OH - Pozemní hokej (ženy) - Indie - Velká Británie -  ONLINE PŘENOS -  8. srpna 2016   23:00

Indie - Velká Británie

Z mé strany to bude vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc!
Máme tu konec utkání, Britky si dokráčely pro zcela zasloužené vítězství nad Indií v poměru 3:0!

Do vedení se dostaly ve 25. minutě, kdy se po velmi dobře zahraném trestném rohu prosadila Giselle Ansleyová. Krátce nato se před brankou dostala poměrně šťastně k míčku Nicola Whiteová, která ho dopravila do sítě a dala na 2:0.

Třetí a poslední branku zaznamenala Velká Británie ve 33. minutě, kdy skórovala Alexandra Dansonová po výborném pasu od Whiteové.

Indky měly šance až v průběhu poslední čtvrtiny, v předchozích dokonce nevyprodukovaly žádnou střelu, jenomže Maddie Hinchová v brance Británie je pochytala.
60:00
59:44
Indie se přeci jen mohla dočkat čestného úspěchu! Přečíslední dvě na jednu proměnily hráčky v samostatný únik Vandany Katariyaové, která ovšem trefila jen vyběhnuvší brankářku Hinchovou.
58:50
Když se ale naskytne takováhle šance, tak proč toho nevyužít! Po pěkném průniku Ansleyové zakončovala z předbrankového prostoru Alexandra Dansonová, míček ovšem poslala vedle brány Savitaové.
58:20
Zápas už se nyní spíše dohrává, Britky mají balonek ve své moci a pochopitelně se za stavu 3:0 pro ně nikam zbytečně neženou...
57:40
Indky se snaží své přítomné fanoušky a fanynky potěšit alespoň brankou, ale obrana Velké Británie působí velice dobrým dojmem.
56:57
Do protiútoku pádila Rani. Přes dobře postavenou Kate Richardsonovou-Walshovou ale prorazit nedokázala.
55:59
Dobrou kombinací se nám do útočné akce pustily také Britky. Na konci přišla střela Georginy Twiggové, kterou ještě tečovala Queková, ale míček skončil vedle branky.
55:11
Poměrně překvapivě se ale do útoku vydaly hráčky Indie. Míček se pokoušely procpat do střeleckého kruhu, ovšem neuspěly.
54:21
Zelená karta! Deepika Deepikaová zastavovala vznikající akci Británie podražením, za což inkasuje tuto formu dvouminutového trestu.
53:33
Hannah Macleodová nedostihla tvrdou přihrávku na levém křídle, ale vadit jí to nemusí, jelikož je z toho prodloužený roh.
53:00
Po konzultaci s videorozhodčí je nařízen volný úder Indek od jejich vlastní branky. Znovu se jim tedy vyplatila reklamace u sudí.
53:00
Zřejmě je ještě zkoumáno na videu, jestli Kaurová zblokovala střelu nohou, nebo hokejkou.
52:59
O zakončení se znovu snažila Giselle Ansleyová, výborným obranným blokem se ale divákům ukázala Navjot Kaurová! Ta míček srazila vedle brány Savitaové.
52:50
Dobrá práce Britek. Helen Richardsonová-Walshová sice přišla o balonek, ale bránící Sushila Pukhrambamová se provinila hrou nohou. Následuje trestný roh pro Velkou Británii.
52:08
Z velké dálky vystřelila Anuradha Thokchomová. Původně to vypadalo jako hloupý nápad, nakonec ale došlo k teči a následuje volný úder pro Indii.
51:35
Indky vycítily, e si také mohou vytvářet gólové šance. Na hřišti jsou ve čtvrté čvrtině zatím jasně aktivnější, náskok Británie je ale veliký.
50:00
Tak tohle byla pěkná kombinace Indie, to jsme v dnešním utkání viděli poprvé! Zakončit ji gólem chtěla Monika, ale do všeho jí zasáhla Maddie Hinchová, která navíc poté byla faulována.
49:17
Nadějné šance Indie proměnit nedokázala, obranná hra Velké Británie byla skutečně na jedničku. Gólmanka byla bez práce.
48:59
Trestný roh se bude zahrávat ještě jednou, střela Moniky totiž zamířila jen do napadající obránkyně.
48:47
Hráčky Indie si užívají, že konečně mohou i kombinovat v útočné třetině! A nyní navíc měly velkou gólovou příležitost, kterou ovšem zásahem zneškodnila Hinchová. Kate Richardsonová-Walshová poté zahrála nedovoleně a uvidíme první trestný roh hráček v modrém.
47:21
Indkám se více daří zakládat akce, do obrany soupeře ale nemohou proniknout takovým způsobem, jakým by si představovaly.
46:11
A máme tu další zelenou kartu! Britky budou hrát chvíli ve dvojnásobném oslabení, faulem se totiž provinila Samantha Queková.
45:32
Do útočné akce se díky početní výhodě konečně dostaly Indky a přišla jejich první střela! Deep Ekkaová nahrála Deepice Deepikaová, která ovšem branku trefit nedokázala.
45:01
Čtvrtá čtvrtina začala.
Británie nad Indkami vede 3:0, a nutno konstatovat, že naprosto zaslouženě. Hrají zcela dominantně, zápas dnes velice pravděpodobně již nepustí...
45:00
Třetí čtvrtina skončila.
44:07
Druhá zelená karta v utkání! Na dvě minuty si půjde sednout Lily Owsleyová, která osekávala soupeřku.
43:26
Pěkně podél pravé lajny spěchala dopředu Deepika Deepikaová, která vybojovala faul ze strany soupeřek. Pak už ho ovšem nedokázala nijak potrestat.
42:35
Aktivně napadající Lilima Minzová několikrát zastavila vznikající útok soupeřek, ani jednou z toho ovšem nedokázala vytvořit nějakou protiakci. Svoji práci odvedla tedy tak napůl.
41:11
Pozemkářky Británie si ve středu hrací plochy myslely, že budou rozehrávat ony. Nakonec to ale tak nebylo a obrana z tohoto důvodu nebyla úplně připravena. Indie si ovšem znovu nedokázala vůbec poradit, je to z její strany obrovská bída.
40:22
Britky v pokusu o další akci zradila velká nepřesnost v kombinaci, Indie měla jednoduché defenzivní úkoly. Helen Richardsonová-Walshová totiž měla k míčku velice daleko.
39:48
Komunikace proběhla, videorozhodčí nakonec rozhodla, že trestný roh nebude zahrán! Dobrá práce reklamující Vandany Katariyaové, která si toho dobře všimla.
39:48
Hráčky Británie mají nadále obrovský tlak. Znovu ho dokázaly přetavit v trestný roh, o kterém se ale bude ještě diskutovat s videorozhodčí!
39:31
Kate Richardsonová-Walshová se snažila vybojovat další trestný roh pro svůj celek, ale nedokázala to.
39:10
Vracející se Rani faulovala protihráčku. Udělala to ale takticky, neboť zastavila vznikající akci.
38:33
Hinchová už měla novou práci. Musela totiž sledovat kombinaci Indek, ale trvala sotva deset vteřin. Takže si nadále v klidu mohla vychutnávat odpočinkové utkání.
38:00
Po řadě odrazů se k míčku probojovala Laura Unsworthová, jejíž střela ale zasáhla spoluhráčku do boty. A to je považováno za nedovolenou hru nohou, tudíž akce byla ukončena.
37:51
Reprezentantky Velké Británie se dostaly do rychlé útočné akce. Helen Richardsonová-Walshová opět zkušeně nastřelila protihráčku a uvidíme další trestný roh!
37:01
Nejzbytečnější ženou na hřišti je dnes britská brankářka Maddie Hinchová, na níž hatím ještě nešla ani střela. 37 minut tedy jen postává a sleduje své spoluhráčky při útočení.
36:31
Ke střele se dostala Giselle Ansleyová, která dnes již trestný roh proměnila. Tentokráte ale zamířila vedle brány Savitaové.
36:23
Trestný roh pro Velkou Británii! Výbornou akcí vedenou po levé straně ho vybojovala Sophie Brayová, která napálila nohu Renuky Yadavové. Dobrá šance pro Britky.
35:46
A po jeho velice dobrém zakončení se ke střele ze strany dostala Lily Owsleyová, jejíž dělová rána zamířila těsně vedle tyče indické svatyně!
35:28
Další snaha Samanthy Quekové vybojovat trestný roh nevyšla, je z toho alespoň prodloužený roh.
34:51
Nicola Whiteová už zamýšlela, jak ohrozí brankářku Savitu Savitaovou. Při tom se ale provinila nebezpečnou hrou.
33:57
Trestný roh se snažila vybojovat Lily Owsleyová, ale nepodařilo se to. Indky pozorně bránily.
33:32
Hráčky z Velké Británie ale nemají dost. Znovu se totiž snaží přesunout do útočné třetiny a dobývat obranu soupeřek.
32:30
Velká Británie právě vstřelila branku!
A už to máme o tři góly. Po neproměněné tutovce Unsworthové se naskytla Britkám další šance, která už byla využita. Whiteová dobře nahrála před branku, kde se k zakončení dostala ALEXANDRA DANSONOVÁ. A pro ni už nebyl problém dopravit míček do sítě, 3:0!
31:37
Míček už si ale do své moci opět vzaly hráčky Británie, které se pokusí pokračovat v jasné dominanci na hřišti.
30:48
Do první útočné akce chtěla vyrazit Indie. A podařilo se, ke střele se nakonec dostala Anuradha Thokchomová, branku ale trefit nedokázala.
30:01
Třetí čtvrtina začala.
Druhá část zápasu ze čtyř je minulostí, hráčky Velké Británie na hřišti naprosto dominují a po zásluze nad Indií vedou 2:0! Ve 25. minutě otevřela skóre utkání po trestném rohu Giselle Ansleyová, o chvíli později se po krásné kombinaci prosadila v předbrankovém prostoru stojící Nicola Whiteová. Za deset minut jsme zpět se třetí čtvrtinou.
30:00
Druhá čtvrtina skončila.
29:18
Ač to bude znít krutě, tak Indky jsou opravdu marné. Nyní měly možnost vyrazit do útočné akce, ale s míčkem v moci vydržely sotva pět vteřin.
28:50
Sophie Brayová si zpracovávala přihrávku vzduchem nebezpečně vůči protihráčkám, takže jim nyní musí odevzdat balonek.
27:39
Indky evidentně dvě inkasované branky položily ještě více. Vůbec se jim nedaří dostat k míčku, Británie v pohodě kráčí za vítězstvím. Výkon soupeřek by se musel razantně změnit, aby tomu tak nebylo.
26:41
Nyní se trpělivá kombinace Britkám vyplatila tím nejlepším způsobem. Po řadě nádherných a dlouhých přihrávek se k zakončení před bránou poměrně šťastně dostala NICOLA WHITEOVÁ, která dopravila míček do sítě! Akce jako z učebnice pozemního hokeje.
25:41
Britky rozehrály prodloužený roh velice rychle, do předbrankového prostoru pronikala Sophie Brayová. Bránící Ekkaová ji ale dokázala zabrzdit.
25:01
Hráčky Indie tak nyní musí přidat na ofenzivních obrátkách, kvalitativně ale svým soupeřkám prozatím vůbec nestačí.
24:09
A podařilo se to, Britky se po dlouhém tlaku konečně dostávají do vedení. Trestný roh byl proveden opravdu parádně, ke střele se v kruhu dostala GISELLE ANSLEYOVÁ, jejíž povedenou ránu neměla Savita Savitaová šanci zachytit!
24:00
Sushila Pukhrambamová zastavila přihrávku Helen Richardsonové-Walshové nohou, Britky budou zahrávat trestný roh! To je velká šance na první branku v utkání.
23:03
Britky nadále pokračují v trpělivé kombinaci. Celkem je, jakožto nezaujatý pozorovatel, obdivuji. Vůbec jim momentálně nejde o krásu hry, ale hlavně o to, aby neudělaly chybu a brzy se dočkaly i branky.
22:07
Nakonec málem přinesl, po pasu od Owsleyové se před brankou snažila k míčku probojovat Hannah Macleodová. Prvně jmenovaná se ale provinila hrou nohou, což celou akci ukončilo.
21:40
Whiteová s McCallinovou dokázaly vybojovat alespoň prodloužený roh, který by mohl přinést něco zajímavého.
21:17
Nezaujaté oko diváka už se pomalu zavírá... Zápas skutečně není vůbec zábavný, stále sledujeme totiž marnou snahu Britek o útočné akce.
20:15
Lily Owsleyová se chtěla otočit ke střele. Během toho ale odstavovala soupeřku tělem, což se nesmí. Akce tak opět skončila po rozhodnutí rozhodčích.
19:48
Rozhodčí nyní musely přerušit hru, jelikož se na hrací ploše nacházely dva míčky. A to pochopitelně není žádané.
19:09
Britky jsou aktivnějším celkem v útočné třetině, ale vůbec se jim nedaří dostat k zakončení. Takže to je k ničemu.
18:10
Susannah Townsendová přihrála Helen Richardsonové-Walshové a okamžitě mířila dopředu. Doufala totiž, že dostane přihrávku zpátky, ale tak se nestalo.
17:18
Nepřesnou přihrávku do obrany na Kate Richardsonovou-Walshovou posílala její sestra Helen, což zbytečně zahnalo hráčky Británie dozadu.
16:29
Helen Richardsonová-Walshová se nedostala dopředu a protiútok zakládala reprezentace Indie, jenomže útočnice Rani nedokázala prudký pas zachytit.
15:45
Po pravé straně dobře založila akci Nicola Whiteová, podporu spoluhráček ale moc neměla, a tak ji zcela jistě potěšilo, že na ni byl odpískán faul.
15:15
Druhá část utkání ze čtyř odstartovala nebezpečným míčkem, který zahrávala Poonam Raniová. Británie dostává hned v úvodu k dispozici volný úder ve středu hřiště.
15:01
Druhá čtvrtina začala.
Máme za sebou první část utkání mezi Indkami a Britkami, branku jsme zatím neviděli. Bohužel nepřicházely ani gólové šance, doufejme tedy, že se to změní ve zbytku zápasu.
15:00
První čtvrtina skončila.
14:15
Tentokráte se hráčky v červeném přesunuly dopředu. V útočné třetině ale faulovala Hannah Macleodová rozehrávající Vandanu Katariyaovou, Indky mají volný úder.
13:30
Směrem dozadu Britky moc práce nemají, což se ale projevilo i v negativním hledisku. Obránkyně byly při akci soupeře poměrně zaskočené, málem dopustily ztrátu míčku, ale nic z toho v konečném výsledku nebylo.
12:55
Trestný roh byl odvolaný! Rozehrávat tedy budou hráčky Indie, které jsou zcela jistě rády za toto rozhodnutí rozhodčích.
12:55
Zkoumán je záznam u videa, hráčky Británie jsou si ale jisté tím, že se bude rozehrávat, a tak se zatím radí o exekuci rohu.
12:55
A zřejmě uvidíme trestný roh. Reklamuje ho Alexandra Dansonová, jejíž střela byla zastavena nedovoleným způsobem (nohou soupeřky).
12:45
Po nástřelu od Cristy Cullenové byly ve střeleckém kruhu připraveny spoluhráčky k zakončení, ani jedna to ovšem nedovedla.
11:58
Opravdu těžkou přihrávku si McCallinová dokázala zpracovat, ale více už vymyslet nedovedla. Obránkyně si ji uhlídaly.
11:20
Velké Británii se ovšem zatím nepodařilo vyrazit do útoku. Výhodu jedné ženy v poli tak vůbec využít prozatím nedokázala, změní se to?
10:25
A máme tu první zelenou kartu. Na dvě minuty si půjde sednout Namita Toppoová, to je nadějná šance pro Británii otevřít skóre zápasu.
9:38
Hráčky Indie se pokusily vyrazit do akce, Britky je ale zastavily. Ovšem pouze za cenu faulu, bude z toho volný úder pro pozemkářky v modrém.
8:51
Na pravé straně si těžkou přihrávku dokázala zpracovat Shona McCallinová, podporovala ji ještě Whiteová. Indky se ale dobře ubránily, navíc Kaurová vybojovala volný úder pro svůj celek.
8:12
Do individuální akce se pustila Sophie Brayová. Mladá útočnice Velké Británie to ovšem nedokázala dotáhnout do úspěšného konce.
7:45
A jelikož se to McCallinové nepodařilo, tak nadále sledujeme poměrně nudnou hru. Britky jsou více u míčku, snaží se kombinovat, ale do střeleckého kruhu se jim nedaří probojovat.
6:52
Shona McCallinová chtěla nudnější pasáž hry proměnit v zajímavou akci Britek, ale nepodařilo se jí to. Míčkem zahrála nebezpečně.
5:44
Indky se dokázaly ubránit dalšímu pokusu o útočnou akci, dobrou prací se prezentovala především Deepikaová.
4:06
Do útoku se pokoušela prorazit Monika, po ní se o totéž snažila i Navjot Kaurová hrající s číslem jedna na zádech. Ani jedné se to ale nepodařilo.
3:42
Hráčky Velké Británie pokračují v aktivním vstupu do utkání. Nyní ale Kate Richardsonová-Walshová pokazila přihrávku, následuje volný úder pro Indky.
2:56
Dobrá šance pro Britky! Sophie Brayová se dostala do střeleckého kruhu, její střelu ve vzduchu ještě tečovala Dansonová, ale míček šel nad bránu.
2:16
Hráčky Velké Británie operovaly na útočné polovině, soupeřky si s nimi ale dokázali kvalitně poradit. Deepika Deepikaová se postarala o zastavení akce.
0:00
Indie: Savitaová – Ekkaová, Deepikaová, Lakraová, Pukhrambamová (C) – Minzová, Pradhanová, Monika – Thokchomová, Katariyaová, Rani.
Náhradnice: Kaurová, Raniová, Toppoová, Yadavová, Dubeyová.

Velká Británie: Hinchová – Unsworthová, K. Richardsonová-Walshová (C), Queková, Ansleyová, Webbová – Whiteová, Townsendová – Macleodová, Dansonová, Brayová.
Náhradnice: Cullenová, Twiggová, H. Richardsonová-Walshová, McCallinová, Owsleyová.
Velká Británie
Britky měly na programu utkání s Austrálií, které nebylo vůbec jednoduché. Nakonec ho ale zvládly vyhrát 2:1.

Do vedení šly v průběhu 26. minuty, kdy dokázala skórovat Lily Owsleyová. Australanky ale o chvíli později srovnaly krok, prosadila se Georgina Morganová.

Vítěznou branku a titul hrdinky zápasu si v čase 42:50 připsala Alexandra Dansonová, která upravila na konečných 2:1 pro Velkou Británii.
Indie
Indky do turnaje vstoupily remízou 2:2 s Japonskem. Do vedení šly hráčky Japonska v 15. minutě, kdy skóroval Emi Nišikoriová. Na rozdíl dvou branek upravovala těsně před půlí zápasů Mie Nakašimaová a s Indií to moc dobře nevypadalo.

Pak se ale probrala, v čase 30:31 skórovala Rani a v čase 39:50 Lilima Minzová. Oba týmy si tedy nakonec podělily po jednom bodu.
Pěkný večer u sledování textového přenosu z olympijského turnaje pozemních hokejistek. Na programu máme zápas mezi hráčkami Indie a Velké Británie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 23:00.