1. října 2015 • 22:42

Plzeň na favorita nestačila. V oslabení ve Villarrealu prohrála 0:1

Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem

Fotbalisté Plzně ve druhém utkání skupiny Evropské ligy prohráli ve Villarrealu 0:1. Viktoria nenavázala na úvodní triumf nad Dinamem Minsk (2:0) a skončila její série osmi soutěžních výher pod trenérem Karlem Krejčím. Zápas na stadionu El Madrigal rozhodl v 54. minutě Leo Baptistao, deset minut před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán hostů Václav Procházka.

Viktoria sehraje další utkání EL 22. října ve Vídni s Rapidem, který vede tabulku skupiny E s plným počtem bodů.

V základní sestavě českého mistra nastoupil i stoper Baránek, který po otřesu mozku nedohrál sobotní ligový duel s Libercem. Zraněného Vaňka zastoupil ve středu pole Hořava, v záloze ještě dostali šanci Petržela, Kopic a Kovařík.

Lídr španělské ligy, který před dvěma týdny prohrál s Rapidem 1:2, se od začátku snažil rozebírat plzeňskou obranu. Hráči "Žluté ponorky" výborně kombinovali a hosté chvílemi vůbec nestíhali. V 17. minutě si Kozáčik připsal první těžký zákrok, když vykopl Baptistaovu střelu z úhlu. O chvíli později měl na hlavě vedoucí gól Soldado, jenže sám před odkrytou brankou zamířil vedle.

Plzeňští se asi po půlhodině vzpamatovali, vyrovnali hru a favorizovaného soupeře dokázali i zatlačit. Obrana Villarrealu několik dobrých centrů odvrátila na roh, naopak v ofenzivě už se domácí hráči tolik neprosazovali.

I druhý poločas začali Západočeši náporem, jenže ke střele na branku se nedostali. V 54. minutě naopak dostal hodně prostoru domácí útočník Baptistao, který od poloviny hřiště hladce prošel až do šestnáctky a střelou k tyči poprvé překonal Kozáčika.

Po vedoucím gólu španělský tým kontroloval hru a prakticky nepůjčoval soupeři míč. V 80. minutě se šance Viktorie na bodový zisk ještě snížily, protože Procházka dostal po souboji se Soldadem druhou žlutou kartu a musel předčasně z trávníku.

Plzeň tak prohrála i třetí pohárový zápas na hřišti španělského soupeře bez vstřelené branky. Předtím neuspěla v Barceloně (0:2) ani v Madridu s Atléticem (0:1).

Hosté:

Domácí: Barbosa – Antonio Rukavina, Bailly, V. Ruiz, J. Costa – J. dos Santos (76. Trigueros), B. Soriano (C) – Castillejo, Leiva (83. Samuel) – Soldado, Baptistão.

Hosté: Kozáčik – Rajtoral, Baránek, Procházka (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (75. Mahmutovič), Kopic (81. Hejda), Kovařík (88. Vůch) – Ďuriš.

Domácí: Aréola, Gaspar, Jokić, Marín, Pina, Samuel, Trigueros

Hosté: Bolek, Hejda, Matějů, Vůch, Kolář, Mahmutovič, Kučera

Domácí: Bailly

Hosté: Hořava, Procházka, Procházka (č)

Gözübüyük – Steegstra, Zeinstra (Nizozemsko)

Estadio El Madrigal, Villarreal

2. kolo základní skupiny E fotbalové Evropské ligy:

Villarreal CF - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 54. Baptistao. Rozhodčí: Gözübüyük - Steegstra, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Bailly - Hořava, Procházka. ČK: 80. Procházka.

Villarreal: Barbosa - Rukavina, Bailly, Ruiz, J. Costa - Castillejo, Dos Santos (76. Trigueros), Bruno, Nahuel (83. Samu) - Baptistao, Soldado. Trenér: Marcelino.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (75. Mahmutovič), Kopic (81. Hejda), Kovařík (88. Vůch) - Ďuriš. Trenér: Krejčí.

1.  Villareal 14 9 3 2 23:13 30
2.  Rapid Vídeň 8 5 0 3 10:16 15
3.  Plzeň 6 1 1 4 8:10 4
4.  Din. Minsk 6 1 0 5 3:11 3