+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
11. září 2016 • 12:11

Smolař Sobotka před odletem na SP trénoval. Zvykám si na bolest, říká

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Hokejový útočník Vladimír Sobotka se po čtvrtečním zranění ramene v Petrohradu poprvé zapojil do tréninku české reprezentace před blížícím se Světovým pohárem. Na poslední přípravě před odpoledním odletem do zámoří se však ještě vyhýbal soubojům. Zkušený centr nicméně věří, že bude připraven nastoupit do středeční generálky před turnajem a poté i do zápasů samotného Světového poháru."Trochu si zvykám na tu bolest. Uvidíme, jak to bude vypadat na cestě tam, potom máme ještě den volna, takže mám ještě čas na to, aby se to zlepšilo, a potom normálně půjdu na led," řekl Sobotka novinářům. Hned po tréninku si rameno ledoval a zvýšenou péči mu plánoval věnovat i při dlouhé cestě. "Nevím, jak na to bude tělo reagovat, ale myslím, že to bude dobré," věří devětadvacetiletý útočník.

Optimismus mu dodává i fakt, že se jeho stav stále zlepšuje. "Bolest odeznívá, to je pozitivní. Každým dnem se to zlepšuje, takže by tam neměl být problém. Ale uvidí se, až přijde nějaký souboj," řekl Sobotka s tím, že opravdový test přijde až v utkání.

Sobotka doplatil na souboj s obráncem Zajcevem v polovině utkání. Hned mu bylo jasné, že to není dobré. "Jestli jsem měl černé myšlenky? Jo, určitě. Hned mi proběhly hlavou. Už se na to ale snažím nemyslet a jsem rád, že to dopadlo takhle," oddechl si Sobotka, který se dlouho nezvedal z ledu a poté zamířil rovnou do kabiny a na vyšetření do nemocnice.

V Petrohradu i následně v Praze se ale ukázalo, že nic zlomeného nemá. "Hned po nárazu jsem mohl hýbat s rukou, takže jsem věděl, že tam nebude nic zlomeného nebo natrženého," řekl Sobotka, jenž má se zraněními problém prakticky celou kariéru.

Už tak přišel i o řadu turnajů. "Jestli jsem smolař? Jsem. Já se o tom ale nechci bavit, bohužel takový je hokej. Mám pořád nějaké zranění a snažím se z toho nějak vylízat," pokrčil rameny rodák z Třebíče, jenž měl na konci předešlé sezony problémy se zády a byl tak ohrožen i jeho start na SP.

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina AKlasická verze
Mobilní verze