CELÝ SESTŘIH: Mahmutovič zářil. Olomouc hrála s Bohemkou 2:2

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Bohemians 1905 2:2
LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů

Fotbalisté Olomouce vstoupili do jarní části první ligy remízou 2:2 v záchranářském souboji s Bohemians Praha 1905. Dostali se tak z pásma sestupu. Po první půli vedli hosté brankou Schicka. Domácí zkraje druhé půle skóre otočili po trefách Ordoše s Mahmutovičem, ale Bohemians dokázali vyrovnat Acostou.

Trenér domácích Václav Jílek musel oželet v sestavě balkánské duo Radakovič, Cana, na stoperu nastoupila zbrusu nová dvojice Rode se Štěrbou. Trenér hostí Pivarník se musel obejít bez Bartka, Škerleho a nakonec i kapitána Jindřiška.

První vzruch přinesla 12. minuta a souboj Rodeho se Schickem v domácím pokutovém území. Hostující útočník si posunul míč kolem obránce Olomouce a poroučel se k zemi. Rozhodčí Příhoda jen zakroutil hlavou. O dvě minuty později vlétnul do velkého čtverce hostů odvážně bek domácích Hála. Odkop Čögleye na roh přišel za minutu dvanáct.

V další šanci přiťuknul Petr na malé vápno Navrátilovi, který z těžké pozice střílel nad. V 27. minutě kopal roh Houska, Zlámal centr podběhl a Rode hlavičkoval do odkryté branky. Švec jeho hlavičku, která zřejmě nemířila mezi tyče, odhlavičkoval pryč a dorážku Štěrby chytil Zlámal.

Sigma měla další šance, ale ve 41. minutě šli do vedení hosté. Mosquera potáhl míč po křídla, vyslal Schicka, který obehrál Štěrbu a křížnou střelou nedal Buchtovi šanci.

Ve druhý půli ale zaúřadovala lednová posila Mahmutovič. Útočník hostující z Plzně nejprve uvolnil Ordoše a ten podél Zlámala poslal míč do branky. O čtyři minuty pak dokonal obrat sám Mahmutovič, který po Šindelářově přihrávce utekl obráncům a poradil si i s gólmanem.

720p 480p 360p 240p
Olomouc - Bohemians: Gólparáda! Schick poslal Klokany do vedení

V 59. minutě zahrál Mahmutovič u čáry na housle Krchovi, střelu z úhlu pak brankář Bohemky tečoval na rohový kop. Ale nápor domácích v 69. minutě hosté utnuli a z nenápadné akce vyrovnali. Mosquera našel Jiráska, ten parádním centrem přes celé vápno nahrál Acostovi, který vyrovnal na 2:2. V závěru byl nebezpečnější pražský tým, když hlavně Schick zlobil neustále olomouckou defenzívu.

Ale v 90. minutě mohla získat tři body Sigma. Hála našel na vápně Ordoše, který překonal Zlámala, ale břevno zachránilo hostům bod.

17. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 2:2 (0:1)
Branky: 47. Ordoš, Mahmutovič - 41. Schick, 69. Acosta. Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Ratajová. ŽK: Mahmutovič, Ordoš (oba Olomouc). Diváci: 4269.

Olomouc: Buchta - Hála, Štěrba, Rode, Vepřek - Petr (63. Moulis), Ordoš, Šindelář, Houska (90. Falta), Navrátil - Mahmutovič (82. Malec). Trenér: Jílek.

Bohemians 1905: Zlámal - Čögley, Krch, Gajič, Švec - Acosta, Hubínek (86. Šmíd), Hradecký, Jirásek, Mosquera (90. Čížek) - Schick. Trenér: Pivarník.

Olomouc - Bohemians: Buchta zkrotil Schickovu hlavičku

Olomouc - Bohemians: To se dá spálit? Hála zahodil obrovskou šanci!

Olomouc - Bohemians: Buchta zlikvidoval pěknou střelu Acosty

Olomouc - Bohemians: Sigma vyrovnala na 1:1! Ordoš zužitkoval Mahmutovičovu přihrávku

Olomouc - Bohemians: Klasika! Mahmutovič si naběhl na skvělý pas a poslal Sigmu do vedení 2:1

Olomouc - Bohemians: Uruguayský úder! Klokan Acosta srovnává na 2:2

Olomouc - Bohemians: To je smůla! Ordoš trefuje v poslední minutě břevno