OH - Rychlostní kanoistika - K2 1000 m - rozjížďky a semifinále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  17. srpna 2016   14:00

K2 1000 m - rozjížďky a semifinále (muži)

Z dvanácti účastníků postoupilo osm do boje o medaile, bohužel českému páru se to nepovedlo. Po posledním místě v rozjížďce skončil čtvrtý v semifinále a čeká ho jen finále B. Naopak Slovensko skončilo ve stejném semifinále třetí a jde do finále A. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.

CÍL
A máme tu konec! Portugalsko si dojelo pro postup z prvního místa, druzí jsou Litevci a třetí Slováci. České duo Daniel Havel, Jan Štěrba končí na nepostupovém čtvrtém místě. Daniel Havel bouchl pádlem o loď a není spokojen, je to obrovská škoda.
2s.
Na posledním měřeném úseku je pořadí stejné, bohužel Češi jsou čtvrtí a mají velkou ztrátu!
2s.
V polovině semifinálového závodu zvýšili Litevci svůj náskok, druhé je Portugalsko a třetí Slovensko. Češi figurují na čtvrté pozici.
2s.
Ve čtvrtině trati prozatím vedou Litevci před Portugalci a Slováky, české duo je na čtvrté pozici se ztrátou 1,85.
2. semifinále právě začalo.
Už je připravené druhé semifinále, na startu je české i slovenské duo.

CÍL
Australané udrželi první místo, ze druhého místa postupují Italové a třetí jsou Maďaři. Čtvrtý Kazachstán a pátá Francie končí.
1s.
200 metrů před cílem jistí Australané první pozici, Italové jdou na druhou pozici.
1s.
V polovině trati vedou Australané, druzí jsou Italové a třetí Maďaři.
1s.
Do čela se opět dostali Australané a ve čtvrtině trati vedou. Uvidíme, jestli opět nepřecenili své síly.
1 semifinále právě začalo.
Vše už je připraveno k prvnímu semifinále, očekává se velký boj.
Semifinále 1:

2. Kazachstán (Jevgenij Alexejev, Alexej Dergunov)
3. Francie (Arnaud Hybois, Etienne Hubert)
4. Austrálie (Ken Wallace, Lachlan Tame)
5. Maďarsko (Tibor Hufnagel, Benjamin Ceiner)
6. Itálie (Nicola Ripamonti, Giulio Dressino)

Semifinále 2:

2. Česká republika (Daniel Havel, Jan Štěrba)
3. Portugalsko (Emanuel Silva, Joao Ribeiro)
4. Slovensko (Erik Vlček, Juraj Tarr)
5. Litva (Ricardas Nekriosius, Andrej Olijnik)
6. Kuba (Jorge Antonio Garcia, Reinier Torres)
Česká i slovenská dvojice pojede proti sobě ve druhém semifinále, z každého semifinálového bloku postoupí do finále A tři posádky.
Rozjížďky dvojic máme za sebou, semifinálové boje by měly začít v 15:26.

2r.
Srbové už jdou dopředu! Předvedli konstantní tempo, Austrálie uvadla a dojíždí na druhé pozici. Třetí jsou Litevci. Srbové se tak přidávají k Němcům a postupují do finále.
2r.
Austrálie trochu přehnala začátek, Srbové se 250 metrů před cílem přiblížili Austrálii na půl sekundy.
2r.
V polovině trati jasně vedou Australané, kteří mají náskok skoro dvou vteřin na Srbsko.
2r.
Právě odstartovala druhá rozjížďka, největší favorité budou Australané.

1r.
Němci jsou první a postupují přímo do zítřejšího finále. Na druhé pozici dojeli Slováci, o třetí místo si to rozdali Francouzi a Maďaři. Češi dojeli do cíle ve vyhlídkovém tempu.
1r.
Němci si jedou pro jasně první postupové místo, ostatní posádky se je nesnaží nijak stíhat.
1r.
Po čtvrtině trati jsou první Němci. Češi hodně zvolnili, nebudou se prát o první postupové místo. Jedou poslední, ozkoušeli si trať a nikam se netlačí.
1r.
České duo mělo dobrý start, určitě se pokusí vzdorovat favorizovaným Němcům a Maďarům.
Závod byl odstartován.
Vše už je připraveno, první rozjížďka začíná.
1. rozjížďka:

2. Kuba (Jorge Antonio Garcia, Reinier Torres)
3. Česká republika (Daniel Havel, Jan Štěrba)
5. Německo (Max Rendschmidt, Marcus Gross)
6. Francie (Arnaud Hybois, Etienne Hubert)
7. Maďarsko (Tibor Hufnagel, Benjamin Ceiner)

2. rozjížďka:

2. Portugalsko (Emanuel Silva, Joao Ribeiro)
3. Itálie (Nicola Ripamonti, Giulio Dressino)
4. Srbsko (Marko Tomičevič, Milenko Zorič)
5. Austrálie (Ken Wallace, Lachlan Tame)
6. Litva (Ricardas Nekriosius, Andrej Olijnik)
7. Kazachstán (Jevgenij Alexejev, Alexej Dergunov)
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Česká republika dokázala na OH 2016 získat v kanoistice svou první medaili, stříbro vybojoval Josef Dostál. Ve dvanáctičlenném poli se o další medaili chce poprat české duo Daniel Havel – Jan Štěrba, jejich hlavním úkolem bude postoupit do finále. Z každé rozjížďky jde přímo do finále jedna loď, ostatních pět posádek se utká o zbývající dvě místa v každé skupině v semifinále. Na startu úvodní rozjížďky bude i slovenský kajak ve složení Erik Vlček – Juraj Tarr.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.