15. září 2007 • 00:00

Mazoch se vrátil k závodění sedmým místem

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Osm měsíců po pádu v Zakopaném, který jej málem stál život, dnes skokan na lyžích Jan Mazoch opět závodil.

Osm měsíců po pádu v Zakopaném, který jej málem stál život, dnes skokan na lyžích Jan Mazoch opět závodil. Na Kontinentálním poháru ve Villachu předvedl jednadvacetiletý reprezentant dva vyrovnané skoky dlouhé 92,5 metru a obsadil sedmé místo. Mazoch si k obnovené závodní premiéře vybral místo, kde se na konci srpna poprvé od pádu poprvé spustil na lyžích z nájezdové rampy. Tehdy absolvoval několik tréninkových skoků na malém můstku s konstrukčním bodem K-60, dnes už držel krok s nejlepšími na takzvané "devadesátce". Mazoch upadl 20. ledna v druhém kole závodu Světového poháru v Zakopaném poté, co ho srazil silný poryv větru. Deset dní byl v komatu, teprve potom mohl být převezen z Polska do Čech a v polovině února propuštěn do domácího ošetřování. Až na začátku června začal Mazoch, který se v té době stal také otcem dcery Viktorie, trénovat. Počátkem srpna už poprvé obul skokanské boty a sjel poprvé od pádu dojezdový kopec ve Frenštátu pod Radhoštěm. Ve Villachu byl dnes Mazoch třetím nejlepším Čechem. Bronz vybojoval Martin Cikl, který ve druhém kole předvedl nejdelší skok dne 99 metrů. Čtvrtý skončil Lukáš Hlava, závod vyhrál Slovinec Primož Pikl.

Výsledky: 1. Pikl (Slovin.) 257,5 b. (95+97,5 m), 2. Thurnbichler (Rak.) 249,0 (93+95,5) a Cikl 249,0 (93+99), 4. Hlava 240,0 (91,5+93), ...7. Jan Mazoch 237,0 (92,5+92,5), 32. Sedlák 102,5 (85), 54. Jiří Mazoch (všichni ČR) 83,0 (77).