OH - Judo - Do 57 kg - dopolední část (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  8. srpna 2016   15:00

Do 57 kg - dopolední část (ženy)

15:00

Tímto výsledkem je tedy uzavřen dopolední program a o medaile se judistky ve váhové kategorii do 57 kilogramů utkají v odpolední části.
Souboj mezi Francouzkou a Japonkou dospěl až do Golden Score, kde Macumotová získala výhru na Waza-Ari.
Rumunka Caprioriuová se nezdržela ani celou minutu a dokázala neuvěřitelně rychle udeřit, takže postupuje do semifinále!
Kromě tohoto souboje uvidíme i poslední čtvrtfinále mezi Čchen-Ling Lieon (TPE) a Corinou Caprioriuovou (ROU).
Další čtvrfinálový souboj bude mezi Japonkou Macumotovou a Francouzkou Paviaovou.
K radosti domácího publika postupuje dále i Rafaela Silvaová, která získala deset bodů díky Waza-Ari a Maďarka nedokázala odpovědět.
Klání dospělo až ke Golden Score, kde dostala další shido Monteirová, takže dále postupuje Mongolka.
Utkání pokračuje velice vyrovnaně a o postupující zřejmě rozhodne nepatrná chyba.
Po dvou minutách bylo k vidění pouze jedno shido na každé straně.
Ženské čtvrtinále právě začíná a jako první se utkají Dorjsurenová s Monteirovou.
Dvojice pro čtvrtfinále jsou následující:
Sumiya Dorjsurenová (MGL) – Telma Monteirová (POR)
Rafaela Silvaová (BRA) – Hedvig Karakasová (HUN)
Kaori Macumotová (JPN) – Automne Paviaová (FRA)
Čchen-Ling Lieon (TPE) – Corina Caprioriuová (ROU)
A Automne Paviaové se nakonec přeci jen podařilo uhájit těsný náskok a postupuje do čtvrtfinále.
Sledujeme velice vyrovnaný boj, kde prozatím vede díky jedné povedené technice Francouzka.
Máme před sebou poslední souboj této fáze turnaje mezi Britkou Nekodou Smytheovou-Davisovou a Francouzkou Automne Paviaovou.
Rumunka dvakrát získala body za yuko a postupuje přes svou soupeřku do čtvrtfinále.
Japonka strávila se svou soupeřkou pouze něco málo přes minutu a přesvědčivě postupuje do další fáze.
Do boje vyráží opět dvě dvojice: Kaori Macumotová (JPN) – Zoulehia Abzetta Dabonneová (CIV) a Corina Caprioriuová (ROU) – Nora Gjakovová (KOS).
Portugalské reprezentantce se nakonec podařilo Novozélanďanku udolat 2:0.
Ve druhém utkání vede Portugalka 2:0 a snaží se ubránit vedení až do konce duelu.
A ve zmíněném utkání se už nic jiného nestalo, takže dále jde Čchen-Ling Lieon.
Další velice vyrovnaný souboj probíhá mezi Malloyovou a Lieon, kdy zatím byla udělena pouze dvě shida Američance.
Do boje vyrazily další dvě dvojice: Telma Monteirová (POR) – Darcina Manuelová (NZL) a Marti Malloyová (USA) – Čchen-Ling Lieon (TPE).
A velice podobný průběh nabídlo i klání mezi Kanaďankou a Maďarkou, kde se z postupu díky jednomu shidu raduje evropská zástupkyně.
Nesmírně vyrovnaný souboj mezi Mongolkou a Nizozemkou končí nešťastně pro Evropanku, která dostala jediné varování v celém utkání a tím pádem nepokračuje dále.
Svá utkání rozehrály Sumiya Dorjsurenová (MGL) se Sanne Verhagenovou (NED) a Catherine Beuacheminová-Pinardová (CAN) s Hedvig Karakasovou (HUN).
V dalším průběhu hry dostala Brazilka varování, ale přesto dokázala dovést své utkání do vítězného konce!
Diváci bouří, protože ve třetí minutě se Silvaové podařilo úspěšně bodovat a získává deset bodů za Waza-Ari.
Jandi Kimová v úvodním utkání další fáze vyzve domácí sportovkyni, takže se můžeme těšit na pořádný ohlas z publika.
V mužské části již nechybí příliš soubojů, takže za několik minut budeme pokračovat ženskou částí turnaje.
Prozatím bojují muži, ale jakmile se uvolní žíněnka, vydají se do bitvy také ženy ve váhové kategorii do 57 kilogramů.
Máme za sebou úvodní souboje, takže nyní se již můžeme těšit na další fázi. Složení dvojic bude následující:
Sumiya Dorjsurenová (MGL) – Sanne Verhagenová (NED)
Jandi Kimová (KOR) – Rafaela Silvaová (BRA)
Telma Monteirová (POR) – Darcina Manuelová (NZL)
Catherine Beuacheminová-Pinardová (CAN) – Hedvig Karakasová (HUN)
Kaori Macumotová (JPN) – Zoulehia Abzetta Dabonneová (CIV)
Marti Malloyová (USA) – Čchen-Ling Lieon (TPE)
Automne Paviaová (FRA) – Nekoda Smytheová-Davisová (GBR)
Corina Caprioriuová (ROU) – Nora Gjakovová (KOS)
Nekoda Smytheová-Davisová předvedla velice dobrý výkon a postupuje do další fáze turnaje.
Dalších deset bodů pro reprezentantku Velké Británie a klání již míří ke svému závěru – těžká situace pro Rakušanku.
Ještě minuta do konce souboje, ale zatím je stále aktivnější zápasnicí Smytheová-Davisová.
První bod si připsala Britka, takže má mírnou výhodu a Rakušanka musí zvýšit aktivitu.
Poslední dvojici tvoří Nekoda Smytheová-Davisová (GBR) a Sabrina Filzmoserová (AUT).
Jediný bodík stačil novozélandské reprezentantce k postupu do další fáze turnaje.
Darcina Manuelová je další účastnicí, která se vydává do boje. Její soupeřkou je Ruska Irina Zabludinová.
Reprezentantka Kosova si vedla velice dobře a po třech a čtvrt minutách poráží svou soupeřku na ippon.
Zástupkyně Kosova Nora Gjakovová vyzve reprezentantku z Kolumbie – Yadinis Amarisovou.
Opět ippon a do dalšího kola bez problémů postupuje Sanne Verhagenová.
Do boje nastupuje i Sanne Verhagenová z Nizozemska, jejíž protivnicí bude Hortance Diedhiouová ze Senegalu.
Tak Polka nakonec na turnaji končí a dále postupuje Čchen-Ling Lieon, která vyhrává na ippon.
Souboj mezi Podolakovou a Lieon rozhodne tzv. Golden Score.
V dalším souboji sledujeme Arletu Podolakovou z Polska, jejíž soupeřkou bude Čchen-Ling Lieon.
Ženské zápasy jsou zatím nesmírně rychlé a Maďarka Karakasová postupuje ve svižném tempu na ippon.
Hedvig Karakasová (HUN) vs. Rušana Nurdžavovová (TKM). To je další souboj, který právě začal.
Brazilka Rafaela Silvaová povedenou technikou velmi rychle rozhodla o svém postupu do další fáze.
První utkání dnešní dopolední ženské části mezi Němkou a Brazilkou právě začalo.
Jako první se nám utkávají muži a první ženské střetnutí tudíž začne až za malý okamžik.
Dle programu by se jako první ženy měly dnes představit Němka Miryam Roperová, jejíž soupeřkou bude domácí Rafaela Silvaová.
Na úvod tedy uvidíme následující střetnutí: Sanne Verhagenová (NED) – Hortance Diedhiouová (SEN), Darcina Manuelová (NZL) – Irina Zabludinová (RUS), Nekoda Smytheová-Davisová (GBR) – Sabrina Filzmoserová (AUT), Miryam Roperová (GER) – Rafaela Silvaová (BRA), Hedvig Karakasová (HUN) – Rušana Nurdžavovová (TKM), Arleta Podolaková (POL) – Čchen-Ling Lieon (TPE), Yadinis Amarisová (COL) – Nora Gjakovová (KOS)
První utkání vynechají: Mongolka Sumiya Dorjsurenová, Portugalka Telma Monteirová, Japonka Kaori Macumotová, reprezentantka Pobřeží Slonoviny Zoulehia Abzetta Dabonneová, Francouzka Automne Paviaová, Jihokorejka Jandi Kimová, Kanaďanka Catherine Beuacheminová-Pinardová, Američanka Marti Malloyová a Rumunka Corina Caprioriuová.
Ženské judo pokračuje na letošních LOH soutěží žen do 57 kilogramů. Některé judistky mají volný los, zatímco jiné si musí postup do další fáze tvrdě vybojovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:00.