Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Sheffield Utd. - 27. dubna 2024   16:00

Newcastle
26' Isak (J. Murphy) • 54' Guimarães (A. Gordon) • 61' Isak  • 65' Osborn(vl.)  • 72' C. Wilson (Barnes)
5:1
(1:1)
Sheffield Utd.
5' Ahmedhodžić  (Hamer)
Newcastle
Dúbravka – Hall (81. Murphy), Burn /C/, Schär (46. Krafth), Livramento – Anderson (66. Wilson), Guimarães, Longstaff – Gordon (82. Ritchie), Isak, Murphy (66. Barnes).
Karius – Dummett, J. White, Parkinson.
Harrington – Smart, Masseyová-Ellisová
St James' Park, Newcastle upon Tyne
52 196 diváků
Foderingham – Trusty, Ahmedhodžić, Holgate (67. Robinson) – Osborn, Brooks (70. Souza), Arblaster /C/, Hamer (79. ben Slímán), Bogle – Brereton, Archer (67. Osula).
Grbić – Larúsí, Curtis, Norwood, Marsh.

Ode mě to bude již pro dnešek všechno a vidíme se u dalšího onlajnu.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 13:10. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:10.
Je dobojováno! Newcastle sice inkasoval jako první, nakonec však vítězí za jednoznačného výsledku 5:1. Sheffield se ve druhé půli nezmohl na protihru a čeká ho tak definitivně sestup z anglické nejvyšší soutěže. Naopak Straky nadále živí sen o dalších evropských pohárech.
90+8'
90+7'
Murphy se proviňuje nedovoleným zákrokem a čeká nás přímý kop hostů.
90+6'
Osula je odstaven od míče a dopředu míří dlouhý nákop z domácí strany.
90+5'
Autové vhazování bude mít za hosty na starosti kapitán Robinson.
90+3'
Longstaff je zastaven Souzou, hosté však míč pouze odkopávají.
90+2'
Pokutový kop je nakonec odvolán! Čeká nás tedy odkop od domácí branky.
90+1'
Sudí míří k videu. Půjde nakonec o pokutový kop?
90'
Murphy fauluje ve vápně a Bogle získává pro Sheffield výhodu pokutového kopu.
88'
Ofenzivní faul isaka odnesl Trusty, který se po chvilce zvedá ze hřiště.
88'
Osula se pokusil probojovat do zakočení, které však nemělo parametry na překonání Dúbravky. Ten si tak připisuje pohodlný zákrok.
87'
Dalším faulem Sheffieldu se provinil chilský štírek Brereton.
86'
Foderingham odkopává míč daleko z nebezpečného prostoru.
85'
Bogle fauluje a rozhodčí odpískává nedovolený zákrok.
84'
Očekáváné góly: 2.43:1.21.
83'
Souza vytlačuje svého protihráče a získává autové vhazování pro svůj tým.
82'
Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Matt Ritchie.
81'
ze hřiště odchází Lewis Hall, přichází Alex Murphy.
80'
Po delší době drží míč na svých kopačkách i hosté. S výsledkem však půjde již těžko něco udělat.
79'
Střídání v týmu Sheffield United:
ze hřiště odchází Gustavo Hamer, přichází Anís ben Slímán.
78'
Dúbravka si po delší době sahá na míč a chytá centr jednoho z hostujících hráčů.
77'
Střely na branku: 7:4.
76'
Další akce Wilsona brankou nekončí! Proti byl totiž včasným výběhem Foderingham.
75'
Foderingham sbírá nebezpečný centr a uklidňuje hru.
75'
Gordonova přihrávka končí po zákroku Trustyho na dalším rohovém kopu.
74'
Isak posunul zadovkou na Guimarãese, jehož bomba nakonec nemíří mezi tři tyče a následovat bude rohový kop.
72'
Newcastle právě vstřelil branku! Pátá je tady! CALLUM WILSON využil práci Harveyho Barnese a uklízí míč pod břevno.
72'
Osborn zastavuje přihrávku mířící na Gordona.
71'
Foderingham opět čaruje! Tentokrát vyráží střelu střídajícího Wilsona.
70'
ze hřiště odchází Andre Brooks, přichází Vinícius Souza.
68'
Isak cílí na hattrick! Jeho střelecký pokus však parádním zákrokem kryje Foderingham.
67'
ze hřiště odchází Mason Holgate, přichází Jack Robinson,
ze hřiště odchází Cameron Archer, přichází William Osula.
66'
ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Harvey Barnes,
ze hřiště odchází Elliott Anderson, přichází Callum Wilson.
65'
Newcastle právě vstřelil branku! Newcastle demoluje Sheffield! Rohový kop nakonec usměrnil do vlastní sítě BEN OSBORN.
64'
Na druhou stranu však spěchá nebezpečný Isak, který trefuje pouze bránícího hráče.
63'
Hosté se mohou dostat zpět do hry následujícím rohovým kopem.
62'
Newcastle je při chuti a máme tu další útok domácích.
61'
Newcastle právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je ALEXANDER ISAK, který nedal brankáři Sheffieldu šanci.
59'
VAR potvrzuje pokutový kop.
58'
Holgate fauluje ve vápně a rozhodčí odpískává pokutový kop.
57'
Dúbravka si připisuje povedený zákrok proti Breretonovi.
56'
Gordon byl blízko třetí branky domácích. Proti byl však včasným výběhem Foderingham.
54'
Newcastle právě vstřelil branku! Newcastle otáčí stav utkání. BRUNO GUIMARÃES si našel přesný centr Gordona, který rybičkou uklízí do sítě. Asistence: Anthony Gordon.
53'
Brereton fauluje a čeká nás nebezpečný přímý kop domácích.
52'
Krafth posílá míč na Dúbravku, který pokračuje v domácí kombinaci.
51'
Brooks míří velice nepřesně.
50'
Guimarães posílá dlouho přihrávku pouze do prostoru, kde stál hostující hráč.
48'
Centr v podání domácího hráče míří pouze do zámezí a následuje tedy odkop od branky.
47'
Longstaff vrátí autovým vhazováním míč do hry.
46'
ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Emil Krafth.
46'
Hráči se vrací na druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 17:05.
Máme za sebou první poločas, ve kterém se nejprve prosadili hosté, konkrétně Anel Ahmedhodžić. O pár minut později však vyrovnal Alexander Isak. Stav utkání je tedy 1:1.
45+4'
45+4'
Domácí byli blízko branky. Hosté však nebezpečnou šanci přestáli.
45+3'
Archer míří z hranice vápna mimo.
45+2'
Guimarães sice získal míč, rychle však o něj přichází.
45+1'
Foderingham posílá svůj výkop pouze do zámezí.
44'
Brooks je zpátky na hřišti a právě získává pro Sheffield míč.
42'
Murphy posílá do vápna další centr, který však míří pouze mimo dosah všech hráčů.
41'
Holgate zastavuje parádním skluzem domácí postup a na druhou stranu míří Sheffield.
40'
Brooks vstává a uvidíme, zda bude moct pokračovat.
39'
Na trávníku zůstává sedět jeden z hráčů Sheffieldu.
38'
Dalším faulem domácích se prezentuje Hall.
37'
Trusty zastavuje domácí pokus o probojování se k zakončení.
36'
Isak fauluje a míč získávají hosté.
35'
Hall zkouší své štěstí, jeho pokus je však zablokován.
34'
Domácí obehrávání valu opět pokračuje vyčkávací hrou.
33'
Murphy poslal další nebezpečný míč do vápna, který sbírá brankář Foderingham.
31'
Brooks míří z bezprostřední blízkosti mimo. Ještě předtím však Dúbravku zachránila spojnice po hlavičce Holgata.
31'
Brereton Diaz mohl vrátit hostům vedení zpět. V poslední chvíli však překonaného Dúbravku zastoupil Burns.
30'
Longstaff zastavuje útočný postup Sheffieldu.
29'
Isakova rána míří těsně vedle.
28'
Hamer je faulován a rozhodčí odpískává nedovolený zákrok.
27'
Zdá se, že nás čeká první střídání, nejspíše vynucené zdravotními problémy na straně domácích.
26'
Newcastle právě vstřelil branku! Straky vyrovnávají! ALEXANDER ISAK si pohlídal ofsajdové postavení a využil parádní přihrávky Jacoba Murphyho, kterou následně uklidil na vzdálenější tyč.
25'
Brereton Diaz těžil z rychlého nákopu a jeho střelu likviduje Dúbravka.
24'
Murphy posílá do vápna vysoký centr, který ke smůle domácích hráčů nekončí ani přesný pokusem na branku.
23'
Rychlý protiútok hostujících hráčů končí nepřesnou přihrávkou, kterou sbírá brankář Dúbravka.
22'
Domácí se snaží najít skulinku v obranném valu hostů, zatím bez úspěchu.
21'
Prudký nákop sbírá brankář Foderingham.
20'
Držení míče: 55:45 %.
19'
Anderson míří pouze do bloku.
18'
Hosté si dávali tak dlouho ve vlastním vápně přednost, až toho málem využil dotírající Guimarães. Hosté však nakonec tuto nebezpečnou šanci přestáli.
17'
Další akce domácích začíná až od brankáře Dúbravky.
16'
Archer málem poslal hosty do trháku. Jeho pokus však končí zablokovaný a čeká nás rohový kop.
15'
Hall nedosáhl na přihrávku a míče se ujímají hosté.
14'
Murphy však míří svým dalekonosným pokusem mimo.
14'
Guimarães posílá míč na levou stranu a čeká se na střeleckou příležitost.
13'
Longstaff posílá míč za autovou čáru.
12'
Brooks se dral za míčem, který rychle odkopává Dúbravka.
10'
Rozehrávku Sheffieldu však domácí přečetli a "Straky" míří dopředu.
9'
Faul Newcastlu vrací míč na kopačky hostů.
8'
Podobně rozehraný rohový kop však končí tentokrát u Dúbravky.
7'
Další útočný postup hostů opět končí na rohovém kopu.
6'
VAR gól potvrzuje.
5'
Sheffield United právě vstřelil branku! Nakrátko rozehraný rohový kop Gustava Hamera končí na hlavě ANELA AHMEDHODŽIĆE, který se v zakončení nemýlil a nováček se ujímá vedení.
5'
Brereton získává první rohový kop pro Sheffield.
4'
Livramento zastavuje útočný postup hostí, kteří však rychle získávají míč zpět na svoje kopačky.
3'
Letící míč však rychle odvrací domácí hlavičkáři.
2'
Hosté získávají volný přímý kop, který zahrává kapitán Arblaster.
1'
Burn zastavuje první útočný pokus hostujících hráčů.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté.
1'
Hráči už přichází na fotbalový trávník. Sheffield nastupuje ve žlutém, Newcastle v tradičních černobílých barvách.

Newcastle United: Dúbravka – Hall, Burn (C), Schär, Livramento – Anderson, Guimarães, Longstaff – A. Gordon, Isak, J. Murphy.
Náhradníci: Karius – Dummett, Krafth, A. Murphy, Ritchie, Barnes, J. White, C. Wilson, Parkinson.
Trenér: Eddie HOwe

Sheffield United: Foderingham – Trusty, Ahmedhodžić, Holgate – Osborn, A. Brooks, Arblaster (C), Hamer, Bogle – Brereton, Archer.
Náhradníci: Grbić – J. Robinson, Larúsí, Curtis, Norwood, Souza, ben Slímán, Osula, Marsh.
Trenér: Chris Wlider

Rozhodčí: Harrington – Smart, Masseyová-Ellisová.
Sheffield United 0:8 Newcastle United

První vzájemný zápas skončil na konci září jednoznačným debaklem. Straky vyloupil Sheffield poměrem 8:0. Za zmínku stojí to, že každý gól měl na starosti jiný hráč.
Sheffield United

Sheffield je jednoznačně poslední a je víceméně jisté, že ho čeká sestup. Na poslední záchranářskou pozici totiž Sheffield ztrácí čtyři kola před koncem propastných deset bodů. V posledních pěti zápasech navíc bodovali hráči Sheffieldu pouze v jednom případě, kdy zápas s Chelsea skončil výsledkem 2:2.

I přes jednoznačně poslední místo stojí za zmínku útočník Oliver McBurnie, který je se šestí góly a třemi asistencemi nejvíce bodujícím hráčem týmu. Pět branek si připsal chilský Ben Brereton Diaz.
Newcastle United

Straky bojují opět o evropské poháry a ze sedmé pozice ztrácí na šestý United, který drží pozici pro kvalifikaci do Konferenční ligy, pouze tři body a naděje je tedy více než velká. V posledních pěti zápasech navíc Newcastle hned třikrát zvítězil a zapsal deset bodů. V poslední zápasem však přišla porážka 0:2 na půdě Crystal Palace.

Tahounem Newcastlu je švédský Alexander Isak, který je se sedmnácti góly šestý nejlepší střelec soutěže. Na druhé straně stojí Anthony Gordon, který si připsal deset branek a osm asistencí.
Vítáme všechny fanoušky anglického fotbalu u utkání pětatřicátého kola, které proti sobě postaví Newcastle United a Sheffield United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.