11. dubna 2014 • 17:36

Lev vyzve ve finále KHL Magnitogorsk, o pohár bude hrát v O2 Areně

0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

Hokejisté pražského Lva vyzvou ve finále KHL Magnitogorsk s Janem Kovářem v sestavě. Metallurg v pátém semifinále zdolal Ufu 1:0 v prodloužení, o postupu rozhodl v 62. minutě Jaroslav Chabarov. Boj o Gagarinův pohár začne příští pátek na ledě Magnitogorsku, domácí zápasy bude Lev hrát opět v O2 Areně.

Hosté:

Domácí: Košečkin (Pečurskij) – Birjukov, Antipin, Chabarov, Těreščenko, Ibragimov, Lee, Maleňkich – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Potěchin, Kazijonov, Pare – Junkov, Kosov, Platonov – Malinovskij, Osala, Brent – Timkin

Hosté: Vasilevskij An. (Šochatskij) – Sopel, Kulda, Zubarev, Kolcov, Višněvskij, Proškin, Isangulov, Vasilevskij Al. – Mereskin, Chlystov, Dubrovskij – Mirnov, Phliström, Kajgorodov – Makarov, Hartikainen, Záborský – Stěpanov, Gluchov, Slepyšev

Bulanov, Rönn – Dědjulja, Metalnikov

Metallurg Ice Arena

Proti Lvu tak v boji o Gagarinův pohár nastoupí český útočník Jan Kovář, s šesti brankami a deseti asistencemi třetí nejproduktivnější hráč play off. Magnitogorsk je ve finále KHL poprvé, ruskou ligu předtím vyhrál třikrát a pátečním vítězstvím si zajistil čtvrtý mistrovský titul.

Pražský klub se bude ve finále snažit změnit nepříznivou bilanci vzájemných zápasů. V této sezoně prohrál Lev s Metallurgem 3:4 v prodloužení a 2:4, v předešlém ročníku 1:6 a 2:5.

Finálová série začne v pátek 18. dubna v Magnitogorsku, kde bude pokračovat o dva dny později. Lev bude hrát doma v pražské O2 areně v úterý 22. dubna a následně ve čtvrtek 24. dubna.

Série na čtyři vítězství pak případně bude pokračovat po dalších dvou dnech - v sobotu 26. dubna by hrál doma Magnitogorsk, v pondělí 28. dubna Lev a finále by skončilo nejpozději ve středu 30. dubna na ledě Metallurgu.