Silniční motocykly - Velká cena Francie - Moto3 -  ONLINE PŘENOS -  20. května 2018   11:00

Velká cena Francie - Moto3

Závod třídy Moto3 byl svým způsobem hodně bláznivý. Do konečných výsledků totiž promlouvaly penalizace za zkrácení tratě. Jako první byl za tento prohřešek potrestán Jakub Kornfeil, jenž, byť většinu závodu bojoval v první pětce, od té chvíle věděl, že to na bednu nebude. Dalším potrestaným pak byl Niccolò Antonelli, který rovněž ztratil naděje na bednu. Úplně nejsmutnější pak byl asi Fabio Di Giannantonio. Ten totiž po pádu Bezzecchiho a Martína v posledním kole přijel do cíle jako první a až v boxech se dozvěděl, že byly k jeho času připočteny tři sekundy. Okolnosti tedy přinesly vítězství Albertu Arenasovi, s nímž se na stupně vítězů postaví i Andrea Migno a Marcos Ramírez. Jakub Kornfeil je nakonec i s penalizací klasifikován na šestém místě.
6. Jakub Kornfeil (CZE/KTM)
Tak Jakub Kornfeil je nakonec podle oficiální časomíry až šestý.
Také trest pro Fabia Di Giannantonia byl za zkrácení tratě. Tenhle závod byl vskutku bláznivý.
Vše je po projetí cílem jinak! Fabio Di Giannantonio obdržel po projetí cílem třísekundovou penalizaci! První vítězství v kariéře tedy spadlo do čela Albertu Arenasovi, druhý bude Andrea Migno a třetí nakonec Marcos Ramírez. Také Antonelli, jenž dojel do cíle za Mignem, totiž již měl penalizaci za zkrácení. Jakub Kornfeil se rázem posouvá na pátou příčku.
Konec závodu.
Cíl'
Ano, Fabio Di Giannantonio vítězí! Druhý nakonec dojíždí Albert Arenas, třetí Andrea Migno, čtvrtý Niccolò Antonelli, pátý Marcos Ramírez a šestý i s penalizací Jakub Kornfeil.
22'
To je neuvěřitelné! Na zemi končí Marco Bezzecchi i Jorge Martín! Vyhraje tedy Fabio Di Giannantonio!
22'
Boj o vítězství se zúžil na trojici Bezzecchi, Martín a Fabio Di Giannantonio. Ten se nyní vklínil mezi první dva jmenované.
22'
Jakub Kornfeil se ocitl mimo trať, ale motokrosovou vložku dokázal zázračně ustát! Znamenalo to ale propad na osmou pozici.
21'
Do konce závodu zbývají dvě kola! Martín svedl s Bezzecchim další souboj a udržel se v čele. Jakub Kornfeil pátý, ale tam přijde časová penalizace.
20'
Jorge Martín zaskočil v pomalejší zatáčce Bezzecchiho a ujal se vedení!
19'
Nakarin Atiratphuvapat upadl a závod nedokončí.
19'
Martín to zkoušel na rovině, ale po vyjetí vedle Bezzecchiho se musel zařadit zpět. Italův stroj je na maximální rychlosti velmi silný.
19'
Ve vedoucí skupině se pořadí moc nemění. Jezdci taktizují.
18'
Marco Bezzecchi je neustále sledován Jorgem Martínem. Takové pořadí platí také v tabulce MS.
17'
Vypadá to, že trať si nyní mírně zkrátil Fabio Di Giannantonio! Přijde také trest?
16'
Bezzecchimu to rozhodně jede. Vedení udržel i na slip streamu.
15'
Ve vedoucí skupině figurují Bezzecchi, Martín, Di Giannantonio, Bastianini, Kornfeil, Antonelli, Migno, Arenas, Ramírez, Arbolino.
14'
Za desátým Arbolinem je už velká mezera, to znamená, že po připočtení 1,3 sekundy k času Jakuba Kornfeila by se český jezdec neměl propadnout níže.
13'
Vedoucí pětice byla dojeta dalšími jezdci. Vedoucí skupina se tak rozrostla na deset závodníků.
13'
Marco Bezzecchi je zpět na prvním místě. Podle současných rozestupů by se Kornfeil po připočtení trestu propadl na desátou příčku.
12'
Na prvním místě je teď Jorge Martín. Stejný trest jako Kornfeil dostává také Antonelli. Zde je dokonce 1,8 sekundy.
11'
Tak to je velmi nepříjemné! Jakub Kornfeil bude po závodě potrestán penalizací 1,3 sekundy za zkrácení trati. Kuba se tak určitě v pořadí sesune směrem dolů.
11'
Vedoucí pětice jede poměrně dobře takticky. Jezdci se moc nepředjíždějí a nedávají tak soupeřům šanci na to, aby se přitáhli.
10'
Bezzecchi, Martín, Di Giannantonio, Bastianini, Kornfeil, Antonelli...
9'
Jakub Kornfeil ale jede rychleji než jezdci za ním. Mezera se tedy zvětšuje.
8'
Šestý Niccolò Antonelli ztrácí na Kornfeila jednu sekundu. Pokud se ale bude ve vedoucí skupině bojovat, dá se tato mezera stáhnout.
8'
Stále vede Marco Bezzecchi, Jakub Kornfeil se ve vedoucí skupině drží, jede na pátém místě.
7'
Trest průjezdu boxy musel absolvovat Livio Loi. Belgičan totiž ulil start.
6'
Jakub Kornfeil se teď propadl na chvost vedoucí skupiny. Doufejme, že se v ní udrží.
6'
Oddělila se pětičlenná skupina. V ní figurují Bezzecchi, Di Giannantonio, Martín,Kornfeil a Bastianini.
5'
Před Kubu se dostává na druhé místo Marco Bezzecchi.
5'
Vedoucí duo už bylo dojeto. Jakub Kornfeil je ale aktivní a neustále to na Martína zkouší.
4'
Jakub Kornfeil to zase zkusil na Martína a byl chvíli v čele. Martín mu ale předjetí vrací.
4'
Zatím se tu trápí Arón Canet. Ten nyní uzavírá bodovanou patnáctku.
3'
Vedoucí dvojice má před ostatními drobný náskok. Skupinu pronásledovatelů vede Marco Bezzecchi, týmový kolega Jakuba Kornfeila.
3'
Martín s Kornfeilem svádějí tvrdé souboje. Na prvním místě je zase Španěl.
2'
Jakub Kornfeil jde na slip streamu do čela! Český jezdec vede závod MS!
2'
Martín, Kornfeil, Bastianini, Bezzecchi, Di Giannantonio, Ramírez...
1'
Jakub Kornfeil se vrátil zpět za Martína. To je tedy velmi dobrý začátek pro české barvy!
1'
Jorge Martín zvládl start výborně a hned ostatním poodjel. Druhý Enea Bastianini a hned za ním Jakub Kornfeil.
Závod právě odstartoval.
Jezdci právě dokončili zahřívací kolo. Za malou chvíli proběhne start,
Závod třídy Moto3 je vypsán na 22 kol, což dává dohromady 92,1 km.
Kvalifikace:
Fantastickou kvalifikaci zajel český jezdec Jakub Kornfeil! Rychlejší než on byl pouze Španěl Jorge Martín a Kornfeil se tak postaví do první řady. Druhé místo je jeho životním kvalifikačním výsledkem.

Okruh – Le Mans:
Le Mans je doslova Mekkou motoristického sportu! Vždyť se zde závodí již od 20. let minulého století! Původní dlouhý okruh Circuit de la Sarthe je dějištěm slavného automobilového závodu 24 hodin Le Mans. V roce 1965 pak byla kolem této trati vybudována nová a kratší, která již od konce 60. let pravidelně hostila závody světového šampionátu silničních motocyklů. To platilo až do roku 1995, kdy vážně havaroval španělský jezdec Alberto Puky a Le Mans bylo na pět let z kalendáře vyřazeno. V tomto období došlo k rekonstrukci trati, která byla zaměřena především na výrazné zlepšení bezpečnosti závodníků.

Okruh v Le Mans, jenž hostí MS silničních motocyklů (nazývá se také Bugatti Circuit), měří 4273 metrů. Jezdci musejí absolvovat celkem čtrnáct zatáček, z toho pět levotočivých a devět pravotočivých. Součástí okruhu jsou pomalé zatáčky i rychlé pasáže. Areál pojme až 100 000 diváků.
Vítám tu všechny příznivce motoristických závodů! MS silničních motocyklů se stěhuje na slavný okruh v Le Mans, který hostí Grand Prix Francie. Samozřejmě Vás opět provedeme všemi třemi hlavními nedělními závody, jako první vyrazí hodinu před polednem na trať jezdci třídy Moto3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 11:00.