+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
6. července 2015 • 13:30

Taekwondistka Drobná získala parádní stříbro na ME kadetů

Autor:
Kristýna Drobná pózuje s trenérem Pavlem Pospíškem.
TOP VIDEA
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká reprezentace Taekwondo WTF se zúčastnila 3. - 5. července 2015 ME ve Schlitigheimu se sedmi nadějnými kadety. Bylo to již 5. mistrovství pro tyto kategorie a nejlepším výkonem pro české barvy byl zatím bronz z roku 2009.Kristýna Drobná z týmu SK Cobra Dojang Prague byla na vrcholné akci poprvé a vedla si skvěle. V prvním boji porazila španělskou závodnici Claudii Barroso Sanchez (vítězku letošního Spanish Open) jednoznačně 12:3. V semifinále se utkala již podruhé s Chorvatkou Matejou Horvat.

Oplatila ji prohru z Galeb Trophy a výsledkem 10:8 si zajistila finále s Turkyní Atesli Emre Kutalmis. Na tureckou závodnici již bohužel nestačila a prohrála 5:9. Stříbrná medaile je historickým výsledkem pro celou českou reprezentaci.

Výborně se prezentoval i Anas Hamdi z Taejang Dojang, kterému se podařilo získat 5. místo. A medaile byla přitom na dosah. Nejdříve porazil Adriana Wojtkowiaka z Polska 5:3. V dalším kole přešel přes ruského reprezentanta Vladimira Beloshapkina. Zápas byl po třech kolech vyrovnaný a musel tedy rozhodnout „zlatý bod“, kde se radoval mladý reprezentant.

Ve čtvrtfinále ze sebe Anas vydal maximum a byl rovnocenným soupeřem pro Turka Tanera Base. Bohužel do semifinále postoupil jeho soupeř se skóre 11:9 a nakonec získal stříbro.