+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Pavel Ryšavý
28. května 2016 • 15:30

PĚT nečekaných jmen pro Světový pohár: Poctivost, síla i drzost

###BLOK-TOP-VIDEA###

Výběrem posledních sedmi hráčů pro Světový pohár trenér Josef Jandač zaskočil. Do party vyvolených nevybral Jiřího Hudlera. Na druhé straně ukázal na pár jmen, která se příliš neočekávala. Deník Sport nabízí jejich přehled, vévodí jim Milan Michálek, útočník, který poslední ročníky NHL bojoval spíš se zraněními než se soupeři. Do obrany se nakonec už nevešel nikdo z Evropy. „Dávali jsme přednost hráčům, co jsou zvyklí na zámořský hokej,“ vysvětlil Jandač.Projděte si pět nečekaných hráčů pro Světový pohár s komentářem deníku Sport i Josefa Jandače:

Jakub Nakládal
Jakub Nakládal

720p 480p 360p 240p
Trenér Jandač: V nominaci jsme dali přednost hráčům z NHL

720p 480p 360p 240p
Ručinský: Nejsme v silné čtyřce, ale hokej se nehraje na papíře

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze