ZOH - Snowboard - Ženy - Snowboardcross (kvalifikace) -  ONLINE PŘENOS -  9. února 2022   04:00

Ukončeno

Ženy - Snowboardcross (kvalifikace)

Přenos se aktualizuje automaticky

Finálové jízdy začínají v 7:30 SEČ. I z něj vám přineseme podrobný online přenos, k jehož sledování jste zváni.
Kvalifikace snowboardcrossu naznačila, kdo by mohl zabojovat o medaile. Nejrychlejší jízdu předvedla Michela Moioliová, která rozdílem 53 setin porazila jinou velkou favoritku Charlotte Bankesovou. Třetím nejrychlejším časem překvapila Kanaďanka Meryeta Odineová, jež zaostala za vítězkou o osm desetin. Mírným zklamáním je naopak výkon Chloé Trespeuchové, Francouzka zaostala za vítězkou o více jak dvě sekundy, ale to ještě nic neznamená, rozhodovat budou až finálové jízdy.

Organizátoři nakonec posunuli do finále všechny závodnice, včetně Češky Venduly Hopjákové, ta se prezentovala 23. nejlepším časem.
Kvalifikace skončila.
14'
Kvalifikaci uzavřela domácí Feng Che. Číňanka svou první jízdu vylepšila o šest sekund, přesto výrazně zaostala za konkurencí.
13'
Výbornou jízdu zajela jiná Ruska Alexandra Paršinová. Atakovala čas Belle Brockhorstové, který nakonec o čtyři setiny nepokořila. V sérii druhých jízd zapsala třetí nejrychlejší čas.
12'
Jekatěrina Loktěvová Zagorská zabojovala a je další postupující závodnicí. V závěru jí sice docházely síly, ale přesto jí čas stačil.
11'
Skvěle! Vendula Hopjáková udržela velmi dobou rychlost i do závěru a časem 1:25,49 si zajišťuje postup do finálových jízd!
11'
Pětadvacetiletá závodnice bojuje! Po druhém mezičase ztrácí 92 setin a útočí na čas Vasiltcovové.
11'
Na startu Vendula Hopjáková!
10'
Jana Fischerová předvedla jízdu, s kterou by v první sérii postupovala přímo. Výborný čas hodnoty 1:24,88, samozřejmě jistota postupu.
9'
O všechno jela Marija Vasiltcovová. Ruská reprezentantka se zlepšila a čas 1:25,90 je bohužel lepší, než jaký zajela v první jízdě Vendula Hopjáková. Češka spadla na 25. místo a musí svou druhou jízdu zlepšit, jinak se do finále nepodívá.
8'
Už před startem Francesca Gallinaová věděla, že jí první jízda bude stačit k postupu. Druhou si tak mohla dovolit vypustit, což udělala, nezlepšila se.
7'
Alexia Queyrelová vylepšila první jízdu o osm setin. V rámci druhých jízd je třetí a i ona jistojistě postoupí.
6'
Koho naopak postup nejspíše mina, to je Sina Siegenthalerová. Švýcarka svou první jízdu nevylepšila a zůstává v poli poražených.
5'
Vylepšení potřebovala rovněž Lara Casanovová. Tato Švýcarka projela fantasticky druhý mezičas, po němž měla na Brockhoffovou náskok šesti desetin. Ten udržela až do cíle a může se radovat, protože je další jistou postupující.
4'
Co napravovat měla Zoe Bergermannová. A učinila tak. Kanaďanka zabojovala a zajela čas 1:25,84, který ji řadí hned za Brockhoffovou.
3'
Bez šance na postup je Sofia Belingheriová. Italka udělala chybu už na prvním skoku, po němuž musela zastavit. Zbytek trati si odjela volnějším tempem, sama si byla moc dobře vědoma, že je po nadějích.
2'
Jako další jela Tess Critchlowová. Ještě po druhém mezičase se držela Brockhoffové, jenže pak udělala chybu a ztratila vteřinu a čtyři desetiny. V tomto případě se tedy o jistotu kvalifikace nejedná.
1'
Druhou sérii kvalifikačních jízd odstartovala Belle Brockhoffová, jejíž nepostup je překvapivý. Australanka moc dobře věděla, že musí přidat. Svůj čas vylepšila i vteřinu a ve finále chybět nebude
Postupující po první kvalifikační jízdě:

1. Michela Moioliová (ITA) 1:22,19 min
2. Charlotte Bankesová (FRA) +0,53 s
3. Meryeta Odineová (CAN) +0,82
4. Stacy Gaskillová (USA) +0,95
5. Lindsey Jacobellisová (USA) +1,25
6. Julia Pereirová de Sousová Mabileauová (FRA) +1,70
7. Faye Guliniová (USA) +1,79
8. Chloé Trespeuchová (FRA) +2,08
9. Pia Zerkholdová (AUT) +2,34
10. Kristina Paulová (ROC) +2,57
11. Caterina Carpanová (ITA) +2,68
12. Manon Petitová Lenoirová (FRA) +2,77
13. Audrey McManimanová (CAN) +2,79
14. Josie Baffová (AUS) +2,92
15. Sophie Hedigerová (SUI) +2,95
16. Meghan Tierneyová (USA) +2,97
32'
První sérii kvalifikačních jízd uzavřela domácí Feng Che. Sedmnáctiletá čínská závodnice podle očekávání výrazně zaostává, se ztrátou přes dvanáct vteřin výrazně ztratila i na druhý nejpomalejší čas.
31'
Juka Nakamuraová do kvalifikace nenastoupila.
30'
Obrovský problém krátce po startu pro Andořanku Maevu Estevezovou, jež nezvládla skok a skončila na zádech. Vyšplhala se zpátky na nohy a v kvalifikační jízdě pokračovala, jenže spadla podruhé a výrazně bolestivěji. Estevezová si chvíli poležela na zádech, ale zdravotníky naštěstí nepotřebovala, zvedla se po svých.
29'
Až k pěti vteřinám se vyšplhala ztráta Alexandry Paršinové. Čas naznačuje, že Ruska bude mít problém postoupit i z druhé kvalifikační jízdy.
28'
Jekatěrina Loktěvovová Zagorská české reprezentantce pohoršila. Porazila ji o pouhé čtyři setinky, což ale nehraje tak velkou rol, obě zůstávají mimo postupové pozice.
27'
Přímý postup z první jízdy z toho nebude. Vendula Hopjáková bojovala, ale v závěru jako by jí docházely síly. Ztráta +4,07 a 21. příčka.
27'
Na startu Vendula Hopjáková!
26'
Mimo postupovou šestnáctku zůstala Jana Fischerová. Závěrečná pasáž jí nevyšla ideálně, Němka uzavírá druhou desítku.
25'
Velká radost Cateriny Carpanové v cílovém prostoru a není divu! Italka zajela jízdu, kterou otevírá druhou desítku pořadí. Postup má prakticky jistý.
24'
Marija Vasiltcovová si zajede i druhu jízdu. Její ztráta přesáhla hranici čtyř sekund, s takovým výsledkem na nejlepší šestnáctku pomýšlet nemohla.
23'
To bylo těsné. Závodnice nyní zajíždějí hodně podobné časy. Meghan Tierneyová svedla setinkovou bitvu s Hedigerovou, ve finále byla o dvě tou smutnější.
22'
Co se nepovedlo Gallinaové, to zvládla Sophie Hedigerová. Švýcarka udržela odstup na čelo pod třemi vteřinami. Je čtrnáctá a živí šance na postup z první kvalifikační jízdy.
21'
Francesca Gallinaová nezvládla udržet ztrátu na vedoucí krajanku Moioliovou pod třmi sekundami. O osm setin tuto hranici přetáhla, v cílovém prostoru je zatím 15. nejlepší.
20'
S výsledkem může být spokojená rovněž Jesie Baffová. Bojovala s časem Queyreové, který nakonec o čtrnáct setin pokořila.
19'
Třináctý nejrychlejší čas pro Alexii Queyreovou. Ta po dojezdu nespokojeně založila ruce v bok, přesto má reálnou šanci udržet se v postupové šestnáctce.
18'
Už na prvním mezičase ztrácela Sina Siegenthalerová vteřinu a dvě desetinu. Ztráta druhé ze švýcarských závodnic postupně narůstala víc a víc. zastavila se na čtyřech sekundách a sedmi desetinách. Jistotu finále už mají Moioliová s Bankesovou.
17'
Druhá kvalifikační jízda nemine Laru Casanovovou. Švýcarka bojovala, leč na nejlepší nestačila. Je patnáctá se ztrátou těsně pod pět vteřin.
16'
Hned Kristina Paulová ovšem Francouzku porazila. Sváděla s ní na dálku velký souboj do posledního metru, zdolala ji o rovné dvě desetiny.
15'
Manon Petitová Lenoirová z Francie aktuálně uzavírá elitní desítku. Na postup pořád pomýšlet může, musí doufat, že ji neporazí více jak dvě soupeřky.
14'
Meryeta Odineová zatíná pravou ruku v pěst a není divu! Další kanadská závodnice předvedla pěknou rychlou jízdu bez jediné chybičky, odměnou jí je třetí nejlepší čas.
13'
Zoe Bergermannová měla k ideálu hodně daleko. Tato kanadská závodnice má naopak jistotu druhé jízdy, protože zajela dosud nejpomalejší jízdu.
12'
Jako další se vydala na trať Audrey McManimanová. Kanaďanka udržela ztrátu pod třemi vteřinami a ještě se vešla do elitní desítky, je devátá.
11'
Sofia Belingheriová vedoucí krajanku Moioliovou neohrozila. Ztrácela na ni od prvních vteřin a manko nakonec přesáhlo hranici pěti sekund.
10'
Desítku startujících uzavřela obhájkyně stříbrné medaile Julia Pereirová de Sousová Mabileauová. Nejela vůbec zle, pátý nejlepší výkon budiž toho důkazem.
9'
Tess Critchlowová neudělala kanadským fanouškům moc velkou radost. Na vedoucí závodnici ztratila přes čtyři sekundy a bude muset čekat, jestli jí tento čas bude stačit na postup.
8'
Pěkný výkon v podání Pii Zerkholdové. Rakouská reprezentantka jela na hraně času Trespeuchové, s kterou nakonec těsně prohrála.
7'
Klidná může být Chloé Trespeuchová. Francouzská medailové naděje určitě umí zajet i lépe, ale průběžné šestý nejrychlejší čas by taktéž měl stačit na udržení se v postupové dvanáctce.
6'
Krátký skok v polovině trati zkušenou Lindsey Jacobellisovou výrazně přibrzdil. Přesto by ani tuto Američanku postup minout neměl, s odstupem +1,25 je čtvrtá.
5'
S velkou pravděpodobností postoupí také Faye Guliniová. Na Moioliovou sice nabrala téměř dvě vteřiny, ale na startu není tolik závodnic, jež by měly být lepší.
4'
Ještě lepší jízdu vystřihla Michela Moioliová! Další z velkých favoritek těžila především ze skvěle zvládnuté závěrečné pasáži, Bankesové nadělila přes půl vteřinu!
3'
Jedna z horkých kandidátek na zlatu medaili Charlotte Bankesová zajela parádní jízdu! Britka sice na prvním mezičase lehce ztrácela, ale na druhém už skočila do zelených čísel a Gaskillovou poráží rozdílem 42 setin! V tomto případě není o postupu do finále pochyb.
2'
Už na prvním mezičase ztrácela Belle Brockhoffová téměř vteřinu a půl. Ve zbylém průběhu trati už manko tolik nenarůstalo, výsledná ztráta australské snowboardistky činí +2,58.
1'
Jako první se vydala na trať Stacy Gaskillová. Její nepostup by se rovnal velkému překvapení, Američanka nastavila laťku časem 1:23,14.
Kvalifikace začala.
KVALIFIKACE

Do kvalifikace se zapojí 32 závodnic. Nejrychlejší dvanáct z první série jízd si automaticky zajistí postup do finále. Následovat bude série druhých jízd, z nichž postoupí dalších dvanáct nejrychlejších.

OLYMPIÁDA 2018

Zlatou olympijskou medaili z Pchjongčchangu bude obhajovat Italka Michela Moioliová. Stříbrnou medaili před čtyřmi lety uzmula Francouzka Julia Pereirová de Sousová Mabileauová a bronz brala Češka Eva Samková, ta bohužel letos další cenný kov do sbírky nepřidá.

ČESKÁ ÚČAST

Při neúčasti Evy Samkové, která si v prosinci minulého roku zlomila při závodu v Rakousku obě nohy, bude Česko reprezentovat Vendula Hopjáková. Pětadvacetiletá rodačka z Olomouce byla i v Pchjongčchangu, kde se dokázala kvalifikovat do finále, ale pro zranění do čtvrtfinálové jízdy nezasáhla.
Průběžné pořadí Světového poháru (6/8):

1. Charlotte Bankesová (GBR) 469 bodů
2. Chloé Trespeuchová (FRA) 390
3. Michela Moioliová (ITA) 376
4. Belle Brockhoffová (AUS) 280
5. Stacy Gaskillová (USA) 205
6. Lindsey Jacobellisová (USA) 188
7. Pia Zerkholdová (AUT) 183
8. Tess Critchlowová (CAN) 166
9. Audrey McManimanová (CAN) 165
10. Eva Samková (CZE) 145
...
32. Vendula Hopjáková (CZE) 30
51. Katarína Pitoňáková (SVK) 2
Všem fanynkám a fanouškům zimních sportů přeju krásnou pozdní noc. Do akce se dnes dostávají snowboardcrossařky, na které nejprve čeká kvalifikace, v odpoledních hodinách místního času pak i finálové jízdy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.
Články odjinud