19. února 2016 • 20:15

SESTŘIHY: Sparta sfoukla lídra z Liberce, Chomutov zničil Karlovy Vary

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Šlágr 46. kola hokejové extraligy ovládla na ledě vedoucího Liberce pražská Sparta. Vypjatou a atraktivní bitvu vyhrála v poměru 5:2. Kolaps předvedli hokejisté Pardubic, kteří po druhé třetině vedli ve Vítkovicích 3:1, ale nakonec prohráli 4:6. Vaz jim zlomily dvě branky domácích během 50. minuty. Téměř devět branek padlo také v Litvínově.

Vítkovice pěti góly otočily zápas

Hokejisté Vítkovic po málo vídaném zvratu porazili ve 46. kole extraligy Pardubice 6:4. Domácí utkání otočili pěti góly v třetí části ze stavu 1:3 a vítěznou trefu zaznamenal obránce Jan Štencel deset minut před koncem kuriózním nahozením od červené čáry. Hosté i navzdory třem využitým přesilovkám v souboji dvou sousedů v tabulce, kteří ještě usilují o předkolo, zůstali bez bodu.

SESTŘIH: 46. kolo extraligy, HC Vítkovice Steel - HC Dynamo Pardubice 6:4

HC Vítkovice Steel - HC Dynamo Pardubice 6:4 (0:0, 1:3, 5:1)
Branky a nahrávky: 25. P. Kafka (M. Hlinka, Čerešňák), 41. Olesz (Čerešňák), 45. P. Kafka (Čerešňák, Olesz), 50. Balán (Hovorka, P. Zdráhal), 50. Štencel (Tomi), 58. Szturc (Pastor) - 28. Rapáč (Ščotka), 37. Orsava (Moňa), 39. P. Sýkora (Štajnoch), 48. Moňa (Orsava, Tomášek). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Bryška, Skopal. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:3. Diváci: 5082.

Vítkovice: Bartošák - Čerešňák, Kovář, Štencel, Philipp, Sloboda, Pastor - Olesz, Balán, Szturc - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Burger, Hovorka - Tomi, M. Hlinka, P. Kafka. Trenéři: Svozil a Petr.

Pardubice: Maxwell - Nedbal, Čáslava, Štajnoch, Ščotka, Bokroš, Šeda - P. Sýkora, Redenbach, Marcinko - Moňa, Nahodil, Orsava - Tomášek, Kaut, Poulíček - Moučka, M. Beran, Rapáč. Trenéři: Draisaitl, Potajčuk a R. Král.

HC Dynamo Pardubice

Domácí: 24:01. Kafka P., 40:18. Olesz, 44:17. Kafka P., 49:14. Balán, 49:47. Štencel, 57:42. Szturc

Hosté: 27:33. Rapáč, 36:33. Orsava, 38:55. Sýkora, 47:01. Moňa

Domácí: Bartošák (Dolejš) – Čerešňák, Kovář, Štencel, Philipp, Sloboda, Pastor – Olesz, Balán, Szturc – Vandas, Kolouch, Kucsera – P. Zdráhal, Burger, Hovorka – Tomi, Hlinka, P. Kafka

Hosté: Maxwell (Kopřiva) – Nedbal, Čáslava, Štajnoch, Ščotka, Bokroš, Šeda, J. Zdráhal – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Moňa, Nahodil, Orsava – Tomášk, Kaut, Poulíček – Moučka, Beran, Rapáč – D. Voženílek

Hradil, Mrkva – Bryška, Skopal

Ostravar aréna

5 082 diváků

Trončinský zařídil výhru pěti body

Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili v utkání 46. kola extraligy na ledě Litvínova 5:4 v prodloužení. V dramatickém závěru poslal Rostislav Martynek tři minuty před sirénou domácí do vedení 4:3, ale hosté při power play ve hře šest na tři v čase 58:53 srovnali Matějem Stříteským. V prodloužení pak rozhodl Jakub Klepiš. Pod všechny góly vítězů se podepsal obránce Marek Trončinský - jeden sám vstřelil, čtyřikrát byl v roli nahrávajícího.

SESTŘIH: 46. kolo extraligy, HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 4:5 po prodloužení

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 4:5 v prodloužení (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Hübl (F. Pavlík, Lukeš), 30. Duda (Piroš), 41. M. Hořava (Piroš), 58. Martynek (Trávníček, R. Hanzl) - 3. D. Výborný (Trončinský, L. Pabiška), 29. Trončinský (Hyka), 53. L. Pabiška (D. Výborný, Trončinský), 59. Stříteský (Trončinský), 62. Klepiš (Trončinský). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - D. Jelínek, Zíka. Vyloučení: 7:6, navíc Frolo - Urban oba 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5111.

Litvínov: Petrásek - F. Pavlík, Kubát, Gula, T. Pavelka, Chaloupka, Frolo - Gerhát, Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - Duda, Piroš, M. Hořava - Jurčík, K. Reichel, J. Doležal - od 21. navíc Válek Trenéři: Rulík a Šlégr.

Mladá Boleslav: Rittich - Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Rýgl, Ovčačík - L. Pabiška, D. Výborný, Jarůšek - Pacovský, Urban, Klimenta - Hyka, Klepiš, Lenc - Kubica, R. Hruška, Bárta. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Domácí: 25:46. Hübl, 29:31. Duda, 40:59. Hořava, 57:03. Martynek

Hosté: 02:37. Výborný, 28:56. Trončinský, 52:13. Pabiška, 58:53. Stříteský, 61:02. Klepiš

Domácí: Petrásek (Řehoř) – Kubát, Pavlík, Gula, Pavelka, Frolo, Chaloupka – Lukeš, Hübl, Gerhát – Trávníček, Hanzl, Martynek – Hořava, Piroš, Duda – Doležal, Reichel, Jurčík – Válek

Hosté: Rittich (Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Rýgl – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Klimenta, Urban, Pacovský – Hyka, Klepiš, Lenc – Bárta, Hruška, Kubica

Hribik, Pavlovič – Jelínek, Zíka

5111 diváků

Sparta vyhrála na ledě lídra

Hokejisté Sparty vyhráli ve šlágru 46. kola extraligy na ledě vedoucího Liberce 5:2 a snížili svoji ztrátu na Tygry na šest bodů. Dvěma góly v oslabení se na úspěchu Pražanů podílel Miroslav Forman. Sparta bodovala i ve čtvrtém vzájemném zápase s Libercem v sezoně, tři z nich vyhrála.

SESTŘIH: 46. kolo extraligy, HC Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 2:5

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Řepík (Vampola, Birner), 37. Bakoš (Bulíř) - 10. Forman, 24. Cingel (Netík, Hlaváč), 28. Forman (Netík), 37. Buchtele (Přibyl, Čajkovský), 59. Kumstát. Rozhodčí: Pešina, Hejduk - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:14, navíc Lakatoš, Stránský - Hrbas, Hamilton, J. Mikuš všichni 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Liberec: Lašák (28. Schwarz) - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk, od 21. navíc Plutnar - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, Lakatoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Sparta: Taylor (41. Pöpperle) - Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Kalina - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Hamilton, Klimek, Sabolič - Forman, Pech, Kumstát - Netík, Cingel, Hlaváč. Trenéři: Jandač a Moták.

Domácí: 29:04. Řepík, 36:47. Bakoš

Hosté: 09:14. Forman, 23:25. Cingel, 27:55. Forman, 36:16. Buchtele, 58:08. Kumstát

Domácí: Lašák (od 28. minuty Schwarz) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach

Hosté: Taylor (od 41. minuty Pöpperle) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Buchtele, Hlinka (C), Přibyl – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Forman – Hlaváč, Cingel, Netík

Pešina, Hejduk – Barvíř, Blümel

7 500 diváků

Zlín v důležité bitvě dobyl Olomouc

Hokejisté Zlína zvítězili v důležitém utkání 46. extraligového kola na ledě Olomouce 2:1 po samostatných nájezdech. V boji o šestku tak osmí Berani snížili ztrátu na šesté Hanáky na čtyři body, situace využil i Chomutov, který ma na sedmém místě o bod více než Zlín. Domácí ještě po druhé třetině vedli, ale Robert Říčka vyrovnal a nájezdy pak rozhodl Roberts Bukarts.

SESTŘIH: 46. kolo extraligy, HC Olomouc - HC PSG Zlín 1:2 po nájezdech

HC Olomouc - PSG Zlín 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Holec (Kucharczyk, Vyrůbalík) - 45. Říčka (P. Holík, Bukarts), rozhodující sam. nájezd Bukarts. Rozhodčí: Lacina, Souček - Kis, Lučan. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 5500.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - Buc, Herman, Laš - Eberle, Řípa, Vodný - Skladaný, Húževka, T. Mikúš - Kucharczyk, Rác, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Cibák, Maruna - T. Sýkora, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Hosté: 44:47. Říčka, . Bukarts

Domácí: Konrád – Skrbek, Vyrůbalík (C), Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek – Buc, Herman, Laš – Eberle, Řípa, Vodný – Skladaný, Húževka, Mikúš – Kucharczyk, Rác, Holec.

Hosté: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček, Veselý, Maruna – Sýkora, Vlach, Veselý (C) – Čachotský, Šťastný, Čech.

Lacina, Souček – Kis, Lučan.

Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst.

5 500 diváků

Plzeň po přestřelce vyhrála v Brně

Hokejisté Plzně zvítězili v 46. kole extraligy v Brně nad Kometou 5:4 po samostatných nájezdech. Dvěma góly přispěl k výhře Indiánů Miroslav Indrák, rozhodující nájezd proměnil Nicholas Johnson. Plzeň vyhrála páté z posledních sedmi utkání, ale ztracený bod ji stál třetí místo v tabulce. Naproti tomu Kometa prohrála devátý zápas z posledních jedenácti, přesto poskočila z desátého místa na deváté.

SESTŘIH: 46. kolo extraligy, HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:5 po nájezdech

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 3:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 37. V. Němec (J. Káňa II), 42. L. Čermák (Dočekal), 50. Kováčik (Dočekal, R. Zohorna), 59. J. Káňa II (Kováčik) - 20. Indrák (Kracík, Kubalík), 43. Lev (T. Svoboda, Kratěna), 44. Indrák (Kracík, Kubalík), 53. Johnson (Kratěna, T. Svoboda), rozhodující sam. nájezd Johnson. Rozhodčí: R. Čech, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vylolučení: 9:9, navíc T. Svoboda (Plzeň) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - Štindl, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Trška, Malec, Kozák - Ton, J. Hruška, Ostřížek - Špirko, V. Němec, J. Káňa II - Vondráček, L. Čermák, Dočekal - R. Zohorna, Koreis, Burian - od 21. navíc Dvořák. Trenéři: Zábranský, Pešout a Pokorný.

Plzeň: Machovský - Jeřábek, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Kubka, Pulpán - Indrák, Kracík, Kubalík - Kratěna, Bližňák, Johnson - Hrňa, Preisinger, T. Svoboda - Hollweg, Přikryl, Lev. Trenéři: Michal Straka a Čihák.

Hosté: 19:20. Indrák, 42:55. Lev, 43:37. Indrák, 52:45. Johnson, . Johnson

Domácí: Čiliak (Falter) – Kaberle, Štindl, Hanzlík, Kováčik, Malec, Trška, Kozák – Ostřížek, Hruška, Ton – Káňa, Němec, Špirko – Dočekal, Čermák (C), Vondráček – Burian, Koreis, R. Zohorna – Dvořák. Trenér: Libor Zábranský.

Hosté: Machovský (Polívka) – Moravčík, Jeřábek, Sklenička, Kadlec, Pulpán, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna (C) – Svoboda, Preisinger, Hrňa – Lev, Přikryl, Hollweg. Trenér: Michal Straka.

Čech, Šír – Hlavatý, Tošenovjan

DRFG Arena

7700 diváků

Honejsek rychlým hattrickem porazil Třinec

Hokejisté Hradce Králové zdolali ve 46. kole extraligy Třinec 3:2 a po šesté domácí výhře za sebou se posunuli na třetí místo před Plzeň. Hattrickem zařídil vítězství Mountfieldu útočník Antonín Honejsek, který stihl třígólové představení ve druhé třetině během pěti minut a pěti vteřin, čímž otočil stav na 3:1. Desátí Oceláři prohráli potřetí za sebou a jejich náskok na jedenácté Vítkovice se snížil na pět bodů.

SESTŘIH: 46. kolo extraligy, HC Mountfield HK - HC Oceláři Třinec 3:2

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Honejsek (Dej, Bednář), 25. Honejsek (Ihnacak, Červený), 28. Honejsek (Bednář) - 18. Irgl (Dravecký, Stehlík), 41. Rákos (Plíhal). Rozhodčí: Fraňo, Horák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 5187.

Hradec Králové: Kacetl - Pláněk, Plášil, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek - Bednář, T. Knotek, Dej - Honejsek, Ihnacak, Červený - J. Kudrna, R. Pilař, Šimánek - Köhler, Vantuch, Courchaine. Trenéři: Kýhos, T. Martinec, Tvrdík a V. Sýkora.

Třinec: Hamerlík - Nosek, M. Doudera, Galvas, Slovák, Jank, Stehlík - Irgl, Kopecký, Dravecký - Rákos, Plíhal, Svačina - Tybor, Polanský, Adamský - Hrabal, Matuš, Jašek. Trenéři: Dopita a Mucha.

Hosté: 17:03. Irgl, 40:56. Rákos

Domácí: Svoboda (Veselý) – Pláněk, Plášil, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek – Köhler, Bednář "C", Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Kudrna, Knotek, Šimánek – Bulík, Vantuch, Courchaine. Trenér: Vladimír Kýhos.

Hosté: Hamerlík (Hrubec) – Nosek, Linhart, M. Doudera, Galvas, Slovák, Jank, Stehlík – Irgl "C", Kopecký, Dravecký – Rákos, Plíhal, Svačina – Tybor, Polanský, Adamský – Matuš, Hrabal, Jašek. Trenéři: René Mucha a Jiří Dopita.

Fraňo, Horák – Lhotský, Svoboda.

FORTUNA aréna, Hradec Králové

5187 diváků

Chomutov konečně vyhrál venku

Hokejisté Chomutova vyhráli ve 46. kole extraligy na ledě posledních Karlových Varů 6:1 a rázně ukončili sérii deseti porážek v halách soupeřů. Piráti na venkovní výhru čekali od 29. listopadu, kdy zvítězili v Hradci Králové 4:2. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky staršího se díky tomu na sedmém místě přiblížili šesté Olomouci na rozdíl tří bodů.

SESTŘIH: 46. kolo extraligy, HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 1:6

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 28. Sičák (Gríger) - 20. Kämpf (Hřebejk, Jánošík), 30. Pospíšil (Rutta, Červenka), 37. D. Květoň (Kämpf), 44. Ölvecký (Sklenář, Šidlík), 49. Rutta (Červenka, Tomica), 50. Račuk (Červenka, Pospíšil). Rozhodčí: R. Svoboda, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2. Diváci: 2864.

Karlovy Vary: Závorka - J. Tomeček, Bičánek, M. Rohan, Gulaši, Baránek, Sičák, Benák - J. Svoboda, Marosz, Rachůnek - Huna, Kůs, Vachovec - V. Tomeček, Haščák, Gorčík - Osmík, Gríger, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a Antonik.

Chomutov: Kristan - Rutta, Skinner, Valach, Jánošík, Šidlík, Pereťagin, Tejnor - Pospíšil, Červenka, Tomica - D. Květoň, Kämpf, Hřebejk - Ölvecký, Dušek, Sklenář - D. Kaše, Chlouba, Račuk. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Domácí: 27:45. Sičák

Hosté: 19:49. Kämpf, 29:33. Pospíšil, 36:05. Květoň, 43:16. Ölvecký, 48:23. Rutta, 49:57. Račuk

Domácí: Závorka (Habal) – Bičánek, J. Tomeček, Gulaši, Rohan, Sičák, Baránek, Benák – Rachůnek, Marosz, Svoboda – Vachovec, Kůs, Huna – Gorčík, Haščák, V. Tomeček – Koblasa, Gríger, Osmík

Hosté: Kristan (Strmeň) – Skinner, Rutta, Jánošík, Valach, Pereťagin, Šidlík, Tejnor – Pospíšil, Červenka, Tomica – Květoň, Kämpf, Hřebejk – Ölvecký, Dušek, Sklenář – Kaše, Chlouba, Račuk