Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Stuttgart - 3. února 2024   15:30

Freiburg
45+11' Kübler (Grifo)
1:3
(1:2)
Stuttgart
3' Undav  (Anton) • 7' Führich  (Undav) • 74' Mittelstädt
Freiburg
Atubolu – Kübler, Ginter (83. Weißhaupt), Gulde, Makengo (73. Günter) – Eggestein, Höfler (73. Gregoritsch) – Sallai, Röhl, Grifo (C) (83. Muslija) – Höler (84. M. Philipp).
F. Müller – Keitel, Szalai, Sildillia.
Siebert – Foltyn, Seidel
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
34 700 diváků
Stuttgart
Nübel – Mittelstädt (81. Stenzel), Anton (C), Rouault, Stergiou – Stiller, Karazor – Führich (76. Leweling), Millot (76. Dahoud), Vagnoman – Undav.
Bredlow – Cissé, de Benedetto, Massimo, Milošević, Chase.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 3:8. Rohy: 1:6. Fauly: 10:7.
Velmi náročné a předveším dlouhé utkání (celkové nastavení téměř dvacetpět minut) zaslouženě a lépe zvládli hráči Stuttgartu a připisují i cenné tři body.

Skvěle jim pomohla parádní půlhodina hry trefy Undava a Führicha + vyloučení Röhla. V nastaveném čase první půle sice po rohu korigoval Kübler, ale dvojgólové vedení VfB vrátil po sedmdesáti minutých hry Mittelstädt.

Utkání kromě dvou dlouhých pauz (nepřístojnosti diváků), bylo ovlivněno tvrdou hrou a množstvím žlutých karet.
90+11'
90+10'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Maximilian Philipp).

Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Angelo Stiller).
90+10'
Máme tu další rozmíščku uprostřed hrací plochy.
90+9'
Míč z leva sice mířil do "šestnáctky", ale také zároveń do území nikoho, zvláště žádného stuttgartského hráče.
90+7'
Atubolu si připsal úspěšný zásah a hned rozehrává balon na své spoluhráče.
90+5'
Výtečně zasáhl brankář Nübel proti nebezpečné střele Eggesteina, vzápětí jsme byli po ostrém souboji svědky potyčky minimálně čtveřice bojechtivých kohoutů!
90+3'
Hráči Stuttgartu hrají velmi pasivně formou krátkých pasů před svým pokutovým územím.
90+2'
Střelecké zakončení Maximiliana Philippa skončilo pouze na obětavém bránícím hráči roualtovi, který včas zasáhl na brankové čáře!
90'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Lukas Kübler) za faul ve formě podražení soupeře.
88'
Po hlavičkovém souboji s Guldem potřebuje lékařské ošetření Leweling.
87'
Skvělou střelu Vagnomana po zemi k tyči jne konečky prstů vyškrábl na rohový kop brankář Atubolu!
84'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Maximilian Philipp.
83'
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Florent Muslija,
ze hřiště odchází Matthias Ginter, přichází Noah Weißhaupt.
82'
Při nejbližším přerušení hry hned trojí střídání chystá lavička Freiburga.
81'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Pascal Stenzel.
79'
Karazor vyhrál v osobním souboji a navíc Stuttgart bude rozehrávat rohový kop.
77'
Přímý kop pro hráče Freiburgu.
76'
ze hřiště odchází Enzo Millot, přichází Mahmoud Dahoud,
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Jamie Leweling.
74'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Klid do duší fanoušků a také na kopačky hráčů Stuttgartu by mohla přinést zřejmě rozhodující trefa tohoto utkání z dílny MAXIMILIANA MITTELSTÄDTA – 1:3!
73'
ze hřiště odchází Jordy Makengo, přichází Christian Günter,
ze hřiště odchází Nicolas Höfler, přichází Michael Gregoritsch.
72'
Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Maximilian Mittelstädt) za faul.
72'
Po přímém kopu Grifa hlavičkoval Ginter pouze do brankáře Nübela.
70'
Undav sice udržel míč proti třem, následně Millot poslal balon nalevo, jenže po centru Mittelstädta následovala pouze propagační hlavička přímo do freiburgského brankáře.
68'
Velmi lehký míč nyní nedokázal kvalitně zpracovat jedný střelec Freiburgu Kübler.
66'
Dnešní utkání sleduje 34 700 diváků!
65'
Tvrdou hru nyní předvedl Gulde, sudí nejprve ponechal plynout hru, následně se zpožděním přeci jen odpískal faul.
64'
Velmi čitelně hrají hráči Stuttgartu a kupí chybu za chybou především v ofenzivní části hry.
63'
Sallai si dobře pokryl míč a podržel balon pro své spoluhráče.
62'
Slabá střela Vagnomana ze sedmnácti metrů mířila pouze do míst, kde stál připravený brankář Atubolu.
60'
Po další pětiminutovce se hra dává opět do pohybu.
59'
Přerušení zápasu mají na starosti opět horkokrevní fanoušci VfB Stuttgart.
57'
Pomocnou ruku k práci pořadatelů, kteří se dnes rozhodně nenudí podal obránce Freiburgu Ginter.
55'
Zápas je opět přerušen, jelikož fanoušci tentokráte zaházeli hřiště míčky.
53'
Rohový kop rozehrál Führich, následný centr Millota z druhé strany hřiště velmi rychle opustil hrací plochu.
52'
Další akci aktivnějšího leč oslabeného Freiburgu zakončuje Sallai pouze střelou do boční sítě.
51'
Zaváhání svých spoluhráčů musí před brankou Atubola hasit kapitán Freiburgu Grifo.
50'
Kübler zprava nedokázal odeslat ten správný centr.
49'
Po nákopu brankáře Atubbola vyhrál hlavičkový souboj Sallai a Freiburg tak zůstane i nadále na útočné polovině hřiště v držení míče.
48'
Sallai kulhá k dalšímu ošetření za postranní čáru.
47'
Na hrací ploše je nyní v lékařské péči Roland Sallai.
46'
Nákop Gintera velmi jednouše odehrála do bezpečí defenzivní řada Stuttgartu.
46'
VfB Stuttgart perfektně zvládl první půlhjodinu hry, kdy skóroval Undav s Führichem, navíc po brutálním faulu byl vyloučen freiburgský Röhl. Hráči Stuttgartu posléze kontrolovali hru, ale v dlouhém nastavení podcenili roh Grifa, který ve snižujííc gól využil zakončující Kübler.

Po vyloučení Röhla se Freiburg uchýlil k brutální hře, což šrámy odnesl MIttelstädt, Millot a zejména Rouault, který má kvůli krvácení způsobené soupeřem tampóny v nose. Takže hráči Stuttgartu budou hrát ve druhém dějství kromě tří bodů hlavně o své zdraví.
45+13'
45+12'
Karazor dostal naloženo od Grifa, ze strany Freiburgu jde spíše chvílemi doslova o jatka.
45+11'
Freiburg právě vstřelil branku!
Hráči stuttgartu neskutečně podcenili tento rohový kop a po centru Grifa skóruje na vzdálenější tyči LUKAS KÜBLER – 1:2! Asistence: Vincenzo Grifo.
45+10'
Vagnoman odvrátil míč na rohový kop.
45+9'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Roland Sallai).
45+9'
Hlavičkový souboj odnesl Roualt krvácením z nosu a poraněním rtu.
45+7'
Undav se dopustil zbytečného faulu a sudí vrací míč zpět na místo, kde k danému přestupklu došlo.
45+5'
Přímý kop pro hráče Freiburgu na polovině hřiště.
45+4'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Maximilian Eggestein) za faul ve formě podražení
45+4'
Karazor si výtečně posunul míč před sebe, na což skočil Eggestein a jeho podražení bude opět za žlutou kartou.
45+3'
Sudí odpískal faul na Hölera, nicméně se k němu seběhla pětice hráčů Freiburgu, kteří požadovali žluté potrestání.
45+2'
Velmi dlouhé nastavení, ale zcela zalsoužené se snaží hráči Stuttgartu odehrát co nejdále od své branky.
44'
Höler nemohl logicky uspět v souboji proti dvojici bránících protivníků.
43'
Eggestein se při ofenzivní snaze neprosadil dle svých představ.
42'
Hráč Stuttgartu Enzo Millot je zatím ošetřován mimo hrací plochu.
41'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Matthias Ginter) za faul ve formě podražení.
41'
Po osobním souboji pronikajícího soupeře vzal skluzem současně i s míčem Ginter.
40'
Vagnoman vletěl do poklutového území zleva sice jako utržený z řetězu,
ale tentokráte rohový kop pro své družstvo nezískal.
38'
Projektil Karazira ze střední vzdálenosti s jistotou vyrazil Atubolu na rohový kop pro VfB Stuttgart.
37'
Nepopulární Mittelstädt byl faulován Sallaiem a navíc má zničenou kopačku, tudíž za postranní čárou muís čekat na novou, kterou mu donese kustod.
36'
Nebezpečný pas zleva před branku vyrazil Atubolu, dobře postavený Vagnoman se k dorážce nedostal.
34'
Postupný útok Stuttgartu se změnil v klasický házenkářský zámek, kdy útočící mužstvo se snaží trpělivě překonat defenzivní hráz oslabeného soupeře.
33'
Rohový kop byl rozehrán pouze nakrátko, ale následné zakončení Millota jen těsně minulo brankový prostor branky, kterou střeží Atubolu.
32'
Makengo předvedl tragické zpracování míče, ale soupeř tohoto zaváhání nedokázal patřičně využít.
30'
Hráči Stuttgartu v poklidu bez stresu dlouze kombinují s míčem na kopačkách.
29'
SC Freiburg je sice více na míči, ale pouze v oblasti středového kruhu.
28'
Koněčně se opět hraje a dlouhý míč zahraný Stillerem z přímého kopu doletěl pouze do rukavic brankáře Atubola.
27'
Hráči zatím marně čekají na znovu zahájení hry. Nehraje se již dobrých pět minut.
25'
Za vedení 2:0, to není příliš pochopitelné, jelikož hráči Stuttgartu se dostanou díky této neplánované přestávce z tempa.
24'
Kotel hostí není příliš disciplinovaný a stěžuje práci desítkám pořadatelům, který již dali hrací plochu do pořádku.
22'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (trenéra Christian Streicha) za nesportovní chování.
22'
Tradičně je zápas Stuttgartu přerušen, jelikož je hrací plocha zaházena cukrovinkami.
20'
Nübel ukázal dobrý reflex při likvidaci přízemní střely Hölera, které předcházel odpískaný ofsajd.
19'
Samozřejmě tohle je definitivní mat pro Freiburg, což velmi těžce nese trenér Streich, ale sudí rozhodl správně.
18'
Červená karta pro tým SC Freiburg (Merlin Röhl) za velmi tvrdý faul.
17'
Röhl prošlápl nohu soupeře a sudí se jde na vše kouknout osobně k monitoru na vlastní oči!
16'
Po odehrání míče nehezky dohrál v osobním souboji Mittelstädta atakující záložník Röhl.
15'
Úvodní čtvrthodina vyšla VfB Stuttgart opravdu na podtrženou jedničku, navíc je zatím jasným mužem utkání Undav jenž první gól dal a na druhý přihrál.
14'
Akce Stuttgartu byla tentokráte zablokována obranou Freiburgu na první roh utkání, který bude rozehráván od levého rohového praporku.
13'
Na centr Grifa z přímého kopu nedosáhl jeho čekající spoluhráč u vzdálenější tyče.
11'
U postranní čáry byl jen za cenu faulu za který mohl Mittelstädt zastaven útočící Sallai.
10'
Záložník Millot se poblíž středového kruhu dopustil nedovoleného zákroku.
9'
Třetí akce hostí byla opět nebezpečná, ale tentokráte gólem neskončila když pronikajícího Vagnomana čistě v pokutovém území na poslední chvíli zastavil obránce Makengo.
7'
Tak toto byla špičková akce. Führich nejprve obešel individuálně tři protiohráče, následně si výtečně narazil balon přímo do běhu s Undavem apohotovou střelou CHRIS FÜHRICH posílá Stuttgart do dvougólového vedení – 0:2!. Asistence: Deniz Undav.
5'
Opět pod tlkakem nedokázal brankář Nübel vyslat přesný pas na spoluhráče z obrany Stergia.
3'
Hosté hned první akci přetavili v gól, když Anton z osy hřiště vyslal dlouhý
pas po zemi a po krátkém sprintu se prezentoval DENIZ UNDAV úspěšným zakončením – 0:1! Asistence: Waldemar Anton.
2'
Útočného faulu se z přemíry snahy dopustil Sallai.
1'
Ostrý presink Freiburgu slaví úspěch, hosté ještě nepředvedli povedenou rozehrávku ze své poloviny hřiště.
1'

SC Freiburg: Atubolu – Kübler, Ginter, Gulde, Makengo – Eggestein, Höfler – Sallai, Röhl, Grifo (C) – Höler.
Náhradníci: F. Müller – Gregoritsch, Günter, Keitel, M. Philipp, Muslija, Szalai, Sildillia, Weißhaupt.
Trenér: Christian Streich

VfB Stuttgart: Nübel – Mittelstädt, Anton (C), Rouault, Stergiou – Stiller, Karazor – Führich, Millot, Vagnoman – Undav.
Náhradníci: Bredlow – Cissé, de Benedetto, Leweling, Massimo, Stenzel, Milošević, Chase, Dahoud.
Trenér: Sebastian Hoeness

Rozhodčí: Siebert – Foltyn, Seidel.
VfB Stuttgart bude hrát v netradičních zelených dresech, domácí Freiburg nastoupí k utkání v bíločerných dresech.