Skupina A

Z V R P Skóre B
1. Lille OSC 6 4 2 0 10:2 14
2. ŠK Slovan Bratislava 6 3 1 2 8:7 10
3. NK Olimpija Lublaň 6 2 0 4 4:9 6
4. KÍ Klaksvík 6 1 1 4 5:9 4

Skupina A - kompletní program a rozpis zápasů

Evropská konferenční liga, je třetí nejprestižnější a zároveň nejmladší klubová fotbalová soutěž pro evropské týmy. Pořádá jí Evropská fotbalová asociace (UEFA). Konferenční liga byla založena v roce 2021 a navazuje na Pohár vítězů pohárů, který se hrál v letech 1960-1999. V Konferenční lize hrají týmy, které se nekvalifikovaly do Ligy mistrů nebo Evropské ligy či vypadli v předkolech těchto soutěží.

Skupinovou fázi Konferenční ligy hraje 32 mužstev. Týmy jsou rozděleny do 8 skupin po 4 účastnících (utkávají se systémem každý s každým doma-venku). Do další fáze turnaje postupují dva nejúspěšnější týmy z každé skupiny.

V předkole play off doplní týmy z 2. místa takétýmy z Evropské ligy, které ve své skupině skončily na 3. místě. Vítězové skupin jsou nasazeni přímo do osmifinále. Dvojice mezi sebou odehrají dva zápasy systémem doma-venku, postupuje vždy mužstvo s lepším součtem skóre z obou zápasů (při rovnosti obou skóre se pak prodlužuje a případně rozhodují pokutové kopy).

Finále Konferenční ligy se hraje na jediný zápas na předem určeném stadionu. Vítěz Konferenční ligy si zajistí účast v příští sezoně Evropské ligy bez ohledu na postavení v lize.

Články odjinud


Články odjinud