Autor: mto
0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Obhájci Stanley Cupu z Pittsburghu začali ročník bez zraněného kapitána Sidney Crosbyho opatrně. Chybí produktivita, v počtu vstřelených branek patří šampionům na začátku ligy se třinácti góly až sedmadvacáté místo. To by mohla být šance pro nové tváře, například pro Dominika Simona, který v neděli v AHL předvedl svůj střelecký um. Vychutnal si jiného Čecha, Vítka Vaněčka.

Pittsburgh a Washington jsou v NHL díky Crosbymu a Alexandru Ovečkinovi už několik let rivalové. A nejinak je tomu mezi záložními týmy Wilkes-Barre a Hershey. Jejich první letošní souboj v AHL byl slušně napínavý a do 45. minuty dokonce bezgólový.

Penguins byli prvním týmem, který inkasoval, ale zároveň nakonec tím, který se radoval. Výhru zařídil dvaadvacetiletý Simon, který se trefil ze zřídka vídaného trestného střílení v prodloužení.

V něm vyhrál souboj nervů s o dva roky mladším Vítkem Vaněčkem, kterého překonal kličkou do bekhendu a rozhodl o vítězství 2:1. Trefil se navíc podruhé v řadě.