20. srpna 2017 • 19:53

Hlasy po utkání fotbalové ligy Jihlava - Plzeň

0
Hlasy po utkání 4. kola první fotbalové ligy Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň (1:2):

Ivan Kopecký (trenér Jihlavy): "Vstoupili jsme do utkání velmi dobře, podařilo se nám dát hned zkraje gól. To nám hodně pomohlo. Připravovali jsme se na to, že Plzeň má dobré držení balonu, kluci plnili pokyny perfektně. Je škoda, že jsme nepřidali druhou branku. Do druhého poločasu jsme si řekli, že budeme hrát aktivně, že nemůžeme zalézt. Opět jsme měli příležitosti, je škoda, že jsme nedali druhý gól, který by zřejmě vedl k nějakému bodovému zisku. Když dostanete gól v nastavení, je to vždy velmi nepříjemné. Je to velká škoda, s takovým soupeřem si vytvořit tolik šancí. Mohli jsme ještě přidat dva góly. Myslím, že Plzeň dnes byla hratelná. Cítíme se poškozeni (situací ze 79. minuty). dívali jsme se na situaci ze záznamu a viděli jsme to jako červenou kartu, protože Dvořák by šel sám na bránu."

Pavel Vrba (trenér Plzně): "Zápas měl náboj, emoce na obou stranách. Obě mužstva to brala spíš ofenzivněji. V první minutě jsme udělali opět obrovskou chybu, kterou jsme udělali už ve čtvrtek s Larnakou. Zápas tím byl ovlivněn. Pak jsme kombinovali trošku víc než domácí, ale nebyli jsme úspěšní. Rakovan chytil fantastickou střelu Krmenčíka. Bohužel jsme někdy v rozehrávce nebyli tak úspěšní, jak jsme chtěli, navíc útočníci Jihlavy byli trošku rychlejší než naši stopeři. Jihlava hrála velice dobře, zapojovala se ve velkém počtu hráčů do brejků. Jsem hrozně rád, že se nám to podařilo otočit. Urvali jsme to v poslední minutě, přiznejme si, že to bylo štěstí. Marek Bakoš je přesně hráč, který se dokáže v posledních minutách v kritických momentech prosadit. Rozhodl zápas i ve čtvrtek, to je obrovská výhoda. Při rozcvičení se bohužel zranil Pilař, udělal si výron kotníku. Je teprve začátek ligy, hodnotit něco po čtyřech kolech je absolutní nesmysl. Soutěž spíš začíná. Pokud si vytvoříte nějaký náskok, je to psychologicky výhodnější pro tým, ale vůbec nic to neznamená."