Silniční motocykly - Velká cena Argentiny - Moto2 -  ONLINE PŘENOS -  3. dubna 2022   18:20

Filip Salač (CZE/Kalex) – nebodoval
Celestino Vietti vítězí podruhé v sezóně a celkově ještě nescházel na stupních vítězů! Do dnešního závodu odstartoval z šestého místa. Ve 4. kole už převzal vedení od Fermína Aldeguera, který navíc o něco později spadl. Viettiho pak dokázal pronásledovat Somkiat Chantra, který se na chvíli dostal i do čela, ovšem Vietti se vrátil zpět a pak už před sebe Thajce znovu nepustil. Chantra může být i tak hodně spokojen, druhým místem navázal na svůj triumf z Indonésie. Dramatický souboj o poslední flek na pódiu s Arónem Canetem pak vyhrál Aj Ogura.
Konec závodu.
Cíl'
Čtvrtý tedy Canet, pátý Dixon a šestý Arbolino...
Cíl'
Celestino Vietti si poslední kolo v klidu pohlídal a vítězí! Druhý Somkiat Chantra a třetí nakonec po nádherném souboji s Canetem Aj Ogura!
23'
To je krásný souboj! Arón Canet je v tuto chvíli přeci jen třetí!
23'
Útok Aróna Caneta na třetí místo nebyl úspěšný! Španěl byl dlouhý a Ogura se vrátil.
23'
Poslední kolo! Náskok Celestina Viettiho na čele překročil sekundu.
22'
Arón Canet byl těsně za Ogurou, na brzdách to ale zatím nevyšlo. Souboj o třetí místo asi ještě bude zajímavý.
22'
Celestino Vietti vede o 9 desetin před Somkiatem Chantrou a to už pro něj vypadá velmi dobře!
21'
Jake Dixon zdolal Tonyho Arbolina. To byl souboj o páté místo.
21'
Jorge Navarro spadl. Španěl bojoval kolem desátého místa.
20'
O vítězství už jede pouze duo Celestino Vietti a Somkiat Chantra. Třetí Ogura se čtvrtým Canetem ztrácejí už před dvě sekundy.
19'
Pedro Acosta postoupil už na sedmé místo a jede si pro slušné body.
19'
Celestino Vietti udržuje dobré tempo, Somkiat Chantra se ho snaží držet zuby nehty. Nezdá se, že by momentálně měl na útok.
18'
Aj Ogura nadále bojuje s Arónem Canetem o třetí místo, před kterého se právě dostal. Oba jezdci ale vzájemnými souboji ztratili cenný čas na druhého Chantru.
17'
Další pořadí v první desítce: 6. Dixon, 7. Bendsneyder, 8. Acosta, 9. Arenas, 10. Navarro.
17'
Sam Lowes, kterého bychom také očekávali někde na předních příčkách, je momentálně až dvanáctý.
16'
Na čele se to sjíždí! Canet s Ogurou stahují vedoucí dvojici. Úplně ze hry není ani pátý Tony Arbolino.
15'
Arón Canet ztrácí necelou sekundu na druhého Chantru. Uvidíme, zda tuhle mezeru ještě docvakne...
14'
Třetí je zase Arón Canet, který v ostrém souboji vnitřkem podjel Oguru.
13'
Celestino Vietti zpátky v čele. No, s Chantrou to mohou být ještě hodně zajímavé souboje.
12'
Bohužel Spadl Filip Salač, pro kterého skončil tento závod neslavně.
12'
Aj Ogura zdolal Aróna Caneta a posunul se na třetí místo.
12'
Somkiat Chantra je už v čele! Vietti se pak pokusil o protiútok na slip streamu, ovšem Chantra to na brzdách udržel.
11'
Na stupně vítězů může myslet Aj Ogura. Japonec ztrácí jen 4 desetiny na třetího Aróna Caneta.
10'
Somkiat Chantra jede výborně a už vytváří tlak na Celestina Viettiho!
10'
Pořadí: Vietti, Chantra, Canet, Ogura, Arbolino, Dixon...
9'
Stále vede Celestiono Vietti. Po Aldeguerově pádu se dostal na druhé místo Somkiat Chantra a třetí je Arón Canet.
8'
Fermín Aldeguer ze druhého místa spadl! Z boku ťukl do vedoucího Celestina Viettiho, což ho rozhodilo a s motocyklem udělal na obrubníku regulérní piruetu. Poté ze svého stroje odletěl a absolvoval tvrdý střet s asfaltem. Byl hodně otřesen, ale snad bude v pořádku. Nakonec odešel po svých.
7'
Aj Ogura předjel Tonyho Arbolina a pro tuto chvíli se posunul na páté místo.
7'
Na desátém místě jede Pedro Acosta, který loni jako nováček opanoval třídu Moto3.
6'
Třetí Chantra jede velmi dobré tempo a lehce se dotahuje na druhého Aldeguera. Čtvrtý Arón Canet naopak ztrácí sekundu.
6'
Pořadí: Vietti, Aldeguer, Chantra, Canet, Arbolino, Ogura...
5'
Že by si jel Somkiat Chantra pro další pódiové umístění? Vítězstvím v Indonésii si tento Thajec evidentně zvedl sebevědomí.
5'
Filip Salač je na 22. místě. Těsně za ním se nachází Romano Fenati.
4'
Celestino Vietti startoval šestý, ale nyní už vede. Drží se ho Aldeguer, třetí Chantra ztrácí už téměř sekundu.
4'
Vedení převzal Celestino Vietti, který navíc drží nejrychlejší kolo. Aldeguer druhý. Následují Chantra, Canet a Arbolino.
3'
Fermín Aldeguer stále první. Vítěz minulého závodu Somkiat Chantra už třetí.
2'
Dobře začal Celestino Vietti, který je už druhý. Třetí Tony Arbolino.
1'
Filip Salač zatím 25. Český jezdec se v minulých dnech potýkal s virózou a nyní asi v ideální kondici.
1'
Fermín Aldeguer udržel vedení i po startu. Krátce po něm naopak spadl Augusto Fernández, který tak rychle ukončil své šance v závodě.
Předchozí závod – Velká cena Indonésie:

Somkiat Chantra se postaral o senzaci a stává se prvním Thajcem v historii, který vyhrál závod MS silničních motocyklů! Po skvělém startu se ujal vedení a následně už soupeřům ukazoval jen záda. Vytvořil si dostatečný náskok a i přes eskapádu s náznakem hightsideru v posledním kole si dojel pro životní úspěch. Druhý skončil Celestino Vietti, jenž tedy navázal na vítězství v prvním závodě sezóny a třetí dojel Arón Canet. Filip Salač se umístil mimo body, konkrétně na 21. místě.

Okruh – Autódromo Termas de Río Hondo:
Dějiště Grand Prix Argentiny se nachází 6 km od města Termas de Río Hondo. Okruh byl oficiálně otevřen 11. května roku 2008 a v roce 2012 prošel rozsáhlou modernizací, kterou řídil italský architekt Jarno Zaffelli a jenž z autodromu učinila nejmodernější závodiště v Latinské Americe. MS silničních motocyklů zde mělo premiéru v roce 2014. Trať je dlouhá 4,805 km a nalezneme na ní 14 zatáček, z toho 9 je pravotočivých a 5 levotočivých.
Vítám tu všechny milovníky motosportu! Světový šampionát silničních motocyklů pokračuje třetím podnikem sezóny 2022, kterým je Grand Prix Argentiny. Na okruhu Termas de Río Hondo se naposledy závodilo v roce 2019, další dva ročníky pak překazil Covid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 18:20.