15. listopadu 2015 • 10:29

Šok v kleci! Mlátička Ronda přišla o titul, poprvé dostala K.O.

Autor: ,
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Bohemians 1:0. Nádherně rozhodl Čermák CELÝ SESTŘIH: Sparta - Bohemians 1:0. Nádherně rozhodl Čermák
SESTŘIH La Ligy: Barcelona - Leganés 2:1, Messi zachránil výhru z penalty SESTŘIH La Ligy: Barcelona - Leganés 2:1, Messi zachránil výhru z penalty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Téměř nemyslitelné se stalo skutečností. Největší ženská ranařka součanosti Ronda Rouseyová v sobotu bojovala v australském Melbourne o titul UFC v bantamové váze s vyzyvatelkou Holly Holmovou. Ta nakonec překvapila nejen svou soupeřku, ale celý svět bojových sportů. Favoritku vyřídila K.O. ve druhém kole.Aktérky si už dopředu značkují území a vedou psychologickou bitvu. Cení zuby a chtějí rozsévat strach. Když ale Rouseyová před bojem s Holmovou prohlásila, že její čtyřiatřicetiletá soupeřka nemá šanci, dalo se tomu celkem věřit.

Až dosud měla bilanci 12:0, většinu zápasů vyhrála pákou na ruku a v soubojích o titul se pouze jednou zdržela v kleci déle než jedno kolo, než soupeřku poslala k zemi. Ve své kariéře si vybojovala nepřemožitelnou auru. To už teď neplatí.

Hned první kolo leccos napovědělo. Ještě třicet vteřin zbývalo do jeho konce a Rouseyová už krvácela ze rtu a vypadala značně vyčerpaně. Bývalá boxerka ji dávala neskutečně zabrat.

VIDEO | Podívejte se na vítězný úder Holmové

Kolo druhé potvrdilo nečekaný vývoj. Po 59 vteřinách totiž outsiderka mohla slavit. "Je to bláznivé, zatím se to snažím celé pobrat," řekla rodačka z Nového Mexika. "Všechno, na čem jsme před duelem pracovali, se v zápase promítlo. Tolik času ve fitku jsem určitě nikdy v životě nestrávila," popisovala vítězka po úspěšném souboji.

A vyplatilo se. Holmová totiž složila ženu, která si ještě nedávno troufala vyzvat samotného boxerského velikána Floyda Mayweathera. Ženu o které si všichni mysleli, že se porazit nedá.

V obličeji Rondy Rouseyové bylo znát, jak moc dostala při zápase zabrat
V obličeji Rondy Rouseyové bylo znát, jak moc dostala při zápase zabrat

Témata:  sportmmarouseyovárousey