CELÝ SESTŘIH: Klokani loupili na Letné, Sparta brala bod za remízu 1:1

0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Fotbalisté Sparty se rozloučili se Synot ligou domácí remízou s 1905 1:1. Hosté vedli po trefě Bratanoviče, bod Letenským zajistil kanonýr Lafata. Ten se s 20 brankami stal počtvrté nejlepším střelcem nejvyšší soutěže.

Domácí museli udělat hned dvě změny v obvyklé obranné sestavě, protože kvůli červené kartě nemohl nastoupit Costa a zranění vyřadilo ze hry stopera Brabce. V základní jedenáctce je nahradili Podaný a zkušený Kováč, který ale už po deseti minutách musel odstoupit a místo něj nastoupil Švejdík.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Bohemians 1905 1:1

První poločas se hrál v režii Sparty, která se ale v zakončení trápila. Nejprve Kadlec v 10. minutě netrefil odkrytou branku, pak neuspěl ani Lafata, který se po souboji s Havlem marně dožadoval penalty. Po půlhodině hry si Dočkalovu přihrávky málem srazil do vlastní branky stoper Šmíd a chvíli nato se po Kadeřábkově pokusu zblízka vyznamenal gólman Zlámal.

Místo toho udeřilo na druhé straně, když Bratanovič dostal míč za obranu a přeloboval vybíhajícího brankáře Štěcha. Slovinský útočník navázal na hattrick z minulého kola proti mistrovské Plzni a připsal si pátý zásah v posledních třech zápasech.

Sparta po přestávce posílila ofenzivu výměnou Konatého za Krejčího a pokračovala v územní převaze, která však přinesla pouze zblokovaný pokus Kadlece. Střelecké trápení domácích mohl v 65. minutě potrestat po rychlém brejku Rada, vychytal ho však Štěch.

Letenští se nakonec přece jen dočkali. V 77. dorazil Marečkův přízemní centr do prázdné branky Lafata a dvacátou trefou v sezoně si zajistil korunu pro krále střelců. Milana Škodu ze Slavie, který dnes vyšel naprázdno, porazil o jeden gól a pořadí kanonýrů ovládl už počtvrté.

30. kolo první fotbalové ligy:
Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)
Branky: 77. Lafata - 37. Bratanovič. Rozhodčí: Orel - Moláček, Kubr. ŽK: Dočkal, Holek - Gajič, Šmíd, J. Rada, Zlámal. Diváci: 9330.

Sparta: Štěch - Kadeřábek, Kováč (10. Švejdík), Holek, Podaný (68. Mareček) - Kadlec, Vácha, Matějovský, Dočkal, L. Krejčí (46. Konaté) - Lafata. Trenér: Ščasný.
Bohemians 1905: Zlámal - Havel, Škerle, Šmíd, Šírl - Moravec, Jindřišek, Gajič (86. Mosquera), Bartek (90. Kalina) - Bratanovič (75. Lietava), J. Rada. Trenér: Pivarník.

Sparta - Bohemians: Gól Davida Lafaty na 1:1

Sparta - Bohemians: Zákrok Marka Štěcha proti Jakubu Radovi

Sparta - Bohemians: Gól Elvise Bratanoviče na 0:1

Sparta - Bohemians: Šance Davida Lafaty

Sparta - Bohemians: Šance Václava Kadlece

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72