+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. listopadu 2008 • 21:33

Předkvalifikace na ZOH 2010

Autor:
Jiří Trvaj
TOP VIDEA
Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice
Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Kazachstánu, Maďarska a Polska zůstali ve hře o postup na olympijské hry ve Vancouveru v roce 2010.



Vyhráli totiž předkvalifikační turnaje a v únoru příštího roku budou spolu s dalšími devíti kandidáty hrát o tři volná místa na prestižním klání pod pěti kruhy.

Kazachstán bez zaváhání ovládl skupinu B v estonské Narvě, kde vedle domácí reprezentace hrálo ještě Nizozemnsko a Španělsko. O olympijskou naději bude v únoru bojovat v Oslu proti Norsku, Dánsku a Francii.

Maďarsko vyhrálo bez ztráty bodu doma v Budapešti, kde se představily také Litva, Chorvatsko a Srbsko. Maďaři postoupili do turnaje v Rize, kde bude hrát Lotyšsko, Itálie a Ukrajina.

Japonci v Sanoku po vítězstvích nad Rumunskem a Velkou Británií slavili po výhře i nad domácím Polskem. Za tři měsíce vydají do Hannoveru, kde budou hrát Němci, Slovinci a Rakušané.

Skupina B - Narva (Estonsko):
Kazachstán - Španělsko 17:0 (7:0, 6:0, 4:0), Nizozemsko - Estonsko 4:6 (2:1, 1:1, 1:4), Nizozemsko - Španělsko 4:1 (0:1, 2:0, 2:0), Estonsko - Kazachstán 0:7 (0:4, 0:2, 0:1), Kazachstán - Nizozemsko 7:2 (2:1, 3:1, 2:0), Španělsko - Estonsko 1:8 (0:2, 1:3, 0:3).

Tabulka:
1. Kazachstán 3 3 0 0 0 31:2 9
2. Estonsko 3 2 0 0 1 14:12 6
3. Nizozemsko 3 1 0 0 2 10:14 3
4. Španělsko 3 0 0 0 3 2:29 0

Skupina C - Budapešť (Maďarsko):
Litva - Chorvatsko 4:2 (0:2, 3:0, 1:0), Maďarsko - Srbsko 9:1 (4:0, 1:1,
4:0), Litva - Srbsko 7:2 (0:1, 4:1, 3:0), Chorvatsko - Maďarsko 1:6 (0:2, 0:3, 1:1), Srbsko - Chorvatsko 1:5 (0:1, 1:3, 0:1), Maďarsko - Litva 5:2 (3:1, 0:0, 2:1).

Tabulka:
1. Maďarsko 3 3 0 0 0 20:4 9
2. Litva 3 2 0 0 1 13:9 6
3. Chorvatsko 3 1 0 0 2 8:11 3
4. Srbsko 3 0 0 0 3 4:21 0

Skupina D - Sanok (Polsko):
Japonsko - Rumunsko 7:0 (3:0, 3:0, 1:0), Polsko - Velká Británie 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0), Japonsko - Velká Británie 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), Rumunsko - Polsko 1:9 (1:3, 0:3, 0:3), Velká Británie - Rumunsko 11:1 (4:0, 3:1, 4:0), Polsko - Japonsko 1:3 (0:3, 1:0, 0:0).

Tabulka:
1. Japonsko 3 3 0 0 0 12:2 9
2. Polsko 3 1 1 0 1 13:6 5
3. Velká Británie 3 1 0 1 1 14:6 4
4. Rumunsko 3 0 0 0 3 2:27 0

Složení skupin pro závěrečnou kvalifikaci (5.- 8. února 2009):
Skupina E (Hannover): Německo, Slovinsko, Rakousko, Japonsko.
Skupina F (Riga): Lotyšsko, Itálie, Ukrajina, Maďarsko.
Skupina G (Oslo): Norsko, Dánsko, Francie, Kazachstán.

Složení skupin na OH 2010:
Skupina A: Kanada, USA, Švýcarsko, kvalifikant 3.
Skupina B: Rusko, Česká republika, Slovensko, kvalifikant 2.
Skupina C: Švédsko, Finsko, Bělorusko, kvalifikant 1








Klasická verze
Mobilní verze