SESTŘIHY: Čech zářil a Arsenal živí naději na Ligu mistrů. City jsou třetí

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Arsenalu vyhráli dohrávku 34. kola Premier League se Sunderlandem 2:0 a dotáhli se v tabulce na čtvrtý Liverpool. Na pozici, která zajišťuje postup do předkola Ligy mistrů, momentálně ztrácí bod. Odložený zápas zvládl i Manchester City, který porazil West Bromwich 3:1 a odsunul Liverpool z třetí příčky. Manchester United už závěr sezony vypouští a tomu odpovídal také výkon na hřišti Southamptonu. Ten nakonec skončil výsledkem 0:0.

Hosté:

Domácí: Čech (C) – Holding, Mustafi, Monreal – Bellerín, Ramsey (69. Welbeck), Xhaka, Gibbs (68. Iwobi) – Özil, Alexis Sánchez – Giroud (85. Walcott).

Hosté: Pickford – Jones, L. Koné, O'Shea (C), Manquillo (82. Januzaj) – Seb. Larsson, Cattermole (77. Gooch), N'Dong (88. D. Gibson) – Borini, Defoe, Oviedo.

59500 diváků

Tři anglické kluby postoupí do Ligy mistrů přímo, čtvrtý celek konečné tabulky půjde do kvalifikace. Jistotu už mají mistrovská Chelsea a druhý Tottenham. Arsenal v Lize mistrů nechyběl 19 let.

Čtyřiatřicetiletý Čech proti Sunderlandu nastoupil s kapitánskou páskou a načal pátou stovku zápasů v anglické lize. Utkání dokončil s čistým štítem, vyznamenal se zejména v závěru první půle proti střelám N'Donga a Defoea.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Sunderland 2:0

Favorit se dlouho nemohl prosadit v útoku, vysvobodil ho až gól Alexise Sáncheze v 73. minutě po nakrátko rozehraném rohovém kopu. Chilský útočník v závěru skóroval ještě jednou a s 23 góly v sezoně útočí na první místo v tabulce střelců, Romelu Lukaku z Evertonu dal o jednu branku víc. Arsenal v lize vyhrál počtvrté za sebou, Sunderlandu se na jeho stadionu podařilo zvítězit naposledy před 34 lety.

Hosté: 87. Robson-Kanu

Domácí: Caballero – Fernandinho, Kompany (77. Stones), Otamendi, Kolarov – Y. Touré (80. Fernando) – Jesus, De Bruyne, Silva (61. Zabaleta), Sané – Agüero.

Hosté: Foster – C. Dawson, M. Wilson (53. McClean), J. Evans, Nyom – Yacob – Chadli, D. Fletcher, Livermore (64. J. Morrison), Brunt – Rondón (72. Robson-Kanu).

53624 diváků

Manchester City rozhodl zápas s West Bromwichem už na konci úvodní půlhodiny, kdy se rychle po sobě trefili Jesus a De Bruyne, třetí gól přidal po změně stran Touré. Tým trenéra Pepa Guardioly prohrál z posledních 17 ligových zápasů jen jednou a před posledním kolem má v boji o Ligu mistrů nejlepší pozici. Sezonu zakončí na hřišti Watfordu, Liverpool v neděli nastoupí proti sestupujícímu Middlesbrough a Arsenal hraje s Evertonem.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - West Bromwich 3:1

Manchester United nastoupil k utkání bez větší motivace, neboť už nemůže v ligové tabulce skončit jinak než šestý. Pro "Rudé ďábly" je spíše než závěr Premier League důležitější finále Evropské ligy, v němž se příští středu utkají s Ajaxem Amsterodam.

Týden před stockholmským finále podal výborný výkon brankář Sergio Romero, jenž dostane přednost před tradiční jedničkou Davidem de Geou. Argentinský gólman už v 6. minutě chytil penaltu Manolu Gabbiadinimu odpískanou za ruku Erica Baillyho, k níž podle všeho došlo mimo pokutové území.

Romero si pak v průběhu zápasu připsal několik dalších zákroků a udržel čisté konto. Nejblíže vstřelení branky v dresu United byl v 71. minutě Anthony Martial, jenž trefil tyč.

SESTŘIH Premier League: Southampton - Manchester United 0:0

1. Chelsea 38 30 3 5 85:33 93
2. Tottenham 38 26 8 4 86:26 86
3. Manchester City 38 23 9 6 80:39 78
4. Liverpool 38 22 10 6 78:42 76
5. Arsenal 38 23 6 9 77:44 75
6. Manchester Utd. 38 18 15 5 54:29 69
7. Everton 38 17 10 11 62:44 61