+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Pavel Novotný
24. března 2010 • 12:45

Vracím se a budu zase silný, věří Hewitt

TOP VIDEA
SESTŘIH Ligy mistrů: Chelsea - AS Řím 3:3. Přestřelku řídili Džeko a Hazard SESTŘIH Ligy mistrů: Chelsea - AS Řím 3:3. Přestřelku řídili Džeko a Hazard
LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky LIGA NARUBY: Nefér klička Koláře, Deliho dělo na tribunu a pád u vlastní lavičky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sedmadvacátý hráč světa a bývalá světová jednička Lleyton Hewitt se znovu chystá znepříjemnit svým soupeřům život. Po lednové operaci boku se devětadvacetiletý rodák z Adelaide hodlá vrátit na tenisové dvorce. Divákům by se měl představit na turnaji v Houstonu, který otevře své brány 5. dubna.


REKLAMA

Wimbledonský vítěz z roku 2002 si zranění pravého boku způsobil během letošního Hopmanova poháru na začátku roku. Po porážce od Rogera Federera ve čtvrtém kole Australian Open postoupil australský tenista operaci. Podobné problémy měl Hewitt již v dubnu před dvěma lety, kdy ho trápily pro změnu bolesti levého boku.

"Moc se těším na návrat a obzvlášť jsem rád, že to bude právě v Houstonu, kde obhajuji titul. Když k o tomu připočtu, že to bude v River Oaks Clubu, kde jsou tak fantastičtí fanoušci, kteří vás podporují na každém kroku, nemohl jsem si přát lepší místo," netají spokojenost Lleyton.

Lleyton HewittLleyton Hewitt
Posledním tenistou, kterému se podařilo v městě známém především díky vesmírnému středisku NASA obhájit titul, je Andy Roddick, který to dokázal v letech 2001 a 2002.

"Když nám Lleyton volal, že jeho rehabilitace postupuje rychleji, než se čekalo, a že by mohl startovat již na našem turnaji v Houstonu, vůbec jsme neváhali a nabídli mu divokou kartu," říká ředitel turnaje Van Barry.

"Těšíme se na jeho návrat a obhajobu titulu," dodává šéf houstonského klání.

Hewitt je jedním ze čtyř aktivních tenistů současnosti, který má na svém kontě aspoň 27 turnajových triumfů, včetně grandslamových vítězstvích na US Open v roce 2001 a již zmiňovaného wimbledonského triumfu, jenž získal o rok později.

Australské ikoně však patří i jiný primát. A tím je fakt, že se ve věku 20 let a osmi měsíců stal nejmladší světovou jedničkou světa bílého sportu. Na trůnu pro tenisového krále strávil dlouhých 80 týdnů.

Povede se mu na poněkud zaprášenou slávu navázat v Houstonu?

Lleyton Hewit se raduje z proměněného mečbolu proti Radku Štěpánkovi
Lleyton Hewit se raduje z proměněného mečbolu proti Radku Štěpánkovi

Témata:  sport, tenis, hewitt, Houston
 Klasická verze
Mobilní verze