OH - Zápas - Volný styl do 74 kg - finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2021   12:30

Volný styl do 74 kg - finále (muži)

12:30 O medaile (Finále) - muži
ROV 1. Z. Sidakov
UZB 2. B. Abdurachmonov
USA 3. K. Dake
UZB 3. B. Abdurachmonov

Medaile jsou rozdány a z tohoto přenosu už to bude opravdu všechno. Nyní následují boje o medaile v zápasu ve volném stylu v kategorii mužů do 125 kilogramů, které můžete sledovat ve vedlejším přenosu.
Konec
Vítěz zlaté medaile: Zarubek Sidakov (ROC)
Finále se odehrálo mezi Mahamedchabibem Kadzimahamedauem z Běloruska a Zarubekem Sidakovem z Ruska. V prvním poločase byl k vidění pouze jeden bod. Ten zapsal za chvat z pokleku Sidakov. Druhý poločas o dost útočnější a aktivnější. Sidakov měl nad Balorusem výhodu, věděl, že v zápase je zatím lepší a tak začal chodit mnohem více do útoku. Postupně zapsal dvakrát dva body a dvakrát jeden bod. Finále tak ovládl celkově 7:0 a může slavit.
Vítěz druhé bronzové medaile: Bekzod Abdurachmonov (UZB)
Druhé utkání o bronz bylo značně ofenzivnější a atraktivnější podívanou. Padlo dokonce patnáct bodů a to jen za nekompletní první poločas! Uzbek Abdurachmonov se za medaili dral, Kazach Kasanov dokázal nastřádat jen dva body, zatímco soupeř mu nasázel neskutečných pět "dvojek" v řadě a po dalších dvou jednobodových chvatech je vítězem medaile!
Vítěz první bronzové medaile: Kyle Douglas Dake (USA)
První zápas o bronzovou medaili byl zápasem mezi Američanem Kyle Douglasem Dakem a Italem Frankem Chamizo Marquezem. Ten ale v prvním kole výrazně zaostal, když soupeři povolil skórovat hned třikrát, celkově za čtyři body. Druhé kolo už na body moc plodné nebylo. Ital inkasoval ještě jeden chvat, takže Dake navýšil na 5:0 a bude bronzový!
Začátek
Volný styl je společně se sportovním judem nejrozšířenější zápasnický styl na světě. Popularitu postupně nabýval po zařazení na olympijské hry v St. Louis v roce 1904. Na rozdíl od stylu řecko-římského (klasického) může zápasník útočit na jakoukoliv část soupeřova těla. Cílem zápasu ve volném stylu je dostat soupeře na lopatky, tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. Není-li tohoto cíle v průběhu utkání dosaženo, rozhodují body udělované rozhodčími za jednotlivé techniky (chvaty). Vyšší bodové hodnocení mají chvaty prováděné ze stoje, nižší potom chvaty prováděné v pokleku (v parteru).
Olympijské hry v pondělí nabídnou další soutěžní den ve wrestlingu, český zápase. Jedná se o jeden z nejtradičnějších olympijských sportů, který je součástí her od roku 1896 (pouze s výjimkou v roce 1900).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:30.