+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. března 2010 • 13:43

Kanaďan Murray bude na MS trénovat Švýcarsko

Autor:
Hokejový kouč Andy Murray, "čechobijec" z šampionátu 1997.
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kanaďan Andy Murray bude na květnovém mistrovství světa v Německu asistentem nového trenéra hokejistů Švýcarska a krajana Seana Simpsona.Čerstvě devětapadesátiletý Murray dovedl třikrát k titulu Kanadu na světových šampionátech v letech 1997, 2003 a 2007. V NHL koučoval šest let Los Angeles a necelé čtyři sezony St. Louis, odkud byl na začátku ledna propuštěn.

Murray je podle slovenského listu Šport spolu s českým trenérem Milošem Říhou ze Spartaku Moskva a dalším Kanaďanem Glenem Hanlonem kandidátem na nástupce trenéra slovenské reprezentace Jána Filce. Ten má smlouvu až do června, ale deník spekuloval, že by mohl na lavičce skončit i předčasně, v tom případě by ale Murray nebyl k dispozici.

Simpson, který dovedl loni Curych k vítězství v Lize mistrů a v souboji o Victoria Cup s Chicagem, nahradil na lavičce Švýcarska Ralpha Kruegera. Ten se rozloučil na olympijských hrách ve Vancouveru s reprezentací helvetského kříže po dlouhých třinácti letech. K reprezentaci se Simpson připojí po splnění klubových povinností v Curychu.

Švýcarský národní tým začne 5. dubna s přípravou, kterou by měl mít na starosti Murray, stejně jako pravděpodobně povede tým 7. dubna v Oltenu a o dva dny později v Ambri v přípravných zápasech proti České republice. "Andy Murray je zkušený expert. Jsem opravdu rád, že s námi bude spolupracovat," řekl Simpson.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze