CELÝ SESTŘIH: Magera dvěma góly rozhodl. Boleslav porazila Sigmu 2:1

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v 12. kole první ligy v Olomouci díky dvěma gólům Lukáše Magery 2:1 a minimálně do neděle se posunuli na druhé místo o bod před Plzeň, která má však duel s vedoucí Spartou k dobru.

Magera se poprvé prosadil v 30. minutě, kdy proměnil penaltu po faulu stopera Romana Hubníka, která byl navíc potrestán červenou kartou. Domácí sice deset minut před koncem i v oslabení vyrovnali zásluhou Juraje Halenára, ale Magera v nastavení rozhodl o vítězství hostů.

Úvod zápasu patřil Sigmě, ale z tlaku vytěžila jen nepřesnou Navrátilovu střelu. Poté se dostala ke slovu i Boleslav a Skalákovu střelu vyrazil domácí brankář Buchta na roh, ze kterého zahrozil Ščuk. Ještě větší možnost měli hosté ve 23. minutě, kdy po Skalákově akci hlavičkoval Zahustel, míč ale z prázdné branky vykopnul Hubník.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Mladá Boleslav 1:2

Stoper Sigmy byl v hlavní roli také o šest minut později. Po chybě Šindeláře totiž běžel Baroš sám na Buchtu, vracející se Hubník se hostujícímu útočníkovi pokusil vypíchnout míč, jenže fauloval. Rozhodčí zákrok ocenil červenou kartou a pokutovým kopem, který proměnil Magera.

Sigma se i v oslabení tlačila do útoku a o dvě minuty později mohlo být srovnáno. Moulis ale v šanci zasekl míč, dostal se z úhlu a jeho střela šla těsně vedle. Boleslav se soustředila především na brejky a jeden z nich jen o malý kousek nezakončil Zahustel.

Po přestávce měli první možnost hosté, když ale Rada nemířil přesně přišly olomoucké chvíle. Vašíček ve velké šanci netrefil branku a Radakovič poté trefil tyč, od které šel míč přes celou branku ven do hřiště. Deset minut před koncem už se ale Sigma dočkala, když se z přímého kopu trefil Halenár.

Radost však domácímu celku dlouho nevydržela. V poslední minutě našel Čermák přesným centrem Mageru, který strhnul vítězství na stranu Boleslavi. Středočeši si tak prodloužili sérii bez porážky na osm zápasů, ze kterých navíc šest vyhráli.

12. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)

Branky: 80. Halenár - 30. z pen. a 90. Magera. Rozhodčí: Houdek - Štěrba, Hrabovský. ŽK: J. Petr, Hála, Houska, Halenár - Magera, J. Rada. ČK: 29. Hubník (Olomouc). Diváci: 4161.

Olomouc: M. Buchta - Hála, Hubník, Radakovič, Vepřek - J. Petr, Houska, Moulis (88. Falta), Šindelář (46. Rajnoch), Navrátil - Vašíček (67. Halenár). Trenér: Jílek.

M. Boleslav: Šeda - J. Kysela, Kúdela, Vraštil, Fleišman - Zahustel (77. Chramosta), Ščuk, Magera, J. Rada, Skalák - Baroš (67. Čermák). Trenér: K. Jarolím.

Olomouc - Mladá Boleslav: Gól Lukáše Magery na 1:2

Olomouc - Mladá Boleslav: Krásný gól Juraje Halenára na 1:1

Olomouc - Mladá Boleslav: Šance Václava Vašíčka

Olomouc - Mladá Boleslav: Šance Pavla Moulise

Olomouc - Mladá Boleslav: Faul Romana Hubníka za červenou a penalta Lukáše Magery na 0:1

Olomouc - Mladá Boleslav: Šance Ondřeje Zahustela

Olomouc - Mladá Boleslav: Šance Jana Navrátila

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47