a dozvíte se vše jako první.
21. března 2010 • 23:13

Messi hattrickem zničil Jarošíkovu Zaragozu

Král středečního večera Messi
Jablonec - Sparta: Považanec daroval Šuralovi hattrick – Sparta vede 3:0 Jablonec - Sparta: Považanec daroval Šuralovi hattrick – Sparta vede 3:0
SESTŘIH: Frankfurt - Dortmund 2:2. Borussia ztratila dvoubrankové vedení SESTŘIH: Frankfurt - Dortmund 2:2. Borussia ztratila dvoubrankové vedení

Ani český obránce Jiří Jarošík nedokázal zastavit řádění Lionela Messiho. Barcelonský útočník dal v lize podruhé za sebou tři góly a pomohl tak Kataláncům k výhře 4:2 nad Zaragozou. Během svých čtyř březnových soutěžních duelů tak vstřelil již deset branek.

Messi v minulém kole třemi góly sestřelil Valencii a v týdnu dvěma zásahy zařídil postup Barcelony do čtvrtfinále Ligy mistrů přes Stuttgart.

Obrana Zaragozy tak věděla, na koho si dát pozor, ovšem stačilo pět minut a Argentinec znovu udeřil. Tentokrát se nezvykle prosadil hlavou po Pedrově centru.

Poté se Messi na chvíli odmlčel, ovšem v druhé půli znovu ukázal, proč byl vyhlášen nejlepším hráčem světa za loňský rok. Dalšími dvěma góly zařídil Barceloně vedení 3:0 a sám tak vstřelil 11 z posledních 12 branek týmu.

Zároveň se na rozdíl jediného gólu dotáhl na útočníka Manchesteru United Wayna Rooneyho v boji o korunu krále evropských střelců.

Zaragoza sice v závěru dvěma góly Colunga snížila, ovšem hned poté znovu zaúřadoval Messi. Slalomem vybojoval pokutový kop pro Ibrahimovice, který v nastavení definitivně rozhodl.

Barcelona se tak dotáhla v čele tabulky na Real Madrid, který vede jen zásluhou lepšího skóre. Zaragoza je po druhé prohře z posledních osmi zápasů stále na prvním nesestupovém místě s náskokem tří bodů na sestup.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:
Málaga - Villarreal 2:0 (64. a 84. Baha), Mallorca - Atlético Madrid 4:1 (10. Victor, 27. Aduríz, 85. vlastní Perea, 90. Felipe - 25. Forlán), Pamplona - Santander 1:3 (32. Flaňo - 34. Colsa, 50. Salas, 89. Diop), Valencie - Almería 2:0 (63. Mata, 70. Silva), Zaragoza - FC Barcelona 2:4 (85. a 89. Colunga - 5., 66. a 78. Messi, 90.+1 Ibrahimovic z pen.).

1.  Barcelona 9 8 1 0 26:3 25
2.  Valencia 9 6 3 0 25:10 21
3.  Real 8 5 2 1 15:7 17
4.  Atlético 8 4 4 0 13:5 16
5.  Real Betis 9 5 1 3 19:17 16
6.  Sevilla 9 5 1 3 9:8 16
7.  CD Leganés 8 4 2 2 7:3 14
8.  Real Sociedad 8 4 1 3 19:17 13