CELÝ SESTŘIH: Boleslav – Olomouc 4:1. Domácí rozhodli v divokém úvodu

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Olomouc 4:1. Tři góly během pěti minut!
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v předehrávce 26. kola první ligy předposlední Olomouc 4:1. O jejich výhře rozhodli Pavel Čmovš, Jan Chramosta, Tomáš Přikryl a Ladislav Takács, za hosty v první půli snížil na 1:2 Šimon Falta. Středočeši si díky vítězství upevnili třetí místo v tabulce, naopak Sigma promarnila možnost dotáhnout se na čtrnáctou Příbram, které patří poslední nesestupová příčka.

Boleslav byla od začátku jasně lepší a bez větších problémů potvrdila, proč má nejlepší útok v lize. Už v šesté minutě otevřel po rohu skóre hlavou stoper Čmovš a o tři minuty později dostal mezi obránce Sigmy míč Chramosta a přidal druhou branku.

Olomouci se sice vzápětí z ojedinělé útočné akce podařilo snížit zásluhou Falty, ale Středočeši si ve 20. minutě vzali dvoubrankové vedení zpět. Postaral se o to olomoucký odchovanec Přikryl, kterého do sóla poslal kapitán Magera a připsal si už druhou asistenci v zápase.

Krátce po přestávce mohla Sigma zápas zdramatizovat, když šel Falta sám na brankáře Diviše, ale neuspěl, stejně tak i dorážející Ševčík. Dlouhý úsek plný faulů a žlutých karet poté ukončil až v 74. minutě gól boleslavského Takácse, který napálil míč pod břevno. V nastavení ještě zahodil obrovskou příležitost domácí Kalabiška.

Boleslav si díky vítězství prodloužila sérii neporazitelnosti už na dvanáct soutěžních zápasů a na třetím místě tabulky má čtyřbodový náskok před čtvrtým Libercem, který však v sobotu hraje v Ostravě. Od druhé Sparty dělí Středočechy bodů pět, ale i letenský celek má utkání k dobru.

Olomouc si pohoršila v boji o záchranu, když zaostává o tři body za Příbramí, která navíc může Sigmě odskočit v případě bodového zisku v sobotu v Brně.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 4:1 (3:1)

Branky: 3. Čmovš, 6. Chramosta, 20. Přikryl, 74. Takács - 7. Falta. Rozhodčí: Nenadál - Pochylý, Pilný. ŽK: Čmovš, Takács, Fleišman, Magera - Houska, Navrátil, Štěrba, Mahmutovič. Diváci: 1987.

M. Boleslav: Diviš - Jánoš, Čmovš, Kúdela, Fleišman - Kalabiška, Rada, Magera, Takács (82. Klobása), Přikryl (86. Vodháněl) - Chramosta (67. Ščuk). Trenér: Jarolím.

Olomouc: Reichl - Hála, Radakovič (25. Štěrba), Šindelář, Vepřek (64. Mahmutovič) - Navrátil, Houska, Ordoš (77. Malec), Ševčík, Falta - Petr. Trenér: Jílek.