OH - Stolní tenis - Týmy (muži, ženy) - čtvrtfinále -  ONLINE PŘENOS -  3. srpna 2021   03:00

Týmy (muži, ženy) - čtvrtfinále

Tento zápasový blok je tedy za námi. Postup do semifinále týmových soutěží si zajistili mezi muži domácí Japonci, kteří porazili 3:1 Švédsko, a mezi ženami Němky. Ty udolaly Koreu 3:2, když rozhodující dvouhru s přehledem zvládla Šan Siao-na. Z mé strany je to již vše. Někdy se těším zase na počtenou!

06:20'
Hotovo! Němky postupují do semifinále! Ve třetí sadě se zdálo, že by si mohla Choi Hyo-joo vybojovat pokračování duelu, ale Šan Siao-na zvládla lépe koncovku, set získala 11:9 a poslala tak Německo do bojů o medaile!
06:08'
Také druhý set získala německá hráčka! Tentokrát 11:6 a Korejky jsou v kritické situaci. Teď už nesmí Choi Hyo-joo zaváhat.
05:59'
Do rozhodujícího souboje vstoupila lépe německá reprezentantka Šan Siao-na. V duelu rodilých Číňanek získala první sadu 11:8!
05:48'

Shin Yu-bin – Chan Jing 1:3
05:47'
Čtvrtfinále mezi Koreou a Německem skutečně rozhodne až pátý duel! Na 2:2 srovnala německá reprezentantka Chan Jing, která zdolala Korejku Shin Yu-bin 3:1 na sety. Čtvrtá sada skončila výsledkem 11:9.

O semifinalistovi rozhodne utkání mezi Choi Hyo-joo (Korea) a Šan Siao-na (Německo).
05:41'
Zbývají nám tedy ženy, kde to zatím vypadá, že bude muset rozhodnout až závěrečná dvouhra. Chan Jing vede ve čtvrtém setu proti korejské soupeřce 8:6.
05:39'
Čtvrtfinále mužů: Japonsko – Švédsko:

Koki Niwa – Mattias Falck 3:0
05:38'
V mužích je hotovo! Koki Niwa zajistil Japoncům rozhodující třetí bod. Švéda Mattiase Falcka přehrál 3:0 na sety a domácí reprezentace se tak dostává do bojů o medaile!
05:33'
Chan Jing v utkání s Shin Yu-bin urvala třetí set pro sebe. Vyhrála ho 11:6 a nad korejskou stolní tenistkou vede 2:1.
05:29'
Shin Yu-bin zabojovala a srovnala stav zápasu s německou soupeřkou na 1:1. Druhou sadu Korejka získala výsledkem 12:10.

To Koki Niwa vede už 2:0 na sety a Japonci jsou na nejlepší cestě do semifinále! Domácí reprezentant přehrál ve druhé sadě Falcka 11:5.
05:20'
Koki Niwa začal výborně svůj souboj s Mattiasem Falckem. V prvním setu zvítězil 12:10. Pokud v utkání uspěje, posune Japonce do semifinále!
05:08'
Němky se snaží udržet ve hře o semifinále jejich jednička Chan Jing. Ta vyhrála první set s Korejkou Shin Yu-bin 11:6.
05:07'

Tomokazu Harimoto – Anton Källberg 3:1
05:07'
Tomokazu Harimoto vítězí nad Antonem Källbergem a posílá Japonsko do vedení 2:1! Čtvrtý set získal domácí reprezentant poměrem 12:10.
04:58'
Tomokazu Harimoto otočil skóre utkání s Antonem Källbergem! Třetí sadu vyhrál znovu 11:9 a vede nad Švédem 2:1.
04:57'

Jeon Ji-hee – Petrissa Soljaová 3:0
04:57'
Petrissu Soljaovou zřejmě prohraný druhý set zlomil. V tom třetím už neměla sílu na odpor. Korejka Jeon v něm triumfovala 11:3 a utkání vyhrála 3:0. Korea tak vede nad Německem 2:1.
04:49'
Velký boj nabídl druhý set utkání mezi Korejkou Jeon Ji-hee a Němkou Petrissou Soljaovou. Asiatka ho dokázala získat výsledkem 13:11 a vede tak už 2:0.
04:47'
Tomokazu Harimoto urval druhý set se Švédem Källbergem 11:9 a vyrovnal stav zápasu!
04:39'
Anton Källberg vstoupil lépe do souboje s Japoncem Tomokazuem Harimotem. První set získal po boji výsledkem 12:10.
04:35'
Korejka Jeon Ji-hee získala první set v duelu se Soljaovou. Vyhrála ho 11:6.
04:29'
V souboji Korejek s Němkami byla rozehrána dvouhra mezi Jeon Ji-hee a Petrissou Soljaovou. V mužském čtvrtfinále Japonska se Švédskem proti sobě nastoupí Tomokazu Harimoto a Anton Källberg.
04:26'

Džun Mizutani – Mattias Falck 1:3
04:26'
Na 1:1 srovnali také Švédové! Zasloužil se o to Mattias Falck, který zdolal japonského reprezentanta Džuna Mizutaniho 3:1 na sety. Čtvrtou sadu získal v poměru 11:8.
04:23'

Choi Hyo-joo – Chan Jing 0:3
04:22'
Chan Jing srovnala skóre souboje Německa s Koreou na 1:1. Choi Hyo-joo přehrála ve třetím setu 11:8 a utkání celkově vyhrála 3:0.
04:15'
Utkání Džuna Mizutaniho s Mattiasem Falckem se dramatizuje! Japonec dokázal uhrát třetí sadu výsledkem 12:10 a udržel se v zápase.
04:14'
Zatím jednoznačně se vyvíjí souboj německé Číňanky Chan Jing s Korejkou Choi Hyo-joo. Reprezentantka Německa vyhrála i druhou sadu 11:3 a vede v utkání 2:0.
04:03'
Také ženy už rozehrály první dvouhru. Německo reprezentující Chan Jing v prvním setu přehrála hladce 11:3 Korejku Choi Hyo-joo.
04:02'
Mattias Falck má výtečně rozehranou dvouhru proti Džunovi Mizutanimu. Druhou sadu vyhrál 11:9 a vede 2:0 na sety.
03:54'

Shin Yu-bin, Jeon Ji-hee – Šan Siao-na, Petrissa Soljaová 3:2
03:54'
Také ženy za sebou mají úvodní čtyřhru! Němkám totálně utekl úvod rozhodující páté sady a rychle prohrávaly 0:8. To bylo pro celý zápas již rozhodující, Shin Yu-bin a Jeon Ji-hee tak sadu dotáhly k výsledku 11:3 a celkově debla vyhrály 3:2.
03:50'
Mattias Falck v prvním setu jasně dominoval a získal ho výsledkem 11:3! Skvělý start pro švédského hráče.
03:45'
Mezitím se chystají na svůj duel Japonec Džun Mizutani a Švéd Mattias Falck, kteří jsou jedničkami svých týmů.
03:43'
Velké drama vidíme v ženské čtyřhře! Korejky Shin Yu-bin a Jeon Ji-hee srovnaly s Nemkami na 2:2, když čtvrtou sadu získaly poměrem 11:6. Rozhodne tedy až závěrečné páté dějství.
03:41'
Koki Niwa, Tomokazu Harimoto – Kristian Karlsson, Anton Källberg 3:1
03:40'
Úvodní čtyřhru čtvrtfinále mužského turnaje mezi Japonskem a Švédy zvládli lépe domácí zástupci Koki Niwa s Tomokazuem Harimotem! Ti si čtvrtý set sice zkomplikovali, když nechali soupeře snížit ze stavu 10:6 až na 10:9, ovšem poslední mečbol už dokázali využít. Utkání tak vyhráli 3:1.
03:34'
U druhého stolu získaly Němky třetí set výsledkem 11:6. Ve čtyřhře tak vedou 2:1 a jsou blíže k úvodnímu bodu v souboji s Koreou!
03:30'
Švédové udrželi naději na úspěch ve čtyřhře! Karlsson s Källbergem vyhráli třetí sadu 11:8 a snižují stav zápasu na 1:2.
03:24'
Mezi ženami otočily Korejky nepříznivě se vyvíjející druhý set a nakonec ho získaly v poměru 11:8. Zde je to tedy 1:1.
03:22'
Harimoto s Niwou získali také druhý game. Tentokrát po velkém dramatu výsledkem 13:11. Od vítězství v úvodním deblu je dělí už jen jediná sada.
03:15'
Japonci už za sebou mají první set, v němž zvítězili 11:8. Ve druhém zatím vedou 5:4.

Do ženského čtvrtfinále vstoupily lépe Němky. Šan se Soljaovou získaly první sadu proti Korejkám výsledkem 11:9.
03:04'
Vše se chystá k úvodním čtyřhrám. Souboj v týmové soutěži mužů mezi Japonskem a Švédskem rozjedou páry Koki Niwa – Tomokazu Harimoto a Kristian Karlsson – Anton Källberg. Ženské čtvrtfinále mezi Koreou a Německem zahájí Shin Yu-bin – Jeon Ji-hee na straně Korejek a Jeon Ji-hee – Petrissa Soljaová v barvách Německa.

4. Koki Niwa – Mattias Falck
Druhým zápasem, který budeme v dopoledním bloku (tokijského času) sledovat, je čtvrtfinále žen mezi Jižní Koreou a Německem. Němky jsou obhájkyněmi stříbrných medailí z hrách v Riu. V úvodním kole tokijské olympiády zdolaly hladce 3:0 Austrálii. Korejky si poradily stejným výsledkem s Polkami.

Korejský tým tvoří bronzová medailistka z týmové soutěže na MS ve švédském Halmstadu Jeon Ji-hee, teprve sedmnáctiletá Shin Yu-bin a také naturalizovaná Číňanka Choi Hyo-joo. Ta dostala po přijetí korejského občanství i tamní jméno.

Na rodilé Číňanky sázejí také Němci. Ti mají v týmu dokonce dvě takové hráčky. Chan Jing je trojnásobnou mistryní Evropy v soutěži týmů a ve sbírce má také evropské stříbro a bronz ze singlu. Šan Siao-na byla spoluhráčkou Chan na Evropských hrách v letech 2015 a 2019, kde Němky triumfovaly. Jedinou v Německu narozenou členkou výběru je Petrissa Soljaová. Všechny tři stolní tenistky byly součástí stříbrného týmu z Ria.
Mezi muži se v úvodním bloku utkají Japonci se Švédskem. Domácí reprezentace v prvním kole hladce vyřadila Austrálii výsledkem 3:1. Švédové zdolali 3:1 Spojené státy.

Hlavní hvězdou japonského týmu je Džun Mizutani, který už v Tokiu získal zlato ve smíšené čtyřhře. Kromě toho má na kontě bronz z Ria ze singlu a stříbro v týmové soutěži. Velkou nadějí japonského stolního tenisu je teprve osmnáctiletý Tomokazu Harimoto, který už má ve sbírce třeba stříbro ze singlu i v soutěži týmů v rámci světového poháru a byl také juniorským mistrem světa. Třetím členem soupisky je Koki Niwa, jenž to v soutěži singlistů dotáhl do osmifinále. I on byl členem stříbrného japonského týmu z týmové soutěže na hrách v Riu.

Švédové mají k dispozici dva členy bronzového týmu z domácího MS v Halmstadu v roce 2018 Kristiana Karlssona a Mattiase Falcka. Druhý jmenovaný je navíc také držitelem stříbra ze singlu na MS v roce 2019. Oba zmínění borci jsou rovněž několikanásobnými medailisty z evropského šampionátu. Třetím do party je brzy 24letý Anton Källberg, jenž na větší mezinárodní úspěch čeká.
Vítám tu všechny milovníky stolního tenisu! V úterý na olympiádě v Tokiu pokračují týmové soutěže ve stolním tenisu. V prvním bloku zápasů uvidíme po jednom mužském a jednom ženském čtvrtfinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:00.