NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : San Jose - 19. listopadu 2021   02:00

St. Louis
St. Louis
10:25' Saad (R. O'Reilly, Perron) • 21:35' R. Thomas (Bučněvič, Perunovich) • 30:17' Saad (Sundqvist, I. Barbašev) • 41:09' Kyrou (Perron)

3. Oskar Sundqvist (STL) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 48-27; Zablokované střely: 3-17; Vhazování: 52%-48%; Hity: 14-18; Přesilové hry: 1/4-0/0; Trestné minuty: 5-13.
St. Louis ukončilo sérii čtyř porážek v řadě a velký podíl na tom má po svém návratu mezi tři tyče Ville Husso. Parádní zápas odehráli Brandon Saad, který vstřelil dva góly, a Ivan Barbašev, jenž zaznamenal dva body za dvě asistence. Jordan Kyrou také vstřelil gól a bodoval pošesté za sebou, zatímco Ivan Barbašev potřetí v řadě. Konečný výsledek. St. Louis Blues 4 San Jose Sharks 1.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
55:55'
Vladimir Tarasenko je hodně hladový, jenže se mu zatím nepodařilo prosadit. Ville Husso nastoupil v letošní sezóně po pauze k druhému zápasu a chytá parádně.
54:45'
Je to přesně tak, James Reimer už měl zmražený kotouč pod svým pravým betonem. Rozhodnutí bez gólu platí.
54:45'
Rozhodčí ještě přezkoumali video a ještě ho zkoumat budou, což oznámili oběma střídačkám. Problém je, že Brandon Saad dostal puk do sítě sekáním do betonu.
54:45'
Brandon Saad touží po vstřelení hattricku, James Reimer ale ucpal prostor u pravé tyče své brány a zmrazil kotouč pod pravým betonem. Hra přerušena.
54:18'
Jasper Weatherby dostal dvě minuty za krosček a Blues si zahrají po reklamní přestávce čtvrtou přesilovou hru.
53:19'
Jordan Kyrou dnes vstřelil gól, což znamená, že bodoval v šestém utkání za sebou, zatímco Ivan Barbašev dnes připsal dvě asistence a bodoval již potřetí za sebou.
53:00'
Čas je neúprosný a družina kolem Tomáše Hertla už má pouze sedm minut na to, aby vstřelila tři góly. V obraně chybí český obránce Radim Šimek. Blues vedou 4:1.
51:42'
Nebyli bychom v St. Louis, kdybychom neslyšeli fanoušky zpívat tradiční song Take Me Home.
50:52'
Vladimir Tarasenko vyslal na bránu soupeře v první třetině pět střel a nyní mohl skórovat u pravé tyče, jenže James Reimer ho vychytal. Poté si poradil se střelou od modré čáry a probíhá komerční přestávka.
49:20'
Brent Burns a Mario Ferraro je teď hodně vytěžovaným obranným párem, který už dnes strávil na ledě přes 41 minut. Oba hráči strávili na ledě více než dvacet minut.
48:43'
St. Louis už vyslalo na bránu soupeře 40 střel a určitě dnes vytvoří sezónní maximum. Stav 4:1.
47:33'
Pavel Bučněvič má dnes na svém kontě dva kanadské body za dvě asistence a nyní se pokusil přidat gól z pravého křídla, James Reimer ale ukryl jeho střelu ve výstroji a po přerušení následuje komerční přestávka.
46:49'
Ryan O'Reilly říhal v pravém kruhu pro vhazování, jenže diagonální přihrávka z levého křídla byla sražena na paty jeho bruslí a do zakončení se tedy nedostal.
45:54'
Timo Meier zachytil rozehrávku St. Louis a na vrcholu mezikruží rychle vystřelil, Ville Husso byl ale připraven a puk mířící do pravého rohu ukryl ve své lapačce.
45:28'
Tyler Bozak forčekoval na levém křídle a mohl se řítit sám na bránu, jenže kotouč přejel a San Jose se osvobodilo vyhozením puku do neutrální zóny ledové plochy.
44:26'
Brent Burns vypálil na pravém křídle od modré čáry a puk byl před bránou zřejmě tečován, nakonec ale minul vzdálenější levou tyč brány a Ville Husso nezasahoval.
43:49'
Ve třetí třetině se hraje hodně plynulý hokej, což je voda na mlýn pro domácí Blues, kteří vedou o tři branky a rychle ubíhající čas z časomíry jim hodně vyhovuje.
41:09'
St. Louis právě vstřelilo branku!
JORDAN KYROU si teď najel na levém křídle na diagonální pas Davida Perrona od trestných lavic a z vrcholu kruhu pro vhazování zamířil střelou zápěstím ke vzdálenější pravé tyči sítě! James Reimer lapačkou nedokázal zasáhnout a Blues tak vedou rázem 4:1! Asistence: David Perron.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 35-21; Zablokované střely: 3-15; Vhazování: 56%-44%; Hity: 12-9; Přesilové hry: 1/3-0/0; Trestné minuty: 5-11.
Třetí třetina začne přibližně v 4:02.
Jonathan Dahlén sice odpověděl na gól od Roberta Thomase, který se prosadil krátce po přestávce, jenže Blues vrátil dvoubrankové vedení svým druhým gólem v zápase Brandon Saad. Skóre po druhé třetině duelu v městě hudby zní. St. Louis Blues 3 San Jose Sharks 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny utkání zbývá odehrát 1 minuta.
38:25'
James Reimer ukryl nahození Blues v lapačce a po přerušení hry následuje ještě jedna komerční přestávka. St. Louis vede v závěru druhé třetiny nad Sharks 3:1.
35:48'
Vyloučený obránce San Jose je zpět na ledové ploše a hokejisté San Jose přečkali hru v oslabení.
33:48'
Brent Burns fauloval jednoho z hráčů St. Louis za vlastní bránou a byl vyloučen na dvě minuty za podrážení.
33:19'
Andrew Cogliano vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, Ville Husso byl ale na přední tyči připraven a podržel puk ve své výstroji. Skóre zůstává 3:1.
32:16'
Ivan Bučněvič vypálil po přečíslení tři na dva a parádní přihrávce přes útočného pásma bez přípravy na bodu pravého kruhu, jenže James Reimer se dokázal včas přesunout k přední tyči!
31:23'
Nahození Blues doklouzalo pod lapačku Jamese Reimera a hra byla přerušena. Brandon Saad vrátil Blues dvoubrankové vedení a následuje komerční přestávka.
30:17'
BRANDON SAAD si najel na vzdálenější pravé tyči na bekhendovou přihrávku Oskara Sundqvista z levého kruhu a skvělou tečí usměrnil puk nad lapačkou Jamese Reimera do bližšího pravého horního rohu brány! Nádherná kombinační akce. Asistence: Oskar Sundqvist a Ivan Barbašev.
28:16'
San Jose právě vstřelilo branku!
Timo Meier se skvěle zorientoval a přihrávkou zpoza brány oslovil JONATHANA DAHLÉNA, který se z blízkosti nemýlil a vrátil San Jose zpět do zápasu! Sharks snížili. Asistence: Timo Meier.
27:26'
Justin Faulk vystřelil na domácí straně z podobného místa jako Tomáš Hertl přes clonu a puk také mířil do pravého horní rohu brány, James Reimer ale také předvedl skvělý semafor.
26:39'
Tomáš Hertl parádně vypíchl puk na útočné modré čáře Robertovi Thomasovi a střelou z vrcholu mezikruží mířil do pravého horního rohu brány, Ville Husso ale vytáhl skvělý semafor!
26:19'
Ville Husso ukryl nahození Sharks v lapačce a následuje komerční přestávka. Pavel Bučněvič dnes bodoval ve třetím utkání za sebou. Blues vedou nad hosty 2:0.
24:57'
Timo Meier se ocitl v pravém kruhu ve slibné střelecké pozici, prudkou střelou zápěstím ale minul bližší pravý horní roh brány a puk skončil na ochranném skle.
24:21'
Blues si vytvořili obrovský tlak a po zákroku Jamese Reimera proti střele od modré čáry mohl u levé tyče skórovat z ostrého úhlu Pavel Bučněvič, jenže se mu to nepovedlo.
22:13'
Jonah Gadjovich byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a St. Louis může navýšit své vedení 2:0.
21:35'
ROBERT THOMAS si nyní najel na přední tyči na přihrávku od Pavla Bučněviče z levého kruhu a skvělou tečí puk usměrnil nad pravým ramenem Jamese Reimera do bližšího levého horního rohu brány! St. Louis odskakuje a vede nad hosty 2:0. Asistence: Pavel Bučněvič a Scott Perunovich.
20:18'
Ivan Barbašev nahazoval puk z pravé strany nebezpečně před bránu, kde číhal Brandon Saad, tečovat ho ale nedokázal, a tak si musíme na druhý gól počkat.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 16-13; Zablokované střely: 3-6; Vhazování: 60%-40%; Hity: 7-5; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 5-7.
Druhá třetina začne přibližně v 3:08.
Jacob Middleton svedl už po třech sekundách bitku s Robertem Bortuzzem a San Jose vzápětí otevřelo skóre, jenže branka neplatila kvůli ofsajdu a na opačné straně skóroval v přesilové hře Brandon Saad. Skóre po první třetině střetnutí. St. Louis Blues 1 San Jose Sharks 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:00'
Andrew Cogliano vystihl rozehrávku Blues a na pravém křídle vystřelil z úhlu, jeho pokus po ledě ale zamířil vedle vzdálenější levé tyče domácí brány St. Louis.
17:34'
Nick Bonino mířil střelou z pravého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího levého horní rohu brány, Ville Husso ale zasáhl vyrážečkou a puk skončil v hledišti.
16:02'
Robert Thomas se ocitl v mezikruží ve slibné střelecké pozici, jenže střelou zápěstím trefil masku Jamese Reimera, od které se puk odrazil do ochranné sítě! Možná zazněla i horní tyč.
14:56'
Blues si vytvořili obrovský tlak, poslední pokus byl ale sražen mimo ledovou plochu a oba týmy si mohou oddechnout. Následuje krátká komerční přestávka.
14:05'
Vladimir Tarasenko si najel z pravého křídla krásně před bránu a na přední tyči zakončil, puk se ale po vyrážečce Jamese Reimera svezl vedle vzdálenější levé tyče.
13:06'
Brandon Saad se ocitl v pravém kruhu ve slibné střelecké pozici, jenže kotouč nedokázal dobře zpracovat a vzápětí ho při pokusu o střelu zápěstím minul.
12:37'
Jonah Gadjovich dobře clonil před bránou a mezi nohama se snažil zády k ní skórovat, jenže puk netrefil dostatečně razantně a Ville Husso kotouč zmrazil pod lapačkou.
11:34'
Hokejisté San Jose se pokusili po komerční přestávce odpovědět, když se dostali ke střele v levém a poté také pravém kruhu pro vhazování, Ville Husso si ale poradil.
10:25'
Ryan O'Reilly nahodil kotouč z pravého kruhu před bránu a po zásahu Jamese Reimera pravým betonem se dostal k puku BRANDON SAAD, který ho poté z blízkosti pohodlně poslal k pravé tyči kompletně odkryté sítě a během přesilové hry poslal Blues do vedení! St. Louis teď tedy vede 1:0. Asistence: Ryan O'Reilly a David Perron.
09:38'
Ryan O'Reilly se pokoušel dorazit puk do sítě v blízkosti pravé tyče dvakrát nebo třikrát, jenže James Reimer se překonat nenechal a puk stáhl pod svou lapačku.
08:59'
Kevin Labanc fauloval v rohu útočného pásma Roberta Thomase a byl vyloučen na dvě minuty za podrážení.
07:47'
Vladimir Tarasenko dostal krásnou přihrávku od Roberta Thomase, obhodil si protihráče a v pravém kruhu vystřelil bekhendem, James Reimer byl ale připraven a puk podržel.
07:21'
Logan Couture se sice prosadil v blízkosti levé tyče, jenže gólové radosti San Jose předcházel ofsajd a St. Louis uspělo s Coach Challenge!
06:07'
Další velkou možnost měl Nick Bonino, když z mezikruží a blízkosti mířil do pravého horního rohu brány, Ville Husso ale vytáhl fantastický semafor, po kterém následuje komerční brejk!
05:49'
Erik Karlsson se řítil do samostatného úniku a rychlou střelou zápěstím mířil k pravé tyči, Ville Husso ho ale vychytal levým betonem a podržel svůj tým! San Jose mohlo z ničeho nic udeřit.
04:29'
Ryan O'Reilly zamíchal s pukem na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a rychlou střelou zápěstím chtěl přes clonu zamířit mezi betony brankáře, James Reimer šel ale rychle do kolen, aby kotouč úspěšně zachytil.
03:27'
Hokejisté St. Louis vykročili do dnešního zápasu velmi dobře a na svědomí už mají tři střely na bránu, zatímco San Jose se zatím nedostalo k ohrožení domácí brány.
02:20'
Vzápětí to zkoušel z levého kruhu pro vhazování Vladimir Tarasenko, jeho rána s příklepem ale skončila v náručí brankáře San Jose, který šel včas do kolen a přerušil hru.
01:24'
Blues na levém křídle vypálili od modré čáry a na přední tyči puk tečoval David Perron, James Reimer ale dokázal zareagovat a kotouč vyrazil mimo prostor brány.
00:03'
Robert Bortuzzo a Jacob Middleton se do sebe pustili po pouhých třech sekundách a svedli bitku. Ostrý začátek.
00:01'

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko (A), Krug, Faulk, Perunovich, Bortuzzo, M. Scandella – Perron, R. O'Reilly (C), Kyrou – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – I. Barbašev, Sundqvist, Saad – Neal, Bozak, K. Kostin. Hlavní trenér: Craig Berube.

San Jose Sharks: J. Reimer (Hill) – B. Burns, M. Ferraro, E. Karlsson (A), J. Middleton, Hatakka, M.-É. Vlasic – Dahlén, Couture (C), T. Meier – Balcers, Hertl (A), Barabanov – Nieto, Bonino, Cogliano – Labanc, Weatherby, Gadjovich. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Furman South. Čároví: Mark Shewchyk, Travis Toomey.
San Jose Sharks

Tomáš Hertl převzal vůdčí roli v týmu a zatím se mu daří, když je čtvrtým nejproduktivnějším hokejistou Sharks. Český útočník letos vstřelil sedm gólů, což z něj dělá nejlepšího střelce týmu, a připsal si k nim čtyři asistence. Celkem má tedy jedenáct bodů. San Jose vyhrálo v posledním zápase na ledě Minnesoty, kde Tomáš Hertl otevřel skóre střetnutí, zatímco Logan Couture se podílel na výhře týmu dvěmi asistencemi.
St. Louis Blues

St. Louis se vezlo v průběhu října na šňůře šesti výher v řadě, jenže v současné chvíli prožívá útlum. Blues se přestalo dařit a nevyrovnané výkony se proměnily v sérii čtyř porážek za sebou. Doma prohrálo St. Louis již třikrát v řadě, když nestačilo na Nashville, Edmonton a naposledy pak Arizonu. Tým táhne Jordan Kyrou, který svým vstupem do letošní sezóny uchvátil a na kontě má 17 kanadských bodů za sedm gólů a deset asistencí.
Zámořská NHL je nevyzpytatelná a v současné chvíli se o tom přesvědčují hokejisté St. Louis Blues, kteří budou usilovat v pátečním utkání proti San Jose o ukončení série čtyř porážek v řadě, přitom ještě nedávno jeli na vítězné vlně. Sharks opustili své teritorium a čeká je páté venkovní střetnutí za sebou. Zatím mají bilanci vyrovnanou, když dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.