Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : AC Milán - 18. dubna 2024   21:00

AS Řím
AS Řím
12' G. Mancini (Pellegrini) • 22' Dybala
2:1
(2:0)
AC Milán
AC Milán
85' Gabbia  (Leão)
AS Řím
Svilar – Çelik, G. Mancini, Smalling, Spinazzola – Pellegrini (C) (82. Angeliño), Paredes, Bove (81. Sanches) – El Shaarawy, Lukaku (29. Abraham), Dybala (43. Llorente).
Patrício, Boer – Karsdorp, Zalewski, Aouar, Baldanzi, J. Costa, Azmún.
Marciniak – Listkiewicz, Kupsik (POL)
Stadio Olimpico, Řím
AC Milán
Maignan – Calabria (C) (46. Reijnders), Gabbia, Tomori, Hernández – Musah (69. Florenzi), Binnásir (40. Jović) – Pulišić (69. Okafor), Loftus-Cheek (46. Chukwueze), Leão – Giroud.
Sportiello, Nava – Thiaw, Bartesaghi, Y. Adli, Terracciano, Zeroli.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:7. Rohy: 0:11. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 5:20.
Zápas končí, opět vzájemný souboj těchto mačů skončil rozdílem jednoho gólu, avšak tentokrát se raduje AS Řím. Ten z prvních dvou střel na bránu vstřelil dva góly a položil základ svému úspěchu. Od 31. minuty sice hrál v oslabení, avšak soupeř toho nedokázal využít, nevyužil spoustu šancí a gólu se dočkal až v závěru utkání, kdy už zbývalo málo času.

Na AS Řím čeká v semifinále Evropské ligy německý mančaft Bayer Leverkusen, který vyřadil West Ham United.
90+6'
90+6'
Alessandro Florenzi to zkusil pravačkou z hodně velké dálky, míč proletěl nad bránou AS a Svilar se postará zřejmě o poslední akci tohoto mače, když bude rozehrávat od své brány.
90+5'
Angeliño se provinil útočným faulem a míč tak musí odevzdat. Příliš mrzet jej to ale nemusí.
90+4'
Přetažený centr se hosté marně snažili udržet na hrací ploše, Mile Svilar bude rozehrávat a tohle už jeho tým zřejmě zvládne.
90+2'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Theo Hernández). Hráč AC napřed viděl červený trest za faul na Stephana El Shaarawyho, ovšem poté, co hlavní arbitr shlédl video, zmírnil svůj verdikt a fotbalistovi udělil "pouze" žlutý trest.
90'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Fikayo Tomori).
89'
Samuel Chukwueze hodně tvrdě střílel, avšak Mile Svilar dobrým zákrokem míč vyráží. Hosté cítí šanci, ale času mnoho nemají.
87'
Rafael Leão v těžké pozici zahrál míč pouze za postranní čáru a vhazovat bude římský celek.
86'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Davide Calabria). Hráč hostů dostává žlutý trest mimo hřiště, zřejmě za nesportovní chování.
85'
AC Milán právě vstřelil branku!
Přeci jen se milánský tým dočkal. Rafael Leão poslal centr do vápna, kde se k hlavičce dostal MATTEO GABBIA, jenž zamířil k bližší tyči do protipohybu gólmana. Tady nemohl Mile Svilar nic dělat.
85'
Tijani Reijnders se přeci jen dostal ke střele, zdálo se, že čistým průstřelem minul, ale Mile Svilar se balónu dotkl, takže to bude roh.
84'
Hosté kombinují na útočné polovině, čas se jim rychle krátí.
82'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Angeliño.
81'
ze hřiště odchází Edoardo Bove, přichází Renato Sanches.
81'
Rafael Leão udělal kličku ve vápně, místo střely ještě přihrával na střed, kam nabíhal Samuel Chukwueze, jenž se ale do zakončení nedostal. Jeden z hráčů AS stačil míč odehrát do bezpečí.
80'
Rafael Leão neměl šanci zpracovat si špatnou přihrávku vzduchem, míč mu uniká za postranní čáru.
77'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Luka Jović).
77'
Luka Jović narazil hlavou do Boveho a uvidí žlutou kartu.
76'
S přibývajícím časem je vidět na hráčích milánského celu nervozita, přeci jen čas ubíhá a hosté potřebují tři vstřelené góly na to, aby si vynutili aspoň prodloužení.
75'
Hodně špatná kombinace hostujícího celku, který přichází o míč, soupeř bude vhazovat a může tak natahovat čas.
74'
Alessandro Florenzi dobře centroval před bránu, ovšem Chris Smalling odhlavičkoval míč do zámezí. Bude to desátý roh pro AC.
71'
Rafael Leão hledal přihrávkou do vápna Girouda, to se mu ale nepovedlo.
69'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Alessandro Florenzi.
69'
ze hřiště odchází Christian Pulišić, přichází Noah Okafor.
66'
Tammy Abraham byl nyní velmi blízko gólu, když se se dostal ke střele praktiky tváří v tvář gólmanovi, jenže pravačkou odehrál balón vysoko nad břevno. Velká škoda pro AS.
64'
Tammy Abraham si na pravé straně vynutil faul a jeho tým rozehraje standardku. Tím může ohrozit hostující bránu, navíc drží hru daleko od té své.
62'
Koncovka je to, co AC dnes velmi trápí a nic na tom nezměnil ani Yunus Musah, jehož střela z dálky krátce po hodině hry skončila za soupeřovou bránou.
59'
Luka Jović zakončoval v pokutovém území příliš slabě, míč po zemi doputoval jen do rukou gólmana AS.
58'
Leonardo Spinazzola mohl zvýšit náskok svého mužstva a přiblížit jej postupu, avšak jeho nepříjemnou střelu k bližší tyči dokázal Mike Maignan vyrazit.
55'
Christian Pulišić si míč přehodil v pokutovém území na levačku, poté však střílel pouze do protihráče.
53'
Fikayo Tomori fauloval Abrahama, sám poté ukazoval, že byl faulován jako první, není mu to však nic platné.
51'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Yacine Adli). Fotbalista AC inkasuje kartu mimo hrací plochu.
50'
Samuel Chukwueze přihrával křižně do pokutového území, odvrácený míč končí mimo hrací plochu.
49'
Luka Jović mohl v úvodu druhého poločasu snížit, jeho střela však byla ztlumena a Mile Svilar tak celkem snadno zasáhl.
46'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Matteo Gabbia). Hráč hostů pyká za faul na Pellegriniho.
46'
ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Tijani Reijnders.
46'
ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Samuel Chukwueze.
46'
Dlouhý první poločas, jenž trval téměř padesát minut, je u konce. Domácí v něm ze dvou střel na bránu vstřelili dva góly a díky tomu v celkovém součtu vedou už 3:0. Jenže od 31. minuty hrají v oslabení, když byl úplně zbytečně vyloučen Zeki Çelik, i tak se AS daří svůj náskok držet, hosté ještě ani jednou nevystřelili na bránu, šance si vytvořit umí, ale v zakončení jim zatím přeje smůla.
45+8'
45+6'
První část se blíží ke svému finiši, domácí brání svůj náskok a protivníka do ničeho nepouští.
45+3'
Yunus Musah dobře prošel až do zakončení, ovšem jeho následný střelecký pokus až ke gólmanovi nedoputoval.
45+1'
Hosté rozehrávají ze své poloviny, kontaktní gól ještě v prvním poločase by jim jistě přišel vhod.
45'
Mužstvo z hlavního města drží v závěru míč na útočné polovině, rozehrávat bude standardku.
43'
Ještě v první půli se už potřetí střídá a podruhé na straně AS.
43'
ze hřiště odchází Paulo Dybala, přichází Diego Llorente.
41'
Penalta to není a nebude to ani standardka AC, neboť to byl Olivier Giroud, kdo se míč dotkl rukou. Poté sice i domácí hráči, ale francouzský útočník byl první.
41'
Tak pozor, hlavní arbitr se jde podívat na videozáznam, zda předtím nedošlo ke hře rukou ve vápně. Dočkáme se penalty?
40'
ze hřiště odchází Ismáíl Binnásir, přichází Luka Jović.
39'
Paulo Dybala fauloval před pokutovým územím, následuje standardka hostů. Bude se střídat.
39'
Davide Calabria poslal křižnou přihrávku na pravou stranu, odkud přihrával po zemi na střed Yunus Musah, zblokovaný míč přináší AC další roh.
36'
Rafael Leão dobře centroval před bránu a Ruben Loftus-Cheek byl velmi blízko gólu, když dobře hlavičkoval, avšak trefil pouze záda protihráče. Tohle byla velká možnost.
34'
Ruben Loftus-Cheek fauloval před soupeřovou bránou Boveho, čímž připravuje svůj mančaft o balóń.
33'
Přetažený centr hostí letí za vzdálenější postranní lajnu, domácí s rozehrávkou pospíchat nebudou.
31'
Červená karta pro tým AS Řím (Zeki Çelik). Úplně zbytečným faulem se prezentoval domácí hráč, po jeho skluzu skončil na trávníku Rafael Leão a hlavní arbitr neměl s tureckým reprezentantem slitování. Za tohoto stavu udělat takový kiks a ještě k tomu daleko od brány, to je trestuhodné.
29'
ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Tammy Abraham. Zranění je zřejmě vážnějšího charakteru a domácí tým je nucen střídat ještě před odehranou půl hodinou hry.
27'
Na trávníku zůstává Romelu Lukaku, hra je přerušena.
25'
Gianluca Mancini vybojoval míč u středové lajny a poté si počínal tak, že si vynutil faul. AS hraje velmi dobře takticky.
22'
AS Řím právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš. Romelu Lukaku se dostal na pravé straně pokutového území k balónu, přihrávkou hledal před bránou volného El Shaarawyho, míč byl sice zblokován, ovšem zpracoval si jej PAULO DYBALA a zamířil přesně ke vzdálenější tyči brány.
20'
Obrovská šance hostů na vyrovnání, Ruben Loftus-Cheek pálil z dobré pozice pravačkou, Mile Svilar míč se štěstím vyrazil na břevno, ten následně odhlavičkoval do zámezí jeden z hráčů AS.
17'
Fikayo Tomori se dostal do šance, ale na míč pravačkou nedosáhl, chvíli na to je jeho týmu pískán útočný faul.
16'
Druhý rohový kop rozehraje AC.
14'
Hosté se vydali s míčem k velkému vápnu, byli však vytlačeni zpět na svoji stranu.
12'
Celek z hlavního města otevírá skóre odvetného duelu a zvyšuje svůj celkový náskok. Pellegriniho střela se odrazila od vzdálenější tyče zpět do hry, k odraženému balónu se dostal nepohlídaný GIANLUCA MANCINI, jenž jej levačkou odehrál do prázdné brány před sebou.
10'
Další faul hostů, v tomto případě se provinil Olivier Giroud.
8'
Paulo Dybala vyrazil do brejku, snažil se projít skrz dva protihráče, což se mu sice nepovedlo, ale byl faulován Binnásirem, který klidně mohl vidět žlutou kartu.
6'
Roh žádné nebezpečí nepřinesl, akce hostů pokračovala, následoval křižný přetažený centr, jenž doputoval pouze do zámezí.
4'
AC Milán nyní rozehraje první rohový kop utkání.
2'
Romelu Lukaku si vynutil faul za středovou půlící lajnou, jeho tým tak bude rozehrávat.
1'

AS Řím: Svilar – Çelik, G. Mancini, Smalling, Spinazzola – Pellegrini (C), Paredes, Bove – El Shaarawy, Lukaku, Dybala.
Náhradníci: Patrício, Boer – Karsdorp, Llorente, Zalewski, Angeliño, Sanches, Aouar, Baldanzi, J. Costa, Abraham, Azmún.
Trenér: D. De Rossi.

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Gabbia, Tomori, Hernández – Musah, Binnásir – Pulišić, Loftus-Cheek, Leão – Giroud.
Náhradníci: Sportiello, Nava – Thiaw, Florenzi, Bartesaghi, Y. Adli, Reijnders, Chukwueze, Terracciano, Zeroli, Jović, Okafor.
Trenér: S. Pioli.

Rozhodčí: S. Marciniak – T. Listkiewicz, A. Kupsik (všichni POL).
Vzájemné zápasy

Milánskému mužstvu se na hřišti AS daří, z posledních čtyř duelů vyhrálo třikrát, ve čtvrtém případě skončil duel nerozhodně. Pokud by trend vydržel, dočkali bychom se dnes prodloužení, neboť milánský tým zvítězil vždy 2:1. Mančaft z hlavního města své fanoušky potěšil výhrou naposledy 27. října 2019, kdy vyhrál, jak jinak, 2:1.
AS Řím

Loňský vítěz EKL v domácí lize pobývá na páté pozici, což znamená přímý postup do EL, na místa zaručující Ligu mistrů neztrácí moc bodů, ovšem ohlížet se musí i na sebe. Na svém trávníku si jeho hráči z šestnácti klání odnesli jedenáct výher a tři remízy, prohráli pouze ve dvou případech, vstřelili 35 branek a o dvacet méně inkasovali.

AC Milán

Hosté jsou na tom lépe, drží druhou příčku, kterou už zřejmě uhájí, na vedoucího rivala z Interu ztrácí propastných čtrnáct bodů, před Juventusem pak mají náskok šesti bodů. Na hřištích soupeřů se jim daří, v sedmnácti zápasech zaznamenali dvojnásobný bodový zisk za deset vítězství a čtyři remízy, skórovali v sedmatřiceti případech a o osm gólů méně dostali.
První duel

Úvodní mač zvládli lépe hráči týmu z hlavního města, kteří se krátce po čtvrt hodině hry ujali na hřišti AC vedení a těsný náskok i s notnou dávkou štěstěny uhájili až do závěrečného hvizdu. Milánskému celku přála v zakončení smůla, v jeho možná největší šanci pomohlo protivníkovi břevno.
Dobrý den, nejen Liga mistrů, ale i Evropská liga má na programu odvety čtvrtfinálových zápasů. V tomto přenosu budeme sledovat pikantní duel italských mužstev AS Řím a AC Milán. Lepší výchozí pozici má prvně jmenovaný tým, mírným favoritem je však ten druhý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.