CELÝ SESTŘIH: Slavia - Olomouc 3:1. Eden bouřil při obratu, v akci i video

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Slavie porazili ve 20. ligovém kole v přímém souboji o druhé místo Olomouc 3:1. Hanácký nováček vedl od 57. minuty po gólu Martina Hály, ale v posledních 16 minutách otočili skóre Milan Škoda a střídající Stanislav Tecl s Mickem van Burenem. Slavia porazila Olomouc v lize poprvé po osmi zápasech a na druhém místě tabulky se vzdálila třetí Sigmě na pět bodů. Při druhém gólu domácích poprvé v české nejvyšší soutěži videorozhodčí změnil původně neuznanou branku.

Slavia začala náporem a hostující brankář se v osmé minutě musel hodně natahovat, aby vyrazil Hušbauerovu střelu. Na druhé straně se po chybě domácí obrany řítil do šance Hála, oběhl i gólmana Koláře, ale v pádu už zakončil jen slabě a míč se dokutálel mimo. V 18. minutě nabil za vápnem Hála Sladkému, který ale tísněn protihráčem zamířil vedle.

V 27. minutě dostal slávista Souček míč do sítě, sudí Orel však už předtím zapískal útočný faul. Na opačné straně musel proti střele aktivního Hály z úhlu zasáhnout domácí brankář Kolář.

Pražané v závěru poločasu stupňovali tlak. Reichl však vyrazil Stochovu ránu zpoza vápna a skvěle si už v první minutě nastavení poradil i s velkou šancí Škody.

Domácí pokračovali v náporu i po pauze, ale do vedení šla Sigma. Slávista Bořil v 57. minutě nechtěně prodloužil dlouhý nákop za obranu na Hálu a ten svůj samostatný únik proměnil střelou mezi Kolářovy nohy. Slávistický gólman inkasoval po předchozích třech soutěžních duelech s čistým kontem.

Pražané po inkasované branky vyvinuli obrovský tlak. V 66. minutě na zadní tyči mířil nad Bořil, po střele střídajícího Van Burena za již překonaným gólmanem zasáhla obrana a následně přestřelil Frydrych.

Rozhodčí Pavel Orel právě uznal třetí gól Slavie proti Olomouci po poradě s videem

V 74. minutě Stochovu ránu z přímého kopu famózně vytáhl Reichl ze šibenice na roh, ale po něm už domácí udeřili. Po Deliho hlavičce napálil Sladký zblízka Škodu, od něhož se míč odrazil do sítě. Domácí kapitán tak gólově oslavil dnešní 250. zápas v české lize.

Slavia pokračovala v drtivém tlaku a v 81. minutě otočila stav. Po dalším rohu prodloužil Deli míč na zadní tyč, odkud jej Tecl doklepl do sítě. Sudí odmával ofsajd, ale Orel po poradě s videorozhodčím původní verdikt opravil. Poprvé v historii české ligy tak nová technologie změnila zprvu neuznanou trefu.

Sigma vrhla všechny síly do útoku a srovnat mohl Hála, ale Slavii zachránil Kolář. Domácí v 84. minutě vyrazili do brejku, Van Buren nejprve trefil tyč, ale pak už dotlačil míč do sítě.

20. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Sigma Olomouc 3:1 (0:0)

Branky: 74. Škoda, 81. Tecl, 84. Van Buren - 57. Hála. Rozhodčí: Orel - Paták, Mokrusch - Zelinka (video). ŽK: Stoch, Souček, Tecl - Sladký, Hála, Plšek. Diváci: 14.117.

Slavia: Kolář - Frydrych, Jugas, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Danny (70. Tecl), Sobol (59. Van Buren) - Škoda (87. Bucha). Trenér: Trpišovský.

Olomouc: Reichl - Sladký, Radakovič, Polom, Falta - Zahradníček (83. Manzia), Houska (86. Yunis), Texl (70. Plšek), Kalvach, Hála - Řezníček. Trenér: Jílek.

Domácí: 74. Milan Škoda, 80. Tecl, 85. Van Buren

Hosté: 57. Hála

Domácí: O. Kolář – Frydrych, Jugas, Deli, Bořil – Stoch, Hušbauer, Souček, Danny (69. Tecl), Sobol (59. Van Buren) – Milan Škoda (C) (87. Bucha).

Hosté: Reichl – Sladký, Radaković, Polom, Falta – Zahradníček (83. Manzia), Houska (C) (86. Yunis), Texl (70. Plšek), Kalvach, Hála – Řezníček.

Slavia - Olomouc: Hušbauerovu dělovku Reichl vyrazil, Sobol dorážku netrefil

Slavia - Olomouc: Obrovská šance Sigmy! Hála šel sám na Koláře, obešel ho, ale netrefil prázdnou bránu

Slavia - Olomouc: Sladký se opřel do míče na hranici vápna, bránu minul

Slavia - Olomouc: Škoda úmyslně šlápl na Faltu, vyvázl bez karty

Slavia - Olomouc: Souček dal gól, ale ten neplatí kvůli útočnému faulu na Kalvacha

Slavia - Olomouc: Hála vypálil tvrdě z úhlu, Kolář reflexivně vyrazil

Slavia - Olomouc: Hála upadl v souboji se Součkem, dostal žlutou za filmování

Slavia - Olomouc: Stochova dělovka mířila k tyči, Reichl balon skvělým skokem vyrazil

Slavia - Olomouc: Tribuna Sever rozjela pyro-show “Vášeň není zločin!”

Slavia - Olomouc: Řezníček mohl vyrovnat, ale Kolář jeho střelu skvěle vykopl

Slavia - Olomouc: Slavia si pohrála s obranou Olomouce, Van Buren trefil tyč, pak dorazil do brány – 3:1

Slavia - Olomouc: Děkovačku v kotli řídil Van Buren. Češtinu zvládal s nápovědou

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38