0:0
Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
0:0
Možná trochu překvapivý výsledek na úvod olympijského turnaje. Francouzi měli být s hvězdným N'Gapethem mírným favoritek zápasu, ale ten byl dnes naprosto nulový v útoku. Naproti tomu na druhé straně zářil Simone Gianelli, který dirigoval svůj tým za vítězstvím. Nejvíce body se o to zasloužil Ivan Zajcev, univerzál italského týmu.
25:15
Třetí set skončil.
25:15
Je konec! Oleg Antonov přišel na podání a esem ukončuje celý zápas.
24:15
Hned devět mečbolů pro Itálii. Tillie útočil jen do bloku kapitána Birarelliho.
23:15
Výborná souhra do univerzálu a Zajcev dává svůj další bod.
22:15
Servis jen do sítě od smečaře Lanzi.
22:14
Blok v síti a jednoduchý bod pro italskou reprezentaci.
21:14
Francie byla znovu v potížích, ale Tillie na druhý pokus vytloukl blok soupeře.
21:13
Zajcev na podání. A také on dává přímý bod ze servisu.
20:13
Nyní již přichází chyba na podání francouzského smečaře.
19:13
Francie snižuje po dělovém servisu N'Gapetha.
19:12
N'Gapeth přihrál a Le Roux dává konečně bod pro Francii.
19:11
N'Gapeth znovu nulový v útoku. Zajcev dává další bod z pozice univerzála.
18:11
Piano si počkal na útok Le Rouxe a naprosto ho zničil blokem. Ještě přichází oddechový čas francouzského trenéra.
17:11
Další bod pro Itálii. Rossard útočí znovu jen do autu a s Francií to vypadá zle.
16:11
Itálie však nemá problém se ztrátou. Lanza dává míč od bloku do autu.
15:11
Francie ale snižuje a ještě bojuje o třetí set. N'Gapeth vytlouká trojblok soupeře.
15:10
Pětibodový náskok je zpět. Juantorena přes blok poslal míč do středu kurtu.
14:10
Rossard již útočí po lajně přesně do rohu kurtu.
14:9
N'Gapeth nesložil míč na zem a Birarelli to trestá útokem středem sítě. Francie je daleko od zisku setu a Tillie si bere oddechový čas.
13:9
Další bod pro Itálii. N'Gapeth měl dobrou pozici pro skórování, ale útočí jen do sítě.
12:9
Itálie odskakuje. Rossard netrefil míč čistě a ten letí nad blokem až do autu.
11:9
Znovu souhra do středu sítě a boduje kapitán Itálie Birarelli.
10:9
Je to stále jen o jeden míč. Tilie udeřil míč velkou silou do bloku a míč se odráží daleko do autu.
10:8
Lanza zatlačil soupeře do obrany a vše dokonal Piano středem sítě.
9:8
N'Gapeth se také předvedl v pipu, ale měl to složitější.
9:7
V čem se mu však velmi daří je útok a to je o něčem jiném. Útok přes blok.
8:7
Zkažené podání Zajceva. Tomu se dnes nedaří na podání.
8:6
Tillie nesložil míč na zem ani na dva pokusy a Grebennikov už nic poli nezmohl proti bloku.
7:6
Lanza si našel výbornou nahrávku a dává míč na palubovku.
6:6
Francouzi srovnávají, když se dostal do útoku Rossard, který poslal míč těsně za blok.
6:5
Nyní již boduje Francie. Gianelli vyškrápl míč ze země, ale jen nad síť, kde byl připravený Le Roux.
6:4
Výborná hra Itálie pokračuje. Skvělá výměna z obou stran, kteor zakončuje Zajcev.
5:4
Série Itálie pokračuje, když Juantorena vytlouká blok soupeřů.
4:4
Je srovnáno. Rouzier kazí svůj útok z hlavního kůlu proti rozhozené obraně.
3:4
Birarelli však vše kontroluje středem sítě a snižuje.
2:4
Také přidávají blok na Juantorenu, když je snad poprvé zablokován.
2:3
Francie pohotově ztrátuje, když N'Gapeth poslal míč vedle bloku do otevřené obrany.
2:2
Lanza dostal nahrávku na bezblok z pipu a dává míč velmi rychle na zem.
1:2
Zkažené podání italského nahrávače.
1:1
Je vyrovnáno. Juantorena měl sice těžkou pozici na hlavním kůlu, ale poradil si.
0:1
Třetí set rozehraje na podání francouzská reprezentace. Konkrétně N'Gapeth. Francie jde do vedení. Zajcev je totiž zablokován.
0:0
Začal třetí set.
25:20
Druhý set skončil.
25:20
I druhý set jde na stranu Italů! Juantorena přihrál míč, Gianelli našel na hlavním kůlu Zajceva a ten otřel míč o blok Francie.
24:20
Francie dál snižuje. Zajcev netrefil míč čistě a ten letí daleko za reklamy. Ještě čtyři setboly pro Itálii. Italský trenér si bere oddechový čas.
24:19
Ještě není konec. Juantorena z pozice univerzála poslal míč po přihrávce jen vedle kurtu.
24:18
Tillie ještě odvrací konec druhého setu.
24:17
Sada sedmi setbolů pro Itálii. Souhra do středu sítě na nabíhajícího Juantorenu vyšlo náramně.
23:17
Antonov přišel na podání. Ale také on se netrefil svým servisem do hracího pole.
23:16
Dva body scházejí Itálii k druhému setu. Také Rossard poslal míč ze servisu jen do sítě.
22:16
Šestnáctý bod Francie přidává zkažené podání Lanzi.
22:15
Francie se ještě snaží s druhým setem něco udělat. Zajcev ale dává další bod na zem z bodovky.
21:15
Nyní už ale boduje z velké výšky Juantorena, který se dostal do útoku z pipu.
20:15
Francie snižuje. Zajcev nesložil míč ze zóny číslo dvě a to trestá Rossard.
20:14
Ivan Zajcev nyní ale kazí své podání jen do sítě.
20:13
Dvacátý bod pro Itálii po útoku středem sítě na Le Goffa.
19:13
Chyba na podání od italského kapitána.
19:12
Kontakt se sítí pro francouzského blokaře.
18:12
Další bod pro italskou reprezentaci. Zajcev si poradil i na bloku. Univerzál Itálie je dnes jednoznačně nejlepší hráč na kurtu.
17:12
Po oddechovém čase boduje Itálie. Zajcev naprosto sestřelil v poli Grebennikova.
16:12
Francie se znovu ve středu setu přibližuje. Lanza je odevzdal míč a Rossard, který přišel na palubovku dává míč na zem. Bllugnini si bere oddechový čas.
16:11
Lanza poslal míč po lajně do autu. Challenge nepotvrzuje ani teče na bloku.
16:10
Tillie si napravuje předešlé zaváhání a dává bod kolem bloku.
16:9
O sedm bodů. Tillie znovu nepřelstil blok a Lanza vytlouká Francouze.
15:9
Už je to o šest. Rouzier nepoložil míč na zem ani ze dvou útoků, a ten třetí dokonce vyhodil ven z kurtu. Velká chyba francouzského univerzála.
14:9
Pětibodový náskok pro tým Blegniniho. Nyní se neprosadil proti bloku Zajceva Tillie. A Laurent Tillie si bere oddechový čas!
13:9
Také Zajcev nyní útočí jen do autu. Challenge však ukazuje teč na bloku a je to bod pro Itálii.
12:9
Servis italského nahrávače končí daleko v autu.
12:8
Italové však ztrátují, když N'Gapeth smečuje znovu do autu. N'Gapeth se trápí.
11:8
Útok středem sítě po delší době na francouzské straně a je z toho bod.
11:7
Lanza ze zadní pozice poslal míč od bloku mimo dosah hráčů v poli.
10:7
Gianelli hrál míč na polovině soupeře a je to jen o tři body.
10:6
Šestý bod pro Francii. Francie se dostala k třem útokům a až Rouzier dává míč na palubovku.
10:5
Rouzier chtěl osolit svůj útok po lajny ze zóny číslo jedna, ale jeho smeč končí v autu. Challenge Francie neukazuje žádný přestupek. Bod pro Itálii.
9:5
A třetí blok v řadě na N'Gapetha, který je nyní naprosto mimo. Nyní si na něm pochutnal i Gianelli.
8:5
Rouzier však pomáhá svému týmu, když z pozice univerzála dává bod kolem bloku.
8:4
A už je to o čtyři body. N'Gapeth znovu sestřelen na bloku! Francouzský smečař dnes není v útoku v optimální formě.
7:4
Nyní měl N'Gapeth těžkou pozici při bodovce a Zajcev jej nyní zablokoval.
6:4
N'Gapeth byl ve výskok na hlavním kůlu a vytlouká blok Zajceva.
6:3
Lanza výborně přihrál a Birarelli smečuje vedle francouzského bloku.
5:3
Také Juantorena kazí své podání daleko do autu.
5:2
Podání Le Rouxe jde jen za základní lajnu.
4:2
Nyní již bodují také Francouzi, když se sítě dotkl italský kapitán Birarreli.
4:1
A je to o tři! Italové tlačí na soupeře sersvisem. Nyní se dostal k bodovce Zajcev a vytlouká Tillieho.
3:1
Itálie je znovu v tlaku. Gianelli uvolnil Lanzu a ten dává míč přes blok na palubovku.
2:1
Zajcev z velké výšky poslal míč přesně do rohu kurtu.
1:1
N'Gapeth na podání. Hned při třetí rozehře se používá Challenge. Le Roux byl v síti. Je to však nový míč.
1:1
Nyní už N'Gapeth dává míč od bloku na zem a je srovnáno.
1:0
Druhý set začíná na podání Itálie. N'Gapeth ze zóny číslo dvě chybuje. Francouzská hvězda nyní dnes ve formě.
0:0
Začal druhý set.
25:20
První set skončil.
25:20
První set je u konce. Rouzier chybuje z pozice univerzála a dává tak první set na stranu Itálie.
24:20
Čtyři setboly pro Itálii. Rouzier jen odevzdal míč na druhou stranu. Tillie měl ještě jednu šanci, ale trefil jen anténku.
23:20
Laurent Tillie si bere poslední oddechový čas.
23:20
Čtvrtý zkažený servis v řadě z italské strany. Challenge však ukazuje dobrý míč. Velmi důležité rozhodnutí! Teď rozhodly milimetry.
22:20
Itálie však také boduje a má zatím dostačující dvoubodový náskok. Tillie mohl srovnat, ale nepřišel si na blok soupeřů.
21:20
Koncovka bude velmi vyrovnaná. Je to jen o bod. Ze středu poslal míč na zem Le Roux.
21:19
Rychlá souhra na Juantorenu, který ze zkrácené nahrávky dává míč velmi ryhcle na zem.
20:19
Další zkažené podání ze strany Itálie.
20:18
Ztrátování se ale Italům nyní daří. Zajcev se opřel do míče a útokem po lajně dává bod.
19:18
Zajcev na podání ale kazí a je to jen o jeden bod.
19:17
Zajcev z velký výšky poslal míč od bloku mimo dosah bránících hráčů v poli.
18:17
Francie se drží v boji o první set. Birarreli podává do autu.
18:16
Lanza také vytlouká blok a bez problému ztrátuje.
17:16
Je to znovu jen o jeden bod. Rouzier se prosadil do rozhozené obrany z pozice univerzála.
17:15
Italové přidávají sedmnáctý bod. Servis končí v autu.
16:15
Je to už jen o jeden bod. Le Goff postavil nad sítí neprostupnou hráz, kterou neprošel Piano. Gianlorenzo Blengini si bere svůj druhý oddechový čas.
16:14
Italové se dostávají znovu do hry. Rouzier se dopustil chyby, když se dotkl sítě. Challenge však ukazuje síť na opačné straně.
16:13
Zajcev měl dva pokusy. Nesložil míč na zem, ale blok soupeře byl v síti.
15:13
Francouzi jsou zpět ve hře. N'Gapeth poslal podání o pásku a to rozhodl. Tillie poté smečoval do rozhozené obrany.
15:12
Už jen o tři body. N'Gapeth na podání zahnal soupeře. Tillie otečoval blok soupeře a boduje.
15:11
N'Gapeth si přihrál a uvolil hráče na středu sítě, který dává lehký bod.
15:10
Juantorena už na durhý pokus dává bod, když vytlouká blok z hlavního kůlu.
14:10
Už jen o čtyři body. Francouzi se dostávají do hry o první set. Grebennikov zasáhl v poli, navíc Juantorena napálil míč znovu jen do autu, navíc proti jednobloku. Challenge vše potvrzuje.
14:9
Je to jen o pět bodů. Zajcev se chtěl vyhnout bloku, ale míč poslal jen do autu. Také italský trenér si bere oddechový čas.
14:8
N'Gapeth se dostal k síti a hned blokuje univerzála soupeře. Jednoblok.
14:7
Lanza na podání. Rouzier se dostává do provozní teploty a vytlouká blok.
14:6
Gianelli nemusel nahrávat. Le Goff totiž kazí své podání.
13:6
Birarreli nesložil míč na zem a to trestá Le Goff, který se konečně dostal na palubovku.
13:5
Zkažené podání Zajceva do sítě.
13:4
Nyní si pohrál s míčem znovu Lanza a je to o devět.
12:4
Útok jen do autu od italského kapitána ze středu sítě.
12:3
Francie se probírá. Znovu syn trenéra Tillie dává bod z hlanvího kůlu. Jeho smeč po lajně končí na zemi.
12:2
Znovu je to o deset. Tvrdá smeč z hlavního kůlu od Lanzi.
11:2
Druhý bod pro Francii. Tillie smečoval z vysoké nahrávky, ale vytlouká trojblok soupeřů.
11:1
Desetibodový náskok! Rouzier poslal míč jen do bloku a poté se dostal do útoku kapitán Itálie Birarelli.
10:1
Bezproblémová ztráta pro Itálii po zkaženém podání.
9:1
První bod pro mistry Evropy! Rouzier složil snad pátý útok na zem.
9:0
Devátý bod pro Itálii. Le Roux nesložil míč na zem a Zajcev je neomylný z univerzálu.
8:0
Osm bodů v řadě pro Itálii! Nyní to nevyšlo ani středem a Lanza posílá tvrdou odpověď.
7:0
To je jízda. Tillie přihrál nepřesně, Rouzier jen odevzdal a Zajcev vytlouká blok Francie.
6:0
Ani N'Gapeth nyní nespasil svůj tým, když z pipu smečoval jen do pásky.
5:0
Série pokračuje. Rouzier se nemůže prosadit na útoku, zato Lanza znovu vytlouká blok a je to o pět. Tillie si bere oddechový čas po pěti rozehrách!
4:0
Čtvrtý bod pro Itálii. Rouzier napálil míč z pozice univerzála jen do autu.
3:0
Velký nástup Itálie. N'Gapeth z pipu jen odevzdal míč a Lanza středem sítě nemá problém.
2:0
Hned je to od dva body. Tillie, který nastoupil na smeči nesložil míč na zem a ani Rouzier není úspěšný.
1:0
Zápas může začít. První jde na podání francouzská hvězda N'Gapeth. Gianelli si vybral pro první útok Juantorenu a ten vytlouká blok.
0:0
0:0
Hráči obou týmů již dokončují rozcvičení na palubovce. Za malý okamžik může odstartovat mužský olympijský turnaj ve volejbale.
0:0

Itálie: Gianneli, Sottile – Antonov, Juantorena, Lanza – Birarelli (C), Buti, Piano – Vettori, Zajcev – Rossini, Colaci
Trenér: Gianlorenzo Blengini

Francie: Pujol, Toniutti (C) – N'Gapeth, Marechal, Rossard, Rouzier, Clevenot – Le Roux, Le Goff, Lafitte – Tillie, Grebennikov
Trenér: Laurent Tillie

Rozhodčí: Hernan Casamiquela (ARG) – Denny Cespedes (DOM).
0:0
Francie

Současná volejbalová Francie to je především Earvin N'Gapeth! Smečař italské Modeny je klíčovým mužem výběru Laurenta Tillieho. N'Gapeth je považován za jednoho z nejlepších hráčů planety a Francie na něj bude spoléhat i v Brazílii. Na říjnovém Mistrovství Evropy Francouzi neměli naprosto konkurenci, šest výher a zasloužený titul. Rozhodující bod ve finále proti Slovinsku dal právě Earvin N'Gapeth, který netradiční smečí přes hlavu spustil lavinu francouzských oslav.

Do Ria de Janeira se však Francouzi kvalifikovali až na poslední chvíli. Ze světové kvalifikace postoupili ze třetího místa, když ze sedmi zápasů prohráli jen dvakrát.

Ve Světové lize 2016 se dostali až do Final Four. V semifinále nestačili na Brazilce, ale v souboji o třetí místo jasně porazili svého dnešního soupeře ve třech setech.

Nominace Francie

Nahrávači
Pierre Pujol (AS Cannes)
Benjamin Toniutti (Zaksa Kedzierzyn)

Smečaři
Earvin N'Gapeth (Modena)
Nicolas Marechal (Istanbul Sehir Belediyesi)
Thibault Rossard (Resovia Rzeszow)
Antonin Rouzier (Istanbul Sehir Belediyesi)
Trevor Clevenot (Piacenza)

Blokaři
Kevin Le Roux (Modena)
Nicolas Le Goff (Istanbul Sehir Belediyesi)
Franck Lafitte (Paris Volley)

Libera
Kevin Tillie (Zaksa Kedzierzyn)
Jenia Grebennikov (Lube Civitanova)
0:0
Itálie

Italové se do Ria kvalifikovali jako druhý tým ze Světového poháru, který se v loňském roce odehrál v Japonsku. V roce 2015 se hráči Itálie představili v dobrém světle také na Mistrovství Evropy, kde brali bronzové medaile. V letošním roce se Italové ukázali jen ve Světové lize. V první skupině se dostali až do samotného Final Four, ale v něm se zmohli jen na dva vyhrané sety proti Srbsku. V boji o třetí místo už dominovali dnešní soupeři z Francie jasně 3:0.

Itálii by měl táhnout za pódiovým umístěním nahrávač Simone Gianneli. Hráč Trentina, který je jedním z nejlepších nahrávačů současnosti. O body z útoku by se měl starat především univerzál Ivan Zajcev z Dynama Moskva a smečař Osmany Juantorena, který obléká dres v italské Serii A1 Lube Civitanova.

Kapitán Itálie Birarelli a univerzál Zajcev se účastnili už předešlé olympiády v Londýně a mohou se tak pyšnit bronzovou medailí.