a dozvíte se vše jako první.
6. srpna 2017 • 17:54

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Plzeň 0:1. Výhru trefil Hájek, domácí chtěli penaltu

Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté Plzně zvítězili v utkání 2. ligového kola v Jablonci brankou Tomáše Hájka z jedenácté minuty 1:0. Viktoria si tak částečně spravila chuť po středeční porážce 1:4 s FCSB a vyřazení z kvalifikace Ligy mistrů a po vítězství 4:0 nad Duklou naplno bodovala i ve druhém duelu ligové sezony. Naopak Jablonec v nejvyšší soutěži poprvé po šesti zápasech prohrál a má po dvou kolech jediný bod.

Plzeň udělala oproti středečnímu utkání s FCSB dvě změny v základní sestavě. V brance nastoupil Hruška místo Bolka a v záloze Zeman místo Petržely.

Jablonec začal aktivněji, ale k vyložené šanci se v úvodních deseti minutách nedostal a poté otevřela skóre Plzeň. Bývalý hráč domácích Kopic nacentroval z levé strany z přímého kopu a Hájek jemně tečoval hlavou balon do sítě. Dočkal se první soutěžní trefy v dresu Viktorie.

720p 360p
CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Plzeň 0:1

Pak se dlouho na trávníku nic zajímavého nedělo, až v 36. minutě z dálky napřáhl hostující Kolář a domácího brankáře Hrubého při stém ligovém startu zachránila tyč.

Velkou šanci měla Plzeň i těsně po přestávce. Na začátku 47. minuty Zeman z levé strany našel před brankou nabíhajícího Krmenčíka, ale Hrubý dobře vyběhl a zasáhl.

720p 360p
Jablonec - Plzeň: Hájek se pověsil do vzduchu a hlavou dal Plzni vedení 1:0

Až poté začali výrazněji hrozit i domácí. Masopustova střela mířila mimo, po centru Hanouska se následně natahoval Diviš, ale ve skluzu mimo tyče nezamířil.

Po hodině hry musel ze hry zraněný střelec úvodní branky Hájek. Do středu obrany se posunul Řezník a na pravé straně defenzivy nastoupil střídající Petržela, který obvykle hraje v záloze.

Jablonec výrazně přidal a Plzeň se několika závarům ubránila jen s vypětím sil. Štěstí měla Viktoria i v 74. minutě, kdy Doležal trefil brankáře Hrušku. Vzápětí se domácí marně dožadovali penalty za ruku a o chvíli později Kubistu vychytal Hruška.

Severočeši měli velký tlak, ale hosté se už ubránili. Navíc mohli ještě pojistit svůj náskok, kdyby Hrošovský v poslední minutě netrefil jen tyč a Bakošovu dorážku nezblokoval obránce.

Hosté: 12. Hájek

Domácí: V. Hrubý – Masopust, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Jaroslav Diviš (82. Mehanović), Trávník, Mihálik, V. Kubista, Zelený – Doležal.

Hosté: A. Hruška – Řezník, Hejda, Hájek (60. Petržela), Havel – Hrošovský, Živulić – Zeman, D. Kolář (C) (76. Hořava), Kopic – Krmenčík (87. Bakoš).

720p 360p
Jablonec - Plzeň: Zeman vymyslel výbornou šanci pro Krmenčíka, toho zastavil Hrubý