Dortmund padl, Bayern zachránil výhru. Kadeřábkův Hoffenheim podruhé prohrál

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Překvapivé výsledky nabídly zápasy 20. kola německé bundesligy. Bayern rozhodl o výhře v Ingolstadtu až v úplném závěru, naopak Dortmund prohrál 1:2 na hřišti posledního Darmstadtu a Lipsko doma padlo 0:3 s Hamburkem. Stejným výsledkem zvítězil Leverkusen nad Frankfurtem a Gladbach vyhrál 1:0 v Brémách. V posledním duelu zvítězilo Schalke 2:0 nad Herthou a už v pátek zdolala Mohuč fotbalisty Augsburgu 2:0.

Bayern se proti Ingolstadtu dlouho trápil. Až v poslední minutě ukončil bezbrankový stav Arturo Vidal a vzápětí přidal pojistku Arjen Robben. Mnichovský tým dosáhl na 15. bundesligovou výhru v ročníku a částečně napravil minulou domácí remízu 1:1 se Schalke.

Hamburk si triumf v Lipsku zajistil už v prvním poločase, kdy se prosadili Kyriakos Papadopulos a Walace. Hladké vítězství HSV ještě v nastaveném čase korunoval Aaron Hunt těsně po svém příchodu na trávník. Nováček z Lipska prohrál podruhé za sebou.

Brankáře Dortmundu Romana Bürkiho ve 21. minutě poprvé překonal Terrance Boyd, ale Raphaël Guerreiro těsně před pauzou vyrovnal. Jenže to bylo ze strany favorizované Borussie všechno, naopak Antonio Čolak v 67. minutě vystřelil Darmstadtu teprve třetí vítězství v sezoně.

Darmstadt senzačně zvítězil nad Dortmundem díky trefě Colaka

Leverkusen poslal do vedení už v páté minutě Javier Hernández a mexický útočník přezdívaný Chicharito po hodině přidal druhou branku. Skóre uzavřel střídající Kevin Volland.

I čtvrtý ligový zápas v novém roce prohrály Brémy, které doma podlehly Mönchengladbachu 0:1 a propadly se na 16. místo. Utkání rozhodl ve 12. minutě Thorgan Hazard. Reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie odehrál za Werder druhý poločas, brankář Jaroslav Drobný si odpykal závěrečnou část trestu za vyloučení.

Zaváhání pohárových konkurentů nevyužila berlínská Hertha a po prohře 0:2 na půdě Schalke je šestá v tabulce. O góly se postarali krátce před pauzou Guido Burgstaller a po hodině hry Leon Goretzka. Reprezentační záložník Vladimír Darida za hosty odehrál druhý poločas. Hertha prohrála třetí ze čtyř letošních kol.

Fotbalisté Hoffenheimu prohráli 1:2 na hřišti Wolfsburgu a promarnili možnost posunout se na třetí místo tabulky. Kromě vedoucího Bayernu prohrály v tomto kole všechny týmy z nejlepší šestky. Pro Hoffenheim, za který odehrál celý zápas i český reprezentant Pavel Kadeřábek, to byla teprve druhá prohra v sezoně, ale také druhá z posledních tří duelů.

Hoffenheimu vyšla ve 26. minutě kolmá přihrávka na nabíhajícího Stevena Zubera, který otevřel skóre. Wolfsburg však po změně stran dokázal stav otočit. Nejprve se prosadil Maximilian Arnold střelou po odraženém rohovém kopu, po další standardce a závaru před brankou zařídil domácím výhru Daniel Didavi. Wolfsburg se vzdálil na šest bodů sestupovému pásmu.