Tipsport Extraliga - Základní část - 48. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Liberec - 31. ledna 2024   18:30

Sparta
06:29' Řepík (Horák, Chlapík) • 30:12' O. Najman (Krejčík, Buchtele) • 58:20' Moravčík (Lajunen) • 59:16' P. Kousal (Němeček)
Liberec

Děkuji vám za pozornost. Budu se těšit u dalšího utkání TELH.
Hráči utkání:
Bílí Tygři Liberec – Tomáš Filippi
HC Sparta Praha – Michal Řepík
Sparta po napínavé bitvě přidala ke konci třetí třetiny dva góly a ujistila si tak přísun tří bodů do tabulky.
59:16'
Sparta právě vstřelila branku!

Liberec to podruhé zkusil bez brankáře a opět na to doplatil. Pláchnul jim rychlík Pavel Kousal, který byl v samostatném nájezdu na prázdnou branku faoulovan. I přes to dokázal skórovat. Asistence: David Němeček.
58:20'

MICHAL MORAVČÍK sjel podél levého mantinelu a od modré přidal třetí gól do prázdné branky. Asistence: Jani Lajunen.
58:10'
Liberec se snaží usadit v pásmu Sparty.
57:55'
Hrenák opouští branku.
56:49'
Kousal dostal nabídku ze středního pásma, zkusil ránu z blízkosti levého kruhu, ta směřovala přímo do břicha Hrenáka.
56:16'
Bílí Tygři si vyžádali oddechový čas.
56:09'
Kempný pálil ihned po vhazování do hloučku před Hrenákem, kotouč branku nenašel.
55:23'
Proti Horákově nájezdu vyjel odvážně Hrenák z brankoviště, risk se mu vyplatil. Sparťanovi puk vypíchl.
54:37'
Najman se pokoušel ujet obráncům, jeho snažení vyšlo vniveč, od puku byl před Hrenákem odstaven.
53:34'
Ránu Ivana obětavě zblokoval Mikliš, chvíli ležel na ledě. Na střídačku odjel bez pomoci.
52:19'
Buchtele nahodil puk z levé strany pásma, Hrenáka tím nepřekvapil.
52:06'
Divoká souhra hostů vyústila v dorážku Najmana v předbrankovém prostoru, Kovář se pro ní dokázal natáhnout.
50:17'
Akci si vytvořili i sparťané, v protiútoku napálil Mozík z mezikruží pouze obránce.
49:02'
Bulíř dostal v přečíslení nahrávku na levý kruh, jeho střela mířila nad.
47:23'
Faško-Rudáš napálil puk do chlumu hráčů před brankou, Kovář jeho šanci podržel na hrudi.
46:54'
Hosté neudrželi puk před modrou čárou, ofsajd.
46:25'
Řepík je za pomoci odveden na střídačku.
45:03'
Vitouch našel zpoza branky Formana, ten byl úplně sám v předbrankovém prostoru, špičkovým zákrokem lapačkou se proti jeho střele blýskl Hrenák.
44:40'
Liberci se nedaří udržet v útočném pásmu.
Liberec právě vstřelil branku!

Rychlé přečíslení po začátku třetiny znamená snížení Bílých Tygrů. Melancon poslal puk na levý kruh, odtamtud ho Faško-Rudáš poslal na kruh pravý, odkud TOMÁŠ FILIPPI vymetl horní roh branky. Asistence: Martin Faško-Rudáš, Thomas Joseph Melancon.
40:05'
Liberec i potřetí vybojoval úvodní vhazování pro sebe.
40:01'
V druhé třetině byl Liberec aktivnější, než v první. Ani jedna z 11 střel avšak ke gólu nevedla. Sparta navíc přidala druhou branku trefou Najmana od modré. Třetí třetina začne ve 20:11.
40:00'
39:59'
Třetinu ukončí Bílí Tygři za vlastní brankou.
39:04'
Němeček pálil z modré hned po vhazování vedle branky.
37:55'
Dvakrát po sobě zkoušel střelu z modré Filippi, v obou případech mu domácí střelu zblokovali.
37:05'
Dlouhé kombinování zakončil volný Hawryluk z levého kruhu, Kovář proti němu senzačně vytáhl kraj betonu.
36:03'
36:01'
Faško-Rudáš se snažil přebruslit obránce domácích a vybojovat si šanci, puk mu při tom sjel z hole.
34:44'
Ofsajd Bílých Tygrů.
34:23'
Forman to teď v útočném tažení Sparty zkusil sám, z levého kruhu napálil břicho Hrenáka.
33:38'
Buchtele na druhé straně dorážel puk také do odkryté klece, neusměrnil ho ideálně a tak skončil v boční síti.
32:20'
Ivan měl před sebou odkrytou branku, nedokázal však trefit přihrávku před branku.
31:26'
Faško-Rudáš se dostal v pravém kruhu k puku, zvolil střelu na Kováře, brankář Sparty si s ní dokázal poradit.
30:12'

Sparta přidává druhou trefu. Krejčík posunul puk po mantinelu na modrou čáru, odkud pálil ONDŘEJ NAJMAN. Tomu se podařilo trefit nad lapačku Hrenáka. Asistence: Jakub Krejčík, Jan Buchtele.
29:25'
Lajunen to po dlouhém kombinování vzal na sebe, z pravé tyče si sjel před gólmana a poslal mu puk do podpaží, Hrenák ho udržel pod sebou.
28:32'
Liberci se opět podařilo dvakrát za sebou vyhodit puk z pásma.
28:03'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Jayce Hawryluk – 2 min., podrážení.
28:01'
Chlapík z pravého kruhu našel diagonální přihrávkou najíždějícího Krejčíka, ze slotu poslal kotouč nad.
26:16'
Klímův pas od mantinelu před brankou nenašel adresáta.
25:02'
Horák poslal zadovkou kotouč na Buchteleho. Ten si ho sebral na pravé tyči a pokusil se puk zasunout z kraje do branky, Hrenákův beton byl proti.
24:29'
Zakázané uvolnění hostů.
24:14'
Liberec při zakládání útoku najel do ofsajdu.
23:30'
Sparta se snaží udržet v útočném pásmu, Bilí Tygři jim v tom úspěšně brání.
22:01'
Hawryluk si najel z modré do slotu, odtamtud si připravoval střelu, sjela mu ale brusle a puk ztratil.
20:50'
Řepík prověřil ránou od mantinelu Hrenáka, ten byl pozorný.
20:05'
Liberec vyhrál úvodní buly.
20:01'
V první třetině byla akčnější domácí Sparta. Přestřílela soupeře 16 ku 5 a po trefě Řepíka si vzala vedení 1:0 do kabiny. Druhá třetina začne cca v 19:19.
20:00'
19:59'
Poslední pokus o vytvoření šance domácím nevyšel, třetina končí v boji za brankou Hrenáka.
19:01'
Po delším pobytu ve středním pásmu najela Sparta do ofsajdu.
17:05'
Najman dostal puk zpoza branky na levý kruh, pálil z první, Kovář mu ránu vyrazil za branku.
15:50'
Konečný poslal nenápadnou ránu z levého kruhu, kotouč se odrazil od hole jednoho z obránců do ochranné sítě.
14:30'
Další kombinace po ose Forman, Lajunen a Řepík skončila střelou z levého kruhu. Tentokrát si s šancí Řepíka Hrenák poradil.
13:14'
Oba týmy hrají ve středním pásmu, nedaří se jim dostat do soupeřova pásma.
11:58'
Horák nabral rychlost a prosmýkl se mezi dvěma obránci. Zkusil se trefit mezi betony, Hrenák mu je včas zaklapl.
10:36'
Klíma se dostal v chlumu hráčů před Kovářem k puku. Odtamtud to zkusil, jeho pokus skončil blokem jednoho z obránců.
09:04'
Chlapík si sjel do slotu, odkud po špatné rozehrávce také vypálil, Hrenák byl připravený.
08:02'
Ivan dostal z levého kruhu na pravý nahrávku na střelu z první, obránce si jí nezpracoval.
06:29'

Krásná kombinace s gólovým zakončením. Chlapík nahrál na modrou Horákovi, ten posunul na levou tyč kapitánovi MICHALU ŘEPÍKOVI, který se trefil z kruhu náramně. Asistence: Roman Horák, Filip Chlapík.
05:45'
Liberec dokázal dvakrát po sobě vyhodit puk ke Kovářovi.
04:57'
Ronald Knot – 2 min., hákování.
04:43'
Chlapík po vhazování dostal puk na pravou tyč, vystřelit ale nedokázal.
03:55'
03:30'
Krejčík zkusil vypálit od modré, s jeho ránou neměl Hrenák problém a chytl jí do lapačky.
03:02'
Mužík dostal přihrávku přes střední pásmo rovnou do útoku. Sjel si ke střele z mezikruží, trefil pouze hrudník Hrenáka.
02:12'
Melancon v předbrankovém prostoru dostal nahrávku a pálil, Kovář puk vyrazil, nebyl si ale jistý, kde ho má. Dorážet zkoušel ještě Šír, ke střele se ale nedostal.
01:20'
Horák posouval puk na Chlapíka v akci 2 na 1. Přihrávka k Chlapíkovi nedošla.
00:30'
Lajunen střílel z mezikruží, ránu mu zblokoval jeden z obránců.
00:10'
00:01'
Vítám vás u dnešního utkání TELH. Sparta hostí v O2 areně Liberec. Utkání by mělo začít v 18:30.

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Kempný (A), Mozík, Krejčík, Moravčík, Němeček, Irving, Mikliš – Forman, Lajunen, Řepík (C) – Buchtele, Horák, Chlapík (A) – Konečný, O. Najman, P. Kousal – Ton, D. Vitouch, Mužík.
Trenér: Pavel Gross

Bílí Tygři Liberec: Hrenák (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Aubrecht, Budík, Galvas – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Bulíř (A), Klíma – Vlach, Šír, Pérez.
Trenér: Filip Pešan

Rozhodčí: Jeřábek, Hribik – Hynek, Zíka.
Týmy: Sparta – Liberec
Pozice: 2. – 5.
Body: 86 b. – 69 b.
Posledních 5 zápasů: 1-1-0-3 – 3-0-1-1
Vzájemné zápasy: 2-1 – 1-2
Nejlepší střelci: Filip Chlapík (17) – Jakub Rychlovský/Tomáš Filippi (18)
Nejvíce bodování: Filip Chlapík (40) – Tomáš Filippi (45) (první v EXL)

* Ve třech vzájemných zápasech padlo mezi soupeři dohromady 21 gólů
V druhém utkání této speciální akce narazí Sparta na Liberec. Ten si bude chtít spravit chuť po poslední prohře s Hradcem Králové na nájezdy. Bílí Tygři zakládají letos na své střelecké produktivitě. Jsou druzí v počtu vstřelených gólů (140) hned za lídrem z Pardubic (158). Liberec hodně gólů dává, ale také dostává. V obdržených gólech je 12. se 130 góly, což proti třetímu nejproduktivnějšímu týmu může být znervózňující. V posledních dvou utkáních v O2 areně dokázal Liberec Pražany zdolat.
Sparta zažívala v novém roce skvělé období, vyhrála prvních 5 utkání a držela si první místo tabulky. Početná marodka ale Pražany dostihla a z posledních 6 zápasů 4 prohráli. Ve třech navíc vůbec nebodovali a přenechali tak Dynamu první místo tabulky. Ve speciálním zápasu Sparta vzdává hold si už ovšem svěřenci Pavla Grosse dokázali dojít pro tři body proti třetímu Třinci. Výhru 5:1 odstartoval svým prvním extraligovým gólem Petr Ton, syn sparťanské legendy Petra Tona. Sparta bude moct spoléhat na svou hru v oslabení, ve které se jim daří držet průměr 87,58% úspěšnosti. Navíc z ní dokázala 10 skórovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.