30. června 2016 • 20:18

Kdo půjde na Slavii? Tallin doma remizoval s Tórshavnem 1:1, rozhodne odveta

Hráči Levadie Tallin na Spartě (archivní foto)
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Úvodní zápas 1. předkola fotbalové Evropské ligy mezi Levadií Tallinn a Tórshavnem, z něhož vzejde soupeř pro pražskou Slavii do dalšího předkola, skončil remízou 1:1. Favorizovaná Levadia nedosáhla na vítězství i přesto, že soupeře z Faerských ostrovů přestřílela 22:7. Odveta se hraje ve čtvrtek 7. července.

Skóre otevřel v 21. minutě záložník hostů Jespersen, jehož přímý kop byl tečován až za záda gólmana Lepmetse. Až po inkasované brance začal být domácí favorit aktivnější, k dispozici měl i několik standardních situací, po většině z nich ale následovalo nepřesné zakončení. Největší šanci poločasu si Levadia vypracovala v 43. minutě, Kobzarova střela ale skončila na břevnu.

Do druhého dějství nastoupili domácí aktivně a po dvaceti minutách se dočkali vyrovnání. Ratnikovu přízemní přihrávku skrz vápno zužitkoval nehlídaný záložník Marin. Následný tlak už ale celek z Tallinu k obratu nevyužil.

Levadie nastoupila v sestavě: Lepmets - Podholjuzin, Morozov, Tabi Manga, Gando - Marin, Ratnikov, Mirančuk (69. Gatagov), Antonov, Kobzar (46. Luts) - Hunt. Sestava Tórshavnu: Gestsson - Jógvan Davidsen, Jóhan Davidsen, Benjaminsen, Jonsson - Mouritsen, Jensen, Jespersen (90.+3 Justinussen), Egilsson (66. Wardum) - Jacobsen, Olsen (84. Joensen).

Český záložník Erik Daniel odehrál za Myjavu celý zápas na hřišti rakouského Mödlingu a slovenský celek si do odvety veze nadějný výsledek 1:1. Stejným poměrem skončil duel mezi Aktobe a MTK Budapešť, za který do zápasu nezasáhl Marek Střeštík.