Šachtar se tak může těšit na účast v semifinále. Soupeře se dozví při pátečním losu! To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se budu těšit brzy nashledanou.
Dnešní utkání je u konce! FK Šachtar Doněck dokázal v domácím prostředí porazit SC Bragu jasně 4:0 a zajistil si postup do semifinále Evropské ligy!

Do prvního poločasu vstoupila lépe Braga, který byla v úvodních dvaceti minutách velmi aktivní a v patnácté minutě měla zřejmě kopat penaltu, avšak Pavel Královec rozhodl jinak. Následně na druhé straně kopal penaltu Šachtar po faulu Magalhãese na Kovalenka. K penaltě se postavil Darijo Srna, který se dokázal prosadit! Šachtar se dostal do laufu a byl jasně lepším týmem. Své vedení navýšil až na konci první půle, kdy nepřesné zakončení Ferreyry srazil do vlastní sítě Ricardo Ferreira!

Šachtar vstoupil aktivně i do druhého poločasu a již po pěti minutách to bylo 3:0. Do centru Srny se opřel Viktor Kovalenko, jehož střela skončila v síti! V 53. minutě měl velkou šanci Malyšjev, avšak jeho střelu lapil Magalhaes! Doněck přidal svou čtvrtou branku v 73. minutě, kdy se nešťastně trefil Ricardo Ferreira, pro kterého to byla druhá vlastní branka v zápase. Šachtar v závěru utkání kontroloval hru a své čtyřbrankové vedení již udržel!
90+3
90+2
Braga se ještě dostala v nastaveném čase v k velké šanci! Střídající Stojiljković postupoval do protiútoku, následně dostal míč do pravé části vápna, kde se nacházel Rafa Silva. Jeho nebezpečný centr hledal před brankou Maura, avšak míč dokázal zachytit Pjatov!
90+1
Hlavní sudí Pavel Královec nastavuje ještě tři minuty nad rámec základní hrací doby!
90
Poslední minutu základní hrací doby dnešního duelu Braga dohrává s míčem na kopačkách. Momentálně portugalský celek kombinuje na útočné polovině a ještě se pokouší dostat do zakončení.
89
Rafa Silva se následně dostal za vápnem k míči a postupoval do protiútoku. Před portugalského záložníka se však dokázal dostat Malyšjev, který svého soka dokázal o míč obrat.
89
Ukrajinský celek vybojoval minutu před koncem základní hrací doby další rohový kop, kterého se ujal Darijo Srna. Jeho nebezpečný centr se snášel před branku Bragy, avšak Magalhães míč vyboxoval!
88
Bernard se hned po svém příchodu zapojil do hry a povedenou přihrávkou našel na levé straně Dentinha. Jeho centr měl najít na hranici vápna Stěpaněnka, avšak míč dokázal odvrátit Pinto!
87
Portugalský celek ve své aktivitě již také polevil. Momentálně kombinuje na vlastní polovině, avšak dnešní zápase se již spíše dohrává!
86
Domácí Šachtar provádí své poslední střídání v tomto zápase! Velký ukrajinský talent, Viktor Kovalenko, odchází ze hřiště. Na místo hrdiny dnešního zápasu přichází brazilský talent Bernard!
84
Šachtar kombinoval na polovině, následně se pokoušel Kučer přenést hru na levou stranu, kde se nacházel Ismaily, avšak brazilský obránce na míč nedosáhl a vhazovat bude Braga!
83
Exekuce následného rohového kopu se ujal Darijo Srna, jehož centr se snesl do středu vápna. Obrana Bragy však dokázala centr odvrátit a míč je ve středu hřiště!
83
Maxim Malyšev operoval s míčem před pokutovým územím. Následnou přihrávkou oslovil na hranici vápna Ismailyho, avšak jeho následný centr srazil Pinto na rohový kop!
81
Do kombinace na útočné polovině se dostala také Braga! Rafa Silva poslal středem hřiště přihrávku na rozběhnutého Hassana, který však míč špatně zpracoval, a ten mu utekl k Ordecovi!
80
Darijo Srna dostal ideální přihrávku na pravou stranu a hned se pokoušel dostat míč do středu hřiště, kam si nabíhal Eduardo. Chorvatský útočník byl však dobře střežen Ferreirou, který ho nepustil k míči!
78
Hned po Eduardovi přichází na hřiště také Dentinho, který přichází na "plac" místo Taisona, který rovněž zanechal na hřišti výraznou stopu! Střídá také Braga! Ze hřiště odchází Carlos s Bolym, na jejich pozice přicházejí Mauro a Pinto!
78
78
77
První střídání domácího celku! Rumunský trenér Lucescu stahuje ze hry Marlose, který odvedl velmi dobrý výkon! Na jeho místo přichází chorvatský útočník Eduardo!
76
Portugalský celek momentálně kombinuje na útočné polovině a ještě se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, avšak hráči Šachtaru jsou velmi dobře organizovaní.
75
Šachtar je však při chuti a hnal se do dalšího zajímavého útoku! Celou akci táhl středem hřiště opět Taison, jehož následná přihrávka však Kovalenka nenašla a následuje odkopd od branky Bragy!
73
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Šachtar je však v dnešním utkání velmi produktivní, přidává čtvrtou branku dnešního utkání a Lvov Aréna je na nohou! Domácí hráči získali míč na vlastní polovině a zamířili velmi rychle na opačnou polovinu. Celou akci táhl Taison, který dostal míč na Marlos, jehož centr z pravé strany si srazil do vlastní sítě RICARDO FERREIRA. Portugalský stoper tak přidává druhou vlastní branku v dnešním zápase!
72
Braga je v posledních minutách aktivnějším týmem a pokouší se alespoň o vstřelení čestného úspěchu. Obrana Šachtaru však v dnešním utkání pracuje velmi dobře!
71
Djavan podnikl na levém křídle povedený průnik do vápna, který zakončil slabým centrem. Následně se míč dostal až na nohu Vukčeviće, který se opřel do míče na hranici vápna, avšak jeho rána mířila vysoko nad branku!
69
Portugalský celek se opět dostal do kombinace před pokutovým územím, jmenovitě dvojice Djavan – Rafa Silva. Druhý jmenovaný si před vápnem naváděl míč na střelu, avšak o míč ho následně obral Stěpaněnko!
68
Taison krásně přenesl hru na levou stranu na rozběhlého Imsailyho, který se však na útočné polovině nedočkal dostatečné podpory spoluhráčů, a tak raději celou akci zabrzdil.
66
Na druhé straně hřiště dokázal Kovalenko dopravit míč do sítě, nicméně všemu předcházel těsný ofsajd Ferreyry, který potvrdily i opakované záběry!
65
A další zajímavá šance portugalského celku! Braga dobře kombinovala na útočné polovině a po přiklepnutí od Vukčeviće nebezpečně vystřelil Josué. Jeho technickou ránu však dokázal vyrazit Pjatov!
65
Braga se dostala na vlastní polovině k míči po nepřesné kombinaci domácích hráčů a do protiútoku mířil Rafa Silva. Toho však dokázal zastavit skvěle načasovaným skluzem Ismaily, od kterého se míč dostal do zámezí!
64
Z následného rohového kopu Braga nezahrozila a Šachtar mohl vyrazit do protiútoku. Marlos postupoval po levé straně, nicméně jeho postup zastavil nedovoleným zákrokem Luiz Carlos.
63
I Braga se dokázala probojovat k zajímavé příležitosti! Před vápnem se dostal k míči Rafa Silva, který si jej připravil na střelu a nebezpečně vystřelil. Jeho rána byla tečovaná a míč prolétl nad brankou!
62
Darijo Srna se dostal na levé straně pod tlak napadajícího Djavana, nicméně chorvatský bek uplatnil své zkušenosti, zachoval klid a pomohl si přihrávkou k Pjatovovi, který následně míč odkopl.
61
Šachtar v posledních minutách lehce upustil od své aktivní hry a momentálně je v kombinaci aktivnější hostující Braga. Na útočné polovině se dostal ke střele Luiz Carlos, avšak jeho ránu zablokoval Malyšev!
59
Střídající Nikola Stojiljković se dostal k míči na útočné polovině a hned vystřelil. Jeho rána však mířila vysoko nad branku ukrajinského celku a Pjatov mohl zůstat v klidu.
58
Na pravé straně se otevřel prostor pro Goiana, který si však na individuální průnik netroufl, a tak odcentroval. Jeho centr se však snesl přímo do rukavice brankáře Andrije Pjatova.
57
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Wilson Eduardo, přichází Nikola Stojiljković.
57
Šachtar se však následně dokázal dostat rychle k míči zpět a opět zahrozil! Taison dostal přihrávku na levé křídlo, kde dostal hodně prostoru a poslal míč před branku. Do tohoto prostoru nabíhal Ferreyra, avšak tomu kousek chyběl k tomu, aby míč zasáhl!
56
Následné standardní situace se ujal Darijo Srna, avšak po jeho centru z toho byl pouze roh. Toho se ujal také zkušených chorvatský bek, avšak hráči Bragy si s centrem dokázali poradit!
55
Český sudí Pavel Královec uděluje další žlutou kartu! Ferreyra si nabíhal za obranu Bragy na pas od Taisona. Jeho postup zastavil Luiz Carlos, který byl následně "odměněn" žlutou kartou!
53
Další obrovská šance Šachtaru! Maxim Malyšev krásně přenesl hru na levou stranu, odkud odcentroval Taison. Jeho centr našel Ferreyru, který krásně hlavičkou sklepl míč na nohu Malyševa, avšak jeho přízemní střelu dokázal lapit Magalhães!
52
Braga se však rozhodně nevzdává a stále se pokouší něco vymyslet na útočné polovině. Po centru Djavana se ve středu hřiště dostal k míči Vukčević, ale jeho následná rána mířila vysoko nad branku Šachtaru.
50
Šachtar pokračuje v povedeném výkonu a po třetí brance ukrajinského celku je už jasné, že Šachtar uvidíme i v semifinále druhé nejprestižnější evropské soutěže! Na pravé straně se dostal k míči Marlos, který chytře pustil míč pod sebe, kam si naběhl Darjio Srna. Jeho přesná přihrávka našla VIKTORA KOVALENKA, na jehož střelu si sáhl Magalhães, avšak míč i tak doskákal do sítě!
49
Dlouhý odkop domácího brankáře našel na útočné polovině Kovalenka, který sklepl míč pod sebe, kde se nacházel Dario Srna. Chorvatský bek udělal kličku SIlvovi, avšak ten fauloval a hra je přerušena!
48
Aktivní Šachtar opět velmi dobře napadal na útočné polovině. Ve středu hřiště vystihl špatnou přihrávku Taison, který následně dostával míč k Ferreyrovi, avšak ten byl včas napadán Ferreirou!
47
Ricardo Ferreira se dostal na vlastní polovině pod velký tlak napadajícího Ferreyry, nicméně zvolil riskatní otočku, která vyšla a portugalský stoper může opět v klidu rozehrávat!
46

Šachtar tak udělal důležitý krok k postupu do semifinále! Braga by ve druhém poločase musela skórovat celkem třikrát a zároveň už žádný gól neinkasovat. Druhý poločas začne přibližně v 22:06!
45
44
Marlos postupoval středem hřiště směrem vpřed. Následně se pokoušel dostat míč do levé strany pro Kovalenka, avšak přihrávku dokázal zablokovat Goiano!
42
Teď je jasné, že prodloužení v dnešním utkání neuvidíme! Šachtar se navíc výrazně přibližuje postupu do semifinále, neboť se dostává do dvoubrankového vedení! Centr Taisona z levé straně ještě nikoho ve vápně nenašel. Z opačné strany dokázal odcentrovat Marlos, který našel před brankou Facundo Ferreryru, který netrefil míč ideálně. Nakonec se balon odrazil do branky od RICARDA FERREIRY, který tak zaznamenává vlastní gól!
41
Útočnou akci ukrajinského celku rozjel Kovalenko, který našel na levé straně Stěpaněnka. Ukrajinský středopolař hledal centrem ve vápně Ferreyru, nicméně míč zastavil Boly!
40
Šachtar dokázal přejít na útočnou polovinu a opět táhl svou akci přes pravou stranu. Z té nebezpečně odcentroval Darijo Srna, který našel na hranici vápna Taisona. Brazilský záložník střílel ze záklonu a jeho střela mířila vysoko nad branku!
39
Po delší době vidíme postupnou rozehrávku ukrajinského celku, který kombinuje na vlastní polovině. Hráči Bragy se pokoušejí napadat, avšak nedaří se jim dostat k míči!
38
Braga opět ožila a v posledních minutách je aktivnějším týmem! Rafa Silva hledal průnikovou přihrávkou ve vápně Wilsona Eduarda, avšak toho dobře hlídal Ordec, který skvěle načasovaným obranným zákrokem dostal míč do zámezí!
37
Vukčević operoval s míčem před pokutovým územím. Černohoirský fotbalista následně posílal míč před branku, kde se nacházel Hassan a Eduardo, avšak ani jeden z této dvojice na míč nedosáhl!
36
Exekuce rohového kopu se ujal Josué, jehož centr hledal v pokutovém území Hassana. Egyptský útočník se však k hlavičce nedostal a Šachtar se dokázal ubránit!
35
Aktivní Rafa Silva postupoval po levé straně, nicméně se nacházel proti dvojnásobné přesile v podobě dvojice Ordec – Srna. Právě od chorvatského obránce se míč odrazil do zámezí a je z toho roh!
34
Braga to však nevyřešila na útočné polovině dobře a do protiútoku šel rázem Šachtar! Marlos krásně přenesl hru na levou stranu na Ismailyho, který to zkusil, avšak jeho rána mířila mimo portugalskou klec!
33
Následné standardní situace se ujal Ordec, jehož centr byl však příliš nízký a míč odkopl hned první bránící hráč Bragy, který stál před pokutovým územím. Hosté míří do protiútoku!
32
Portugalský celek opět chyboval při kombinaci ve středu hřiště a Šachtar se hnal dopředu. Středem hřiště postupoval Marlos, kterého však zezadu poslal k zemi Rafa Silva. Portugalský záložník však vyvázl bez karetního trestu!
30
Šachtar opět táhl svou útočnou akci přes pravou stranu, kde působí nejistý Djavan. Marlos si dokázal udělat prostor a navedl si míč na hranici pokutového území, odkud vyslal tvrdou střelu. Tu však dokázal zablokovat Boly!
29
A vzápětí přišla další velká šance ukrajinského celku! Šachtar se velmi rychle přesunul na útočnou polovinu a Stěpaněnko dostal míč na Facunda Ferreyru, který velmi chytře přeloboval Maghaese, avšak míč se od tyče odrazil do zámezí!
28
Exekuce standardní situace se ujal Dario Srna, jehož centr vyboxoval Magalhães pouze k Taisonovi, který však netrefil míč ideálně a Boly dokázal míč odkopnout do bezpečí!
27
Šachtar rázem ožil a hned se dostával do další zajímavé šance! Dario Srna dostal míč na pravou stranu a přes Djavana se cpal do pokutového území, ten fauloval a je z toho zajímavá standardní situace!
25
A máme tady úvodní branku dnešního utkání! K exekuci pokutového kopu se postavil zkušený DARIJO SRNA, který penaltu kopl ideálně k tyči. Magalhães sice vystihl stranu, avšak na míč nedosáhl a Šachtar jde do vedení!
24
Šachtar to udělal na útočné polovině skvěle! Taison na pravé straně sklepl míč na Stěpaněnka, který přenesl hru na Kovalenka, který chtěl obejít Magalhãese, ten fauloval a je z toho penalta! Hostující brankář navíc dostává žlutou kartu!
24
Penalta pro Šachtar!
22
Přetažený centr Djavana našel v pravé části pokutového území Josuého, který hlavičkou vracel míč na hranici vápna pro jednoho ze svých spoluhráčů. V daném prostoru se však nacházel pouze domácí Ordec.
21
Šachtar nevstoupil do dnešního utkání aktivně, což je vzhledem k výsledku úvodního zápasu pochopitelné, avšak Braga se dokázala dostat "na koně" a je nebezpečná. Uvidíme, co přinesou následující minuty!
20
Aktivní Braga se dočkala dalšího rohového kopu, toho se ujal Josué, jehož centr se snesl na zadní tyč. V daném prostoru se však nacházel Kučer, který vyhrál souboj s Bolym a míč odhlavikčoval.
19
Ismaily si vydal na levé straně na útočný výlet a dostával se do zajímavé příležitosti. Před vápnem se však před něj dokázal dostat Goiano, který jej odstavil od míče!
18
Exekuce se ujal Rafa Silva, asi nejlepší hráč, co se týče aktuální formy, v dresu Bragy. Jeho centr však nebyl příliš povedený a obrana Šachtaru si dokázala poradit!
17
Olexandr Kučer byl opět v akci, tentokrát na pravé straně, kde poslal k zemi Hassana. Ukrajinský stoper může být rád, že vyvázl bez žluté karty. Braga má navíc k dispozici zajímavou standardní situaci!
15
Z následného rohového kopu však Braga vůbec nezahrozila a Šachtar mířil do protiútoku, který táhl po pravé straně Marlos. Brazilského středopolaře poslal k zemi Boly, který dostává žlutou kartu!
15
První zajímavá situace v dnešním zápase! Ferreira poslal hodně překvapivý centr na levou stranu, který propadl až do pokutového území na Hassana, který byl ve vápně poslán k zemi Kučerem! Pavel Královec však penaltu neodpískal a bude z toho pouze roh pro Bragu!
14
Doněck pokračoval v kombinaci na útočné polovině. Taison si na pravé straně pomohl narážečkou se Stěpaněnkem a následně hledal ve vápně Kovalenka. Mladý ukrajinský talent byl však obsazený Bolym!
13
Taison na pravé straně vymýšlel průnikovou přihrávku na Srnu, tu však zablokoval Djavan na roh. Toho se ujal právě Srna, jehož centr odklidil na přední tyči Ferreira!
12
Marlos dostal povedenou přihrávku na pravou stranu a hned dostával míč na Ferreyru. Argentinský forvard byl však dobře pokryt Djavanem, který odklidil míč do zámezí. Šachtar pokračuje ve svém útoku!
11
Aktivní Braga dokázala vybojovat první roh v dnešním zápase, kterého se ujal Josué. Jeho centr však nebyl vůbec, ale vůbec povedený a našel pouze osamoceného Kovalenka, který míč odkopl na polovinu hřiště.
10
Hostující Luiz Carlos se dostal ve středu hřiště pod velký tlak domácích hráčů, nicméně míč udžel a dostal jej na levou stranu pro Djavana. Průnik brazilského beka byl odvážný, avšak špatně provedený a zkušený Dario Srna se dokázal probojovat k míči.
9
Druhému týmu ukrajinské nejvyšší soutěže se zatím příliš nedaří v kombinaci, což teď názorně předvedl Stěpaněnko. Jeho lekhý centr na Taisona nebyl ideální a brazilský záložník o míč přišel.
8
Poblíž vlastního vápna se dostal k míči Maxim Malyšev, který zvolil razantní, dlouhý odkop. Ten sice našel na levé straně Bolyho, ten byl však pod tlakem Ferreyry, a tak raději poslal míč do zámezí.
7
Domácí Taison nabral rychlost ve středu hřiště a věřil si na individuální průnik. Portugalský celek však zatím pracuje velmi dobře po taktické stránce a ofenzivně laděného Brazilce Braga dokázala zastavit.
6
Daleko aktivnější je však portugalský celek, který opět zajímavě kombinoval na útočné polovině. Rafa Silva si ve středu hřiště narazil míč s Vukčevićem, avšak před vápnem mu balon lehce utekl, čehož využil Kučer.
5
Facundo Ferreyra je na hrotu zatím hodně aktivní, nicméně stále se nemůže dostat do ideální pozice, kam by mohl dostat přihrávku od svých spoluhráčů.
4
Ukrajinský reprezentant v brance Šachtaru velmi rychle rozehrál, našel Kovalenka, kterého však bleskově napadal Vukčević. Černohorský fotbalista to však přehnal s důrazem a poslal svého soka nedovoleným způsobem k zemi.
4
Portugalský tým se poprvé v dnešním zápase prokombinoval do vápna soupeře a hned z toho bylo nebezpečí pro branku Pjatova! Do pravé části vápna dostal přihrávku Goiano, který cpal míč před branku, avšak Pjatov si pro míč došel!
3
Portugalský celek si zatím počíná na vlastní polovině organizovaně a opět dokázal využít nepřenosti v kombinaci Šachtaru. Momentálně je míč u obránců momentálně čtvrtého týmu portugalské Primeira Ligy.
2
Braga se poprvé dostala také na útočnou polovinu, konkrétně na levou stranu, kde se pokoušela zakombinovat dvojice Rafa Silva – Djavan. Portugalský bek však neměl dostatečnou rychlost a míč skončil v zámezí.
1
Domácí Šachtar se hned v úvodu pokoušel prokombinovat do blízkosti pokutového území soupeře, avšak Stěpaněnko nepřesně přihrával na Ferreyru a poprvé v zápase se k míči dostal také brankář Magalhães.
1
Hlavní sudí dnešního duelu, Pavel Královec, právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop dnešního odvetného duelu měl k dispozici domácí celek, který bude hnán vyprodanou Lvov Arénou!
1
Ještě jednou příjemný fotbalový večer! Aktéři dnešního duelu právě vstupují na trávníku arény ve Lvově. Za pár desítek sekund budeme začínat!

FK Šachtar Doněck: Pjatov – Srna (C), Kučer, Ordec, Ismaily – Marlos, Malyšjev, Stěpaněnko, Taison – Kovalenko – Ferreyra.
Náhradníci: Kanibolockij – Wellington Nem, Dentinho, Bernard, Hladkij, Eduardo, Kryvcov.

SC Braga: Magalhães – Goiano (C), Ferreira, Boly, Djavan – Josué, Carlos, N. Vukčević, R. Silva – Ah. Hassan, W. Eduardo.
Náhradníci: Marafona – Pinto, Stojiljković, Augusto, Joca, Mauro, Fortuna.

Rozhodčí: Pavel Královec – Slysko, Wilczek – Mokrusch.
Příjemný čtvteční večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Evropská liga má dnes na programu své čtvrtfinálové odvety. My se společně zaměříme na souboj FK Šachtaru Doněck s SC Bragou. Úvodní výkop je naplánováno ve Lvově v 21:05 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic!
ÚVODNÍ ZÁPAS
Do úvodního čtvrtfinálového duelu vstoupila aktivněji Braga, která se mohla již ve druhé minutě dostat do vedení. Rafa Silva se dostal po nepřesném výkonu Pjatova k míči, avšak ukrajinský reprezentant dokázal svou hrubku včas napravit a střelu domácího hráče vyrazil! Aktivita Bragy nepolevovala, nicméně v závěru prvního poločasu se dostal do vedení Šachtar! Taisonův centr dolétl až do pravé části vápna, kde se nacházel Jaroslav Rakyckyj, který přesnou ranou pod břevno překonal Magalhães – 0:1!

Bragu inkasovaná branka nepoložila. Ba naopak, portugalský celek si vytvářel i ve druhém poločase šance! Rafa Silva však mířil pouze do břevna a Vukčevičova tečovaná střela mířila těsně mimo. V 75. minutě se navíc Šachtar prosadil podruhé! Braga propradla v obraně, do úniku se dostal Marlos, který našel před brankou Facunda Ferreyru, a ten navýšil vedení ukrajinského týmu. Braga však z úvodního utkání neodešla s prázdnou. Minutu před koncem řádné hrací doby se dokázal prosadit Wilson Eduardo, který tak snížil na konečných 1:2!
Do dnešní odvety tak vstupuje v jasně lepší pozici ukrajinský Šachtar, který v Portugalsku vytěžil z minima maximum. Doněck si nedokázal vytvořit příliš šancí, avšak dokázal se dvakrát prosadit! To Braga herně rozhodně nepropadla, nicméně nedokázala své šance proměnit a na Ukrajinu tak nepříjíždí v ideální pozici. Braze by však mohla dát naději snižující branka Eduarda. Uvidíme, kdo se nakonec bude radovat z postupu...