3. listopadu 2013 • 19:35

Historický debakl! Sparta zničila neškodné Karlovy Vary 11:0

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

VIDEO | Hokejisté pražské Sparty rozdrtili v 18. kole extraligy Karlovy Vary 11:0 a vyrovnala výší výhry rekord samostatné české soutěže. Čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Petr Ton a gólman Tomáš Pöpperle udržel popáté v sezoně čisté konto.

HC Energie Karlovy Vary

Domácí: 04:10. Krejčík, 07:05. Klimek, 14:10. Ton, 17:32. Kubát, 17:55. Pech, 33:31. Kubát, 38:56. Klimek, 39:58. Rolinek, 41:07. Simon, 43:54. T. Rachůnek, 51:10. Ton

Hosté:

Domácí: Pöpperle (Král) – Piskáček, Kubát, Krejčík, Švrček, Philipp (A), Sičák, Gřegořek – Rolinek (C), Hlinka (A), Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – Rachůnek I., Přibyl, Klimek – Rachůnek T., Bahenský, Simon.

Hosté: Závorka (21. Habal) – Bičánek (A), Schusser, Drtina, Kubka, Gulaši (A), Parýzek – Zaťovič (C), Hruška, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Zucker – Doležal, Vlach, Hovorka – Kytnár, Kverka, Látal, Tomeček.

Kalivoda, Šindler – Bádal, Pouzar

Tipsport arena (Holešovice)

6 035 diváků

Sparta úvodní dějství zcela ovládla. Střelecký večer lídra tabulky odstartoval v páté minutě při Kubkově vyloučení obránce Krejčík, který po Pechově přihrávce zamířil z levého kruhu přesně k levé tyči Závorkovy branky. Vyrovnat mohl v sedmé minutě Pohl, ale Pöpperleho nepřekonal a udeřila vzápětí Sparta.

SESTŘIH: 18. kolo hokejové extraligy, Sparta - Karlovy Vary 11:0

Nejdříve vyzval ke skórování Přibyl Ivana Rachůnka, který ještě neuspěl, ale mladý centr třetí sparťanské formace vzápětí přihrál na gól Klimkovi. Při Simonově vyloučení hosté Pöpperleho vážněji neohrozili a v 15. minutě zvýšil Ton. Nejprve trefil tyč, pak objel branku a po Hlinkově přihrávce zakončoval do odkryté branky.

Sparta byla při chuti, při Pohlově vyloučení skóroval Kubát a za 23 vteřin upravil už na 5:0 po přečíslení po Kumstátově přihrávce Pech.

Do druhé třetiny vystřídal gólmana Závorku Habal, který nastoupil v extralize podruhé v kariéře. V září střídal Závorku při domácí porážce se Spartou 1:6. Západočeši se snažili v úvodu druhé části zkorigovat skóre, ale zápas ovládala Sparta.

Soupeře začala opět přehrávat a ve 26. minutě mohl zvýšit v přesilovce Buchtele. Pak zasáhl Habal proti Klimkovi, ale ve 34. minutě už inkasoval. Ton přihrál Kubátovi, který si pohrál s defenzívou Energie a po blafáku zasunul puk bekhendem do odkryté branky.

Pöpperle držel čisté konto i po Kubkově střele z mezikruží a Sparta navyšovala skóre. Ve 39. minutě využila potřetí v utkání přesilovku, když po akci Ivana Rachůnka zakončoval do odkryté branky Klimek. Dvě vteřiny před druhou pauzou se ještě trefil v závaru Rolinek.

14. Piráti Chomutov 52 6 0 9 37 91:191 27

V závěrečném dějství zůstala Sparta při střelecké chutí. Ve 42. minutě skóroval střelou z mezikruží Simon a za necelé tři minuty dovršil 'desítku' Tomáš Rachůnek. V 52. minutě se prosadil ranou od modré čáry Ton.

Sparta tak vyrovnala rekordní vítězství Karlových Varů nad Ústím nad Labem 11:0 z 18. listopadu 2007 a vlastní výhru nad Pardubicemi 13:2 z 8. prosince 1993. Překonat to mohl Klimek, ale ve dvou šancích v rychlém sledu hattrick nedovršil.