1. června 2007 • 00:00

Pešek touží po stupních

Autor: lex

MUGELLO/PRAHA - Lukáš Pešek vede mistrovství světa silničních motocyklů stopětadvacítek a průběžného prvního místa se nehodlá jen tak vzdát. Ve víkendové GP Itálie v Mugellu by chtěl být přinejmenším na stupních vítězů. Loni se Peškovi na dráze nedaleko Florencie dařilo. V kvalifikaci vybojoval pole position a závod mohl dokonce vyhrát, jenže se těsně před cílem ohlédl, zpomalil a předjeli jej dva soupeři, takže projel cílem třetí. "I tak mám ale dobré vzpomínky, protože to byl krásný závod. A vůbec poprvé v mistrovství světa jsem startoval z prvního místa," říká Pešek. "Letos bych to chtěl přinejmenším zopakovat." Pešek už ví, že jej přijde podpořit fotbalista Clarence Seedorf, který s AC Milán vyhrál letošní ročník Ligy mistrů a jenž je sponzorem Peškovy stáje Derbi. "Jsem rád, že v neděli přijede, i když se rozhodl na poslední chvíli," řekl 21letý vítěz jedné Grand Prix. Dnes jsou v Mugellu na programu první kvalifikace tříd do 125 a 250 ccm, u MotoGP a o definitivním pořadí se rozhodne zítra. Nedělní Grand Prix vysílá v přímém přenosu ČT2. Blok startuje závodem stopětadvacítek (11.00), následují čtvrtlitry (12.15) a uzavírá jej královská MotoGP (14.00).