3. září 2017 • 22:52

Gruzie překvapivě prohrála na ME s Ukrajinou, Slovinci mají třetí výhru

LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů

Basketbalisté Gruzie si na mistrovství Evropy zkomplikovali situaci překvapivou porážkou 81:88 s Ukrajinou, která se naopak udržela ve hře o postup po dvou předchozích prohrách. Gruzie přitom na úvod šampionátu zaskočila obhájce stříbrných medailí Litvu, jenže tuto výhodu záhy promarnila porážkami s Německem a dnes s Ukrajinou, kterou táhl rozehrávač Denys Lukašov 17 body, šesti doskoky a 11 asistencemi.

Ve skupině B už není žádný neporažený tým, protože Itálie podlehla Litvě 73:78 a Němci prohráli s Izraelem 80:82, ačkoli v poslední čtvrtině vedli rozdílem 16 bodů. Strůjcem prvního izraelského vítězství na turnaji byl pivot Richard Howell, autor 23 bodů, devíti doskoků a sedmi zisků.

Ve skupině A v Helsinkách zaznamenala Francie pohodovou výhru 115:79 nad Islandem, který bude soupeřem české reprezentace v kvalifikaci mistrovství světa. Hned osm Francouzů dalo devět a více bodů, nejvíce Nando De Colo s 16 body. Za Island dal 23 bodů Jon Stefansson.

Už třetí výhru zaznamenalo Slovinsko, poté co otočilo duel s Řeckem, které ještě čtyři minuty před koncem vedlo. Koncovku ale vyhrálo Slovinsko 12:4 a po vítězství 78:72 vede helsinskou skupinu. Hvězdní rozehrávači Luka Dončič a Goran Dragič zaznamenali dohromady 42 slovinských bodů, tedy více než zbytek týmu.

Domácí Finové zvládli na turnaji už druhé prodloužení, po favorizované Francii v nastavení porazili i Polsko. Tentokrát na to potřebovali dokonce dvě dodatečné pětiminutovky, na výhře 90:87 se podílel Lauri Markkanen 27 body a devíti doskoky.