+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. července 2015 • 13:30

Taekwondistka Drobná získala parádní stříbro na ME kadetů

Autor:
Kristýna Drobná pózuje s trenérem Pavlem Pospíškem.
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká reprezentace Taekwondo WTF se zúčastnila 3. - 5. července 2015 ME ve Schlitigheimu se sedmi nadějnými kadety. Bylo to již 5. mistrovství pro tyto kategorie a nejlepším výkonem pro české barvy byl zatím bronz z roku 2009.Kristýna Drobná z týmu SK Cobra Dojang Prague byla na vrcholné akci poprvé a vedla si skvěle. V prvním boji porazila španělskou závodnici Claudii Barroso Sanchez (vítězku letošního Spanish Open) jednoznačně 12:3. V semifinále se utkala již podruhé s Chorvatkou Matejou Horvat.

Oplatila ji prohru z Galeb Trophy a výsledkem 10:8 si zajistila finále s Turkyní Atesli Emre Kutalmis. Na tureckou závodnici již bohužel nestačila a prohrála 5:9. Stříbrná medaile je historickým výsledkem pro celou českou reprezentaci.

Výborně se prezentoval i Anas Hamdi z Taejang Dojang, kterému se podařilo získat 5. místo. A medaile byla přitom na dosah. Nejdříve porazil Adriana Wojtkowiaka z Polska 5:3. V dalším kole přešel přes ruského reprezentanta Vladimira Beloshapkina. Zápas byl po třech kolech vyrovnaný a musel tedy rozhodnout „zlatý bod“, kde se radoval mladý reprezentant.

Ve čtvrtfinále ze sebe Anas vydal maximum a byl rovnocenným soupeřem pro Turka Tanera Base. Bohužel do semifinále postoupil jeho soupeř se skóre 11:9 a nakonec získal stříbro.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze