OH - Vodní pólo (ženy) - Rusko - Brazílie -  ONLINE PŘENOS -  11. srpna 2016   14:00

Rusko - Brazílie

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek olympijského dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Brazilky sice vstoupily do zápasu velmi dobře a po první čtvrtině dokonce vedly 4:2, poté ale Rusky začaly dirigovat tempo hry a deklasovaly domácí hráčky velkým rozdílem 14:7. Výborný výkon předvedla náhradní brankářka Anna Karnauchová.

Rusko si tak připisuje první dva body do tabulky základní skupiny A, Brazílie po druhém debaklu zůstává poslední.
Konečný výsledek:

Rusko – Brazílie 14:7
(2:4, 2:0, 4:2, 6:1)

Branky: 7., 13. a 23. Ivanovová, 5., 24. a 29. Prokofjevová, 20. a 28. Glyzinová, 26. a 30. Simanovičová, 15. Sobolevová, 22. Karimovová, 27. Timofjevová, 32. Borisovová – 5., 7., 22. a 31. Chiappiniová, 3. a 24. Ablaová, 2. Zablithová.
00:00
Zápas skončil.
00:26
Rusko právě vstřelilo branku!
Na zřejmě konečné skóre 14:7 upravuje necelou půl minutu před koncem střelou z velké dálky MARIA BORISOVOVÁ!
00:45
Chiappiniová útočila na další branku, opět rána z velké dálky tentokrát končí mimo tři tyče.
01:37
Brazílie právě vstřelila branku!
Brazilky se konečně prosazují a přidávají alespoň čestný gól v závěrečném dějstvím. Z velké dálky se trefuje kanonýrka IZABELLA CHIAPPINIOVÁ!
02:03
Domácí hráčky úplně rezignovaly a inkasují další gól! ANASTASIA SIMANOVIČOVÁ tentokrát uspěla v souboji s Chamorrovou!
02:41
Ze středu hřiště vypálila Anastasia Simanovičová, tentokrát ale Chamorrová ubránila svou svatyni.
03:22
Brazilská destrukce ve čtvrté čtvrtině pokračuje, Rusky střílí další branku! V početní výhodě se trefuje JEKATĚRINA PROKOFJEVOVÁ!
04:04
Penaltový hod NADĚŽDA GLYZINOVÁ v naprostém klidu proměňuje a Rusko tak přidává další branku!
04:04
Po faulu Gabriely Mantellatové budou házet Rusky penaltu.
04:52
Olga Gorbunovová stála na konci ruské kombinace v přesilovce, její pokus ovšem zastavila domácí brankářka.
05:05
Rusky mají možnost přidat další branku v početní výhodě.
05:49
Rusky přidávají další gól, kterým se už výrazně přibližují výhře v dnešním utkání! Střelou zblízka se trefuje ANNA TIMOFEJEVOVÁ!
06:32
Rusky zvyšují svůj náskok, střelou ze středu hřiště se prosazuje ANASTASIA SIMANOVIČOVÁ!
06:48
Z velké dálky vypálila Marina Zablithová, její ránu ovšem zastavila Karnauchová.
08:00
Závěrečná čtvrtina začala.
Stav po třetí čtvrtině:

Rusko – Brazílie 8:6

7., 13. a 23. Ivanovová, 5. a 24. Prokofjevová, 15. Sobolevová, 20. Glyzinová, 22. Karimovová – 5., 7. a 22. Chiappiniová, 3. a 24. Ablaová, 2. Zablithová
00:00
Třetí čtvrtina skončila.
00:06
Jenže Rusky ještě dokázaly do konce třetího dějství skórovat, z velké dálky se trefuje JEKATĚRINA PROKOFJEVOVÁ!
00:24
Brazilky ještě v závěru třetí čtvrtiny přidávají důležitou snižující branku, v početní výhodě se prosazuje DIANA ABLAOVÁ!
01:05
Z velké vzdálenosti nyní vypálila Olga Gorbunovová, Chamorrová ovšem její ránu kryje.
01:40
Rusky si ale berou dvoubrankové vedení zpět! Střelou z bezprostřední blízkosti branky se prosazuje JEVGENIJA IVANOVOVÁ, která rovněž zaznamenává hattrick!
02:21
Brazilkám se konečně po dlouhé době podařilo skórovat! Početní výhodu využívá svým třetím gólem v zápase IZABELLA CHIAPPINIOVÁ!
02:41
Před početní výhodou si bere opět kouč Brazilek oddechový čas.
02:54
Rusky od druhé čtvrtiny jasně diktují tempo hry a nyní přidávají další branku, kterou se dostávají do dvoubrankového vedení! Prosazuje se ELVINA KARIMOVOVÁ!
03:17
Dvě tyčky během krátké chvíle nastřelily nyní Rusky! Nejdříve v početní výhodě pálila do konstrukce branky Ivanovová, o chvíli později také Lisunovová!
03:48
O další rychlou odpověď na ruský gól se pokusila Izabella Chiappiniová, její pokus ze středu ale pokryla skvěle chytající Karnauchová.
04:18
Rusky dokonaly obrat ve skóre a ujímají se vedení! Střelou zblízka se prosazuje NADĚŽDA GLYZINOVÁ!
05:00
Ze středu hřiště vypálila Anastasia Simanovičová, prostor mezi třemi tyčemi ovšem minula.
05:43
Série několika faulů na obou stranách a ve druhé půli stále čekáme na první branku.
06:29
Početní výhodu Ruska zakončila Olga Gorbunovová, její střelu ale zablokovala brazilská obrana.
06:53
Další střelecký pokus si na své konto připisuje Marina Canettiová, i její ránu ovšem likviduje Karnauchová.
07:18
Viviane Bahiaová vystřelila ze středu hřiště, Karnauchová si ale připisuje další úspěšný zákrok a zatím drží ruský tým.
08:00
Druhý poločas začal.
Stav po prvním poločase:

Rusko – Brazílie 4:4

7. a 13. Ivanovová, 5. Prokofjevová, 15. Sobolevová – 5. a 7. Chiappiniová, 2. Zablithová, 3. Ablaová
00:00
00:11
Zřejmě poslední střelu první půle vyslal Jekatěrina Lisunovová, Chamorrová ale nedovolila Ruskám obrat.
01:16
Rusky srovnávají stav zápasu, krátce po skončení početní výhody se střelou zblízka prosazuje JEVGENIJA SOBOLEVOVÁ!
01:37
Brazilky svou početní výhodu nevyužily, stejnou možnost nyní budou mít ruské hráčky.
02:35
Následuje série faulů na obou stranách.
03:12
Konečně jsme se dočkali gólu ve druhé části hry! Střelou z bezprostřední blízkosti branky se prosazuje JEVGENIJA IVANOVOVÁ!
03:51
Na druhé straně bazénu se ke střele dostala Naděžda Glyzinová, početní výhodu Ruska ale nevyužila.
04:22
V přesilovce nakonec vypálila aktivní Chiappiniová, ruská brankářka ovšem její střelu vykryla.
04:41
Brazílie si před početní výhodou bere opět oddechový čas.
05:07
Brazilky při svém útoku ztratily míč a na druhé straně se k další střele dostala Lisunovová, její ránu z dálky ale Chamorrová likviduje.
06:00
Zatím stále čekáme na první branku ve druhé části hry, Chamorrová zasahuje proti střele Jevgenije Sobolevové.
06:51
Ke střele z velké dálky se odhodlala Viviane Bahiaová, Karnauchová ale její ránu pokryla.
07:26
První střelu ve druhém dějství obstarala Jekatěrina Lisunovová, Chamorrová její pokus zlikvidovala.

00:02
V samém závěru úvodní čtvrtiny vypálila ještě Diana Ablaová, nastřelila jen brankářku Karnauchovou.
00:48
Jekatěrina Prokofjevová trefuje tyčku brazilské branky!
01:04
Brazilky opět velmi rychle odpovídají na branku soupeřek, ani ne půl minuty po ruské brance se trefuje opět IZABELLA CHIAPPINIOVÁ!
01:30
Rusky opět snižují na rozdíl jedné branky, po rychlém brejku se snadno prosazuje JEVGENIJA IVANOVOVÁ!
01:43
Další ránu střelecky aktivní Chiappiniové, z velké dálky tentokrát nastřelila Annu Karnauchovou, která v průběhu první čtvrtiny vystřídala v ruské brance Usťuchinovou.
02:37
Ke střela se odhodlala Izabella Chiappiniová, její pokus ovšem zablokovala ruská obrana.
03:02
Kanadský kouč Brazilek Patrick Oaten si bere před další početní výhodou oddechový čas.
03:22
Brazilky ovšem přispěchaly s velmi rychlou odpovědí a berou si dvoubrankové vedení zpět, trefuje se IZABELLA CHIAPPINIOVÁ!
03:41
Penaltu s naprostým přehledem JEKATĚRINA PROKOFJEVOVÁ proměňujě a snižuje tak na rozdíl jedné branky!
03:41
Velká šance pro Rusky na snížení, Diana Ablaová totiž faulovala Prokofjevovou ve velké šanci a následovat bude penalta!
04:02
Brazilky tentokrát v přesilovce neskórovaly, Marina Canettiová zamířila mimo tři tyče.
04:27
Rusky se zatím vůbec nemohou dostat do zápasu, svůj útok zase nezakončily a navíc se budou muset opět bránit v oslabení.
05:08
V samém závěru ruského trestu se domácí hráčky prosazují! Tentokrát se trefuje DIANA ABLAOVÁ!
05:28
Brazilky mohou pokračovat v útoku, navíc Simanovičová je vyloučena a domácí reprezentantky tak mají početní výhodu.
06:10
Máme tu první branku dnešního zápasu, Brazilky se ujímají vedení! Střelou ze středu hřiště se prosazuje MARINA ZABLITHOVÁ!
06:34
Z velké dálky nyní střílela Izabella Chiappiniová, Usťuchinová i její pokus kryje.
07:02
První úspěšný zákrok si na druhé straně připisuje i Chamorrová, která zlikvidovala střelu Prokofjevové v početní výhodě.
07:33
První střelu v dnešním utkání má na svědoví domácí hráčka Marina Zablithová, ze středu nastřelila jen ruskou brankářku.
08:00
Zápas začal.
Hráčky obou týmů už skáčou do bazénu, utkání za malou chvilku začne.

Rusko: Usťuchinová, Karnauchová – Glyzinová, Prokofjevová, Karimovová, Borisovová, Gorbunovová, Lisunovová, Simanovičová, Timofjevová, Soboljevová, Ivanovová, Grinevová. Trenér: Aleksandr Gajdukov.

Brazílie: T. Oliveirová, Chamorrová – Ablaová, Zablithová, Canettiová, Barroncasová, Chiappiniová, A. Oliveirová, Carvalhová, Pedrosaová, Bahiaová, Duarteová, Mantellatová. Trenér: Patrick Oaten.

Rohodčí: Diana Dutilhová a Tadao Tahara.
BRAZÍLIE

Také Brazilky dostaly na začátek Olympijských her náklep. Domácí reprezentantky byly ale v zápase proti Itálii velkým outsiderem, a tak se nejde prohře 3:9 ani moc divit. Dnešní utkání tak přinese souboj dvou poražených týmů v prvních zápasech.
RUSKO

Rusky musely v prvním utkání skousnout drtivou porážku od Austrálie. Už po prvním poločase byl stav 1:8, nakonec jej Rusky moc nevylepšily a zápas skončil 4:14. Naštěstí pro evropskou velmoc postupují do play off všechny týmy.
Systém turnaje

Turnaje v Riu se zúčastní celkem 8 týmů, které jsou rozděleny do dvou základních skupin po čtyřech. Ze skupin postoupí všechny týmy do čtvrtfinále, kde se pokračuje klasickým vyřazovacím způsobem.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského sportu! Hry v brazilském Riu jsou v plném proudu, dnes je na programu druhý hrací den ženského turnaje ve vodním póle. Program v Maria Lenk Aquatics Centre začne ve 14:00 zápasem mezi Ruskem a domácí Brazílií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.