Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Union Berlin - 8. března 2024   20:30

Stuttgart
19' Guirassy (Karazor) • 65' Führich
2:0
(1:0)
Stuttgart
Nübel – Stenzel (60. Leweling), Rouault (46. Anton), Itó, Mittelstädt – Karazor (C), Stiller (82. Dahoud) – Vagnoman, Millot (60. Undav), Führich (82. Džong Woo-jong) – Guirassy.
Bredlow – Massimo, Stergiou, Silas.
Schröder – Grudzinski, Neitzel
MHPArena, Stuttgart
Union Berlin
Rönnow – Doekhi, Vogt, Leite (82. Roussillon) – Juranović, Tousart, Khedira (C) (66. Král), Schäfer, Gosens (82. Bedia) – Volland (72. B. Aaronson), Vertessen (66. Hollerbach).
Schwolow – Knoche, Haberer, Trimmel.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 6:14.
Fotbalisté Stuttgartu poráží Union Berlín 2:0 a upevnili si tak v tabulce třetí místo. Navíc prodloužili svou šňůru bez porážky na sedm utkání.

Domácí poslal v 19. minutě do vedení Serhou Guirassy, který zužitkoval kolmici Karazora. Hosté výrazně zahrozili po změně stran, kdy Tousartovu hlavičku po rohu vyrazil brankář Nübel. V 65. minutě však přišel druhý gól Švábů, když se krásnou střelou ke vzdálenější tyči prosadil Chris Führich. O čtyři minuty později pak zbytky hostujících nadějí odvál zákrok Andráse Schäfera na koleno Vagnomana, za který dostal maďarský reprezentant červenou kartu. Stuttgart už pak duel v poklidu dovedl do vítězného konce.
90+6'
90+5'
Odražený balón po centru Mittelstädta si ještě našel Mahmoud Dahoud, který ho napálil vedle brány. Byla tam teč, ovšem na roh už nedojde. Sudí končí toto utkání.
90+4'
Hosté už rezignovali a nenapadají. Nechávají soupeře v klidu rozehrávat od brankáře Nübela. Připomínám, že hrají o deseti.
90+3'
Domácí už ale hrají na čas a rozehráli nakrátko. Je z toho další roh.
90+2'
Rána Džonga Woo-jonga byla sražena na rohový kop. Ještě tedy příležitost pro VfB navýšit skóre.
90+1'
Chyba domácích v rozehrávce. Té se snažil využít Chris Bedia, který s míčem doběhl před šestnáctku, ale jeho střela byla zablokovaná.
90'
Rönnow rozehrával riskantně na Aaronsona. Americký reprezentant byl pod tlakem, ale balón si zvládl pokrýt a nakonec ho předal spoluhráči.
89'
Míč se zase dostává k Nübelovi, jenž ho předává spoluhráčům. Stuttgart si užívá závěr utkání za skandovaného potlesku a zpěvu svých fanoušků.
87'
Benedict Hollerbach nestihl míč na hřišti. Rychle ho hodil domácímu brankáři Nübelovi, jako by chtěl naznačit, že Union ještě chce hrát a jeho hráči pospíchají.
85'
Juranović zahrál roh na bližší tyč. Domácí se ubránili a vyráželi do rychlého kontru. Míč vyvezl Jamie Leweling, který na levém křídle přesprintoval Roussillona. Následnou přihrávku do šestnáctky pokryl Kevin Vogt.
84'
Po standardce Josipa Juranoviće raději hlavičkoval na roh Anton.
84'
Josha Vagnoman si pomohl rukama v souboji s Brendenem Aaronsonem. Dostal za to žlutou kartu.
82'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Džong Woo-jong,
ze hřiště odchází Angelo Stiller, přichází Mahmoud Dahoud.
82'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Diogo Leite, přichází Jérôme Roussillon,
ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Chris Bedia.
81'
Josha Vagnoman se prezentoval jedovatou střelou levačkou z nějakých 20 metrů. Míč směřoval po zemi k levé tyči Rönnowovy brány, který tam byl včas a nadvakrát balón zachytil.
80'
Führich se snažil obloučkem vysunout Guirassyho. Toho ale pohlídal Kevin Vogt.
80'
Držení míče – 66 % : 34 %
79'
Domácí to v pohodě kontrolují. Drží míč a neženou se dopředu za každou cenu.
77'
Lucas Tousart trefil zezadu nohy Mittelstädta a zapsal se do statistik žlutou kartou.
75'
Čtvrthodinu před koncem zápasu to vypadá už na jasnou záležitost Stuttgartu. Ten drží dvougólové vedení a kontroluje hru proti o deseti hrajícímu soupeři.
74'
Domácí zkoušeli projít hostující defenzivou středem. Führich si chtěl narazit s Undavem. Balón se k němu zpátky nedostal a následně ho odkopl Rönnow.
72'
Domácí to mají ulehčené a zhruba dvacet minut před koncem v poklidu drží míč na kopačkách.
72'
ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Brenden Aaronson.
70'
Intervence VAR nepřišla a Union tak bude dohrávat zápas do deseti.
69'
Další rána pro Union! András Schäfer zasáhl podrážkou kopačky do kolene Joshu Vagnomana. Rozhodčí Schröder ani na chvíli neváhal a okamžitě vytáhl červenou kartu!
68'
V MHPAreně je zase veseleji. Fanoušci Stuttgartu si užívají dvougólové vedení svého týmu.
66'
ze hřiště odchází Yorbe Vertessen, přichází Benedict Hollerbach,
ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Alex Král.
65'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Domácí odskakují na rozdíl dvou gólů! CHRIS FÜHRICH si zpracoval míč na levém rohu pokutového území. Následně si ho srovnal na pravačku, obstřelil bránícího Juranoviće a jeho střela nechytatelně zapadla do vzdálenější šibenice. Rönnow absolutně bez šance – 2:0.
65'
Střely na bránu – 4:4
64'
Z levé strany centroval Robin Gosens. Obrana domácích však byla připravena.
63'
Vypadá to, že brzy budou střídat i hosté. Do hry se chystá také český reprezentant Alex Král.
61'
Domácí teď mají na hřišti dva výborné střelce. Deniz Undav totiž skóroval už 14krát. V kombinaci se Serhouem Guirassym tedy velké nebezpečí pro defenzivu celku z Köpenicku.
60'
ze hřiště odchází Pascal Stenzel, přichází Jamie Leweling,
ze hřiště odchází Enzo Millot, přichází Deniz Undav.
59'
Nápor Stuttgartu uzavřel ranou z dálky Angelo Stiller. Jeho rána neprošla až na bránu.
57'
Kevin Volland se snažil prodloužit Tousartovu přihrávku na nabíhajícího Yorbeho Vertessena. Toho ale ubránil Waldemar Anton.
55'
Atakan Karazor byl ve středu hřiště odstrčen Schäferem. Následovaly protesty kapitána Unionu Raniho Khediry. Ten už ale má žlutou kartu a stačil jeden zlý pohled rozhodčího, aby od něho Khedira rychle zase odešel.
55'
Pasáž, kdy domácí drží delší dobu míč na útočné polovině.
54'
Před Stenzelem odkopl do autu Robin Gosens. Vhazují domácí fotbalisté.
52'
A to se nyní i ukázalo. Chris Führich se prezentoval průnikem na levém křídle. Míč si zasekl na pravačku a přízemní střelou na vzdálenější tyč protáhl Rönnowa. Ten hrací předmět vyrazil naštěstí pro hosty dostatečně do strany tak, aby na něj nedosáhl Enzo Millot.
52'
Domácím by mohla svědčit otevřenější hra Unionu po změně stran. Stuttgart má rychlé ofenzivní hráče.
51'
Angelo Stiller dostal ve středu hřiště úder od ramene Lucase Tousarta. Fanoušci hostujícího Unionu se baví pyrotechnickými vložkami.
49'
Nyní to zkoušel ze střední vzdálenosti Kevin Volland. Nübel si musel připsat další zákrok. Union ukazuje, že chce vyrovnat.
48'
Po Juranovićově rohu se dostal do šance Lucas Tousart. Brankář Nübel měl štěstí, že hlavička francouzského záložníka směřovala přímo do něho a dokázal tak prudký balón vyrazit!
47'
Po lehké teči bránícího Mittelstädta budou hosté zahrávat rohový kop.
46'
O poločase proběhlo jedno střídání na domácí straně. Stoper Anthony Rouault, který byl ošetřován po úderu do obličeje, již do druhého dějství nezasáhne. Nahrazuje ho Waldemar Anton.
46'
Po prvním poločase vede Stuttgart nad Unionem 1:0. Domácí byli od začátku aktivnější, ale i Berlíňané dokázali čas od času zahrozit. Třeba střela Schäfera ještě za bezgólového stavu nebezpečná byla. V 19. minutě se však prosadil domácí kanonýr Serhou Guirassy, jenž zužitkoval kolmici spoluhráče Karazora. Krátce před přestávkou měl ještě zajímavou možnost Josha Vognoman, který si nepřišel na hostujícího brankáře Rönnowa.
45'
45+4'
Hosté se ubránili a to už bude v prvním poločase vše.
45+3'
Lucas Tousart fauloval Karazora a bude z toho ještě standardka pro VfB.
45+1'
Serhou Guirassy vysunul krásnou přihrávkou do šance Joshu Vagnomana, který běžel na bránu z pravé strany, ale Rönnow situaci výborně ustál a vyrazil střelu domácího hráče pravou rukou. Následně se zapojil do hry Millot, který se ale nacházel v ofsajdovém postavení.
44'
Hráči Unionu jsou nyní u míče a ještě se snaží přijít s něčím nebezpečným pro bránu domácích.
43'
Lucas Tousart se tentokrát rozběhl na pravé straně. Viděl, že mu před bránu nabíhá Vertessen, centr se mu však nepovedl. Balón končí za bránou.
42'
Po nedobré rozehrávce Stenzela se dostal do zajímavé příležitosti Lucas Tousart. Ten střílel z hranice pokutového území asi metr nad břevno! To se dalo trefit ještě lépe.
41'
Domácí Anthony Rouault, který hraje s obličejovou maskou, a dnes už byl ošetřován po úderu do obličeje, je nakonec zřejmě v pořádku a pokračuje bez viditelných problémů.
40'
Domácí drží míč na kopačkách. Union však vysunul napadání a vyhnal soupeře ze své obranné poloviny.
39'
Rani Khedira dohrál zezadu Karazora a dostal za to žlutou kartu. K zákroku došlo přesně ve středovém kruhu.
38'
Yorbe Vertessen spadl v šestnáctce po souboji se Stenzelem. O nedovolený zákrok domácího hráče se však nejednalo.
37'
Držení míče – 67 % : 33 %
36'
Domácí se usadili u pokutového území soupeře. S centrem Joshy Vagnomana si hosté poradili, ovšem balón opět získávají Švábi.
35'
Lucas Tousart vyvezl míč středem hřiště až k pokutovému území. Tam chtěl zapojit do hry Yorbeho Vertessena, který byl ale v ofsajdu. Tousardův pád už byl následně navíc.
33'
Centroval Josip Juranović. K zakončení se nedostal Kevin Vogt. Balón pak vracel před bránu Kevin Volland, ovšem také s tím si domácí obránci poradili.
32'
Hosté získali standardní situaci. Tohle bude na centr.
31'
Centr Enza Millota možná trošku postrašil brankáře Rönnova. Ten ukročil směrem z brány, aby pokryl zadní tyč, jenže balón se nakonec snášel na tu bližší a zapadl nad břevno.
30'
V hledišti je veselo. Nějaké choreografie měli připravené domácí fanoušci. Nyní se kouří z kotle Unionu.
28'
Rouault si kontroloval také zuby, už je ale zpátky na hrací ploše a ještě to tedy chce zkusit.
27'
Rouault si ukazuje na čelist a zřejmě se bude střídat. Už se rozcvičuje Waldemar Anton.
26'
Anthony Rouault, který nosí obličejovou masku kvůli poraněnému nosu, dostal úder do obličeje od Robina Gosense. Bolelo to asi hodně, protože stoperovi Die Roten se nechce vstávat z hrací plochy. Už je v péči zdravotníků.
24'
Následný roh domácích obrana Unionu přestála. Odražený míč pak napálil vedle Pascal Stenzel. Ten to netrefil špatně, ale balón chytil opačnou rotaci.
23'
Rozehrával Angelo Stiller. Míč propadl k Hirokimu Itóovi, jehož střela byla zablokována Diogem Leitem. Následně domácí získali rohový kop.
22'
Pascal Stenzel se z pravé strany už rozbíhal za obranu. Schäfer si pomohl rukama a tak se bude kopat proti bráně berlínského týmu.
21'
Serhou Guirassy vstřelil už 21. gól v sezóně. Lepší v Bundeslize je už jen Harry Kane.
19'
Domácí se dostávají do vedení! Stoperská trojice Unionu nezachytila náběh SERHOUA GUIRASSYHO, kterého svou kolmicí vysunul Atakan Karazor. Guinejský útočník postupoval na brankáře mírně z pravé strany a míč po jeho střele zapadl odrazem o vzdálenější tyč do sítě.
17'
Hosté zahrávali rohový kop. Konkrétně Juranović, ale nebylo z toho nic velkého.
16'
Příležitost Unionu! Z pravé strany centroval Juranović. Gosens balón sklepl pro Andráse Schäfera, který prověřil Alexandera Nübela jedovatou přízemní střelou. Gólman VfB byl na zemi včas.
15'
Hosté brání s pětičlennou defenzivní linií. Rychlou narážečkou do strany se ji snažil otevřít Serhou Guirassy, ovšem balón neprošel až k adresátovi.
14'
Ve středu hřiště byl faulován Enzo Millot. Provinil se Diogo Leite.
13'
Hostující útočná snaha neměla dlouhého trvání. Nyní už ze své poloviny rozehrávají Swabians.
12'
Aktivní Maximilian Mittelstädt si seběhl dopředu na levém křídle, kam jeho spoluhráč dobrým pasem otočil hru. Levý bek Stuttgartu vybídl zpětnou přihrávkou Enza Millota, který přestřelil.
10'
Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře. Hodně využívají křídelní prostory.
7'
Nyní už tlak Stuttgartu! Nejprve přišel další centr Mittelstädta. Ten přizvedl bránící Doekhi a pro balón si šel brankář Frederik Rönnow. Tomu se však připletl do cesty spoluhráč Kevin Vogt a Rönnovovi vypadl míč z rukavic. Z toho mohl těžit Millot, hostující gólman však dokázal vleže ještě hrací předmět posunout do bezpečí!

Následovala další akce Stuttgartu, do které se z pozice falešného útočníka zapojil stoper Anthony Rouault. Ten proti Rönnovovi neuspěl a navíc byl v ofsajdu.
6'
Nyní náznak příležitosti pro Stuttgart. Z levé strany centroval Mittelstädt. Serhou Guirassy nedoskočil, ale balón se dostal na zadní tyč k Joshaovi Vagnomanovi, který však nestihl zakončit!
5'
Zatím se zdá, že hosté přijeli na zápas dobře připraveni. Fotbalisté Die Roten teď působí při rozehrávce raději obezřetně.
3'
První šanci si vytvořili hosté! Za dlouhým nákopem pospíchal Yorbe Vertessen. Ten využil zaváhání Rouaulta, následně si obhodil Stenzela a najednou byl sám před Nübelem. Zakončil však vedle bližší tyče!
2'
Dá se asi očekávat, že domácí vsadí na nátlakové pojetí hry. Teď ale drží míč fotbalisté Unionu.
1'
Utkání rozehrál v bílém nastoupivší Stuttgart. Hosté z Berlína zvolili červené dresy.
1'

VfB Stuttgart: Nübel – Stenzel, Rouault, Itó, Mittelstädt – Karazor (C), Stiller – Vagnoman, Millot, Führich – Guirassy.
Náhradníci: Bredlow – Massimo, Dahoud, Anton, Stergiou, Silas, Džong Woo-jong, Undav, Leweling.
Trenér: Sebastian Hoeneß

1. FC Union Berlín: Rönnow – Doekhi, Vogt, Leite – Juranović, Tousart, Khedira (C), Schäfer, Gosens – Volland, Vertessen.
Náhradníci: Schwolow – Knoche, Roussillon, Hollerbach, Haberer, Bedia, B. Aaronson, Trimmel, Král.
Trenér: Nenad Bjelica

Rozhodčí: Schröder – Grudzinski, Neitzel.
VfB Stuttgart (3. místo, 16 – 2 – 6, skóre 55:31, 50 bodů)
V minulé sezóně se Stuttgart zachraňoval v baráži a v této naopak cílí na postup do ligy mistrů. Ze třetího místa tabulky má šestibodový náskok na čtvrtý Dortmund. Momentálně navíc Šváby nalezli formu z úvodu ligového ročníku a z posledních šesti utkání Bundesligy si připsali pět výher a jednu remízu. Naposledy vyhráli 3:2 ve Wolfsburgu. Výborně hraje útočník Serhou Guirassy, který je s 20 zásahy druhým nejlepším střelcem soutěže.

Posledních 5 zápasů Stuttgartu:
Leverkusen – Stuttgart 3:2 (Pokal)
Stuttgart – Mohuč 3:1
Darmstadt – Stuttgart 1:2
Stuttgart – Kolín 1:1
Wolfsburg – Stuttgart 2:3
1. FC Union Berlín (14. místo, 7 – 4 – 13, skóre 23:39, 25 bodů)
Union po letech vzestupu prožívá ústup ze slávy. V minulé sezóně se tento celek poprvé v historii kvalifikoval do Ligy mistrů. začátek této ale vůbec nezvládla a nějakou dobu byl v tabulce dokonce poslední. Mizerné výsledky dokonce odnesl odvoláním velmi oblíbený kouč Urs Fischer, jenž klub také přivedl do Bundesligy. Pod jeho nástupcem Nenadem Bjelicou se situace přeci jen zlepšila a berlínský celek má aktuálně osmibodový náskok na barážovou pozici. Mimochodem, chorvatský kouč si musel na přelomu ledna a února odstát tři zápasy za potyčku s křídelníkem Bayernu Leroyem Saném a v období jeho trestu tak mužstvo ze střídačky vedla žena – Marie-Louise Etaová, která jinak v klubu působí jako Bjelicova asistentka. Ta si tak mohla připsat do životopisu třeba vítězství 1:0 nad Darmstadtem. Naposledy Union doma podlehl 0:2 Dortmundu, čímž přerušil sérii čtyř utkání bez porážky.

Posledních 5 zápasů Unionu:
Mohuč – Union 1:1
Union – Wolfsburg 1:0
Hoffenheim – Union 0:1
Union – Heidenheim 2:2
Union – Dortmund 0:2
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V páteční předehrávce 25. kola německé Bundesligy se utkají Stuttgart a Union Berlín. Domácí Šváby prožívají výbornou sezónu a ze třetího místa tabulky sahají po Lize mistrů. To pro berlínský celek to naopak příliš povedený ročník není, o čemž svědčí až čtrnáctá příčka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.