Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : AC Milán - 22. února 2024   18:45

Rennais
Rennais
11' Bourigeaud (Santamaría) • 54' Bourigeaud  • 68' Bourigeaud
3:2
(1:1)
AC Milán
AC Milán
22' Jović  (Hernández) • 58' Leão
Rennais
Mandanda (C) – G. Doué (57. Seidu), Omari, Theate, Truffert – Bourigeaud, Santamaría (57. Matusiwa), D. Doué (71. Blas) – Gújrí (83. Yıldırım), Kalimuendo, Terrier (71. I. Saláh).
Gallon, Lembet – Belocian, Cisse, Lambourde, Wooh.
Pinheiro – Jesus, Maia (POR)
Roazhon Park, Rennes
AC Milán
Maignan – Florenzi (84. Terracciano), Kjær, Gabbia, Hernández (C) – Binnásir (61. Loftus-Cheek), Reijnders – Pulišić (61. Chukwueze), Musah (80. Thiaw), Leão (61. Okafor) – Jović.
Mirante, Sportiello – Y. Adli, Bartesaghi, Ehuwa Eletu, Giroud, Nsiala-Makengo.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:10.
Mužstvo Juliena Stéphana je po závěrečném hvizdu oceněno zaslouženým aplausem. Rennes po prohře 0:3 ze San Sira nic nezabalilo a v souladu s bouřlivou kulisou v Roazhon Parku se s celým dvojzápasem snažilo ještě něco udělat. V tomto ohledu se činil Benjamin Bourigeaud. Domácí záložník skóroval střelou z dálky a z penalty, nicméně AC vždy rychle odpovědělo prostřednictvím Joviće a Leãa. Z další penalty oslavil Bourigeaud hattrick. Rossoneri potřetí už nevyrovnali, ale prohra 2:3 jim na postup do osmifinále Evropské ligy bohatě stačila.
90+6'
90+6'
Alidu Seidu se po svém nástupu na hřiště nejeví v moc dobrém světle. Asi poslední akci Rennes teď znegoval tragickým centrem, jenž odletěl mimo hrací plochu.
90+5'
Blasův roh byl odklizen z prostoru u bližší tyče. Seidu rychle vhazuje na Matusiwu.
90+4'
Maignan si zkušeně došel pro Bourigeaudův nákop z půlky hřiště. Rossoneri už mají koncovku zápasu pod kontrolou.
90+3'
Hernándezova standardka byl odvrácena mimo vápno a Saláh doprovodil míč za pomezní čáru. Domácí rychle přešli do útoku diagonálou Bourigeauda, ale zatím z toho byl jen zastavený centr Trufferta.
90+2'
Hernández vhazoval vedle domácího vápna a zblízka viděl, jak Seidu povalil k zemi Okafora. AC má standardní situaci.
90'
Rennes pod vlivem docházejícího času začíná pálit ze všech dostupných pozic. Kalimuendo opět napřáhl ještě před vápnem a umístil míč doprostřed branky ke stojícímu Maignanovi.
89'
Saláhovu technickou střelu zpoza vápna Maignan raději jen vyrážel na roh, po kterém Blasův centr přistál na vlasech Kjæra.
88'
Chukwueze se jednoduše dostal k míči u středového kruhu. Do útoku se však zapojil jen Jović a proti dvěma obráncům se k ohrožení Mandandy nedostal.
87'
Arthur Theate dnes nehraje svůj životní zápas. Je podepsán pod jeden z gólů AC a kromě toho se mu vůbec nedaří distribuovat míče na útočné polovině. Belgičan nyní daroval aut Hernándezovi.
86'
Centrující Seidu vytloukl bloky prvního hráče. V navazující akci zase Bourigeaud neprostrčil přihrávku na hrot ke Kalimuendovi.
85'
Chukwueze se po rohu Bourigeauda nechal jednoduše obehrát na křídle, nicméně následný centr zapadl přesně do Maignanovy náruče.
84'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Filippo Terracciano.
83'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Amín Gújrí, přichází Bertuğ Yıldırım.
82'
Neadresný centr Saláha odhlavičkoval zatažený Chukwueze k Jovićovi a ten vytáhl balon alespoň doprostřed hřiště.
81'
Saláh otočil těžiště doleva ke Gújrímu, jehož prudká přihrávka se od nohy jednoho z domácích fotbalistů odrazila do rukavic Maignana.
80'
ze hřiště odchází Yunus Musah, přichází Malick Thiaw.
79'
Mike Maignan si zdržováním vykoledoval žlutou kartu.
77'
Z rohu Bourigeauda byl balon navrácen za zadní čáru. Z druhé strany realizoval standardku střídající Blas, ovšem Omariho hlavička letěla hodně vedle levé tyče.
76'
Z centru Saláha Kalimuendo žádnou hlavičku nevygeneroval. Gújrí udržel míč v poli a střelou zpoza vápna se podepsal pod rohový kop.
75'
Fanoušci Rennes si připravili spektakulární pyroshow. Mandandovi se teď asi nebude dobře dýchat, byť hra opět plyne na protější straně.
74'
Alidu Seidu se nenechal obalamutit přešlapovačkami Okafora a čistě mu vypíchl míč za postranní čáru.
73'
Jović přišel na vlastní půlku převzít Hernándezův aut, přičemž byl očividně faulován Seiduem.
71'
ze hřiště odchází Désiré Doué, přichází Ludovic Blas.
71'
ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Ibráhím Saláh.
71'
Při bránění předešlé standardní situaci došlo ke zranění Terriera. Poprvé v zápase je tu prodleva určená pro ošetřování.
70'
Na Hernándezův diagonální centr si naběhl Gabbia, ale hlavou se do prostoru Mandandovy branky o pořádný kus netrefil.
69'
Amín Gújrí spatřil žlutou kartu za dohrání Musaha. AC má k dispozici standardku z nepalebné vzdálenosti.
68'
Rennes právě vstřelilo branku!
Domácí se potřetí v zápase ujímají vedení! BENJAMIN BOURIGEAUD se ze značky pokutového kopu opět nezmýlil a zkompletoval hattrick, když vypálil ze svého pohledu k pravé tyči. Maignan skákal opačně.
66'
João Pinheiro odběhl k monitoru a zpět na hřiště se vrátil s penaltovým verdiktem!
64'
Z Bourigeaudovy standardky hlavičkoval Kalimuendo do ruky Joviće. Videorozhodčí zkoumají, zda je to důvod k nařízení penalty.
62'
Amín Gújrí se při náběhu do malého vápna nepotkal s centrem Trufferta. Na druhém konci hřiště propadl míč přes Chukwuezeho k Mandandovi.
61'
ze hřiště odchází Christian Pulišić, přichází Samuel Chukwueze.
61'
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Noah Okafor.
61'
ze hřiště odchází Ismáíl Binnásir, přichází Ruben Loftus-Cheek.
60'
Z rohu Bourigeauda vznikl rychlý kontr AC. Pulišićova střela byla ztečována mimo tři tyče a navíc jí předcházel ofsajd.
58'
AC Milán právě vstřelil branku!
Rossoneri rychle získávají zpět třígólový náskok! RAFAEL LEÃO se z vlastní poloviny vydal na nezastavitelné sólo! Nejprve odmítl souboj se Seiduem, ve vápně se vyhnul skluzu Omariho i vyběhnutí Mandandy a zleva pohodlně usměrnil míč do odkryté brány.
57'
ze hřiště odchází Guéla Doué, přichází Alidu Seidu.
57'
ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Azor Matusiwa.
56'
Florenziho centr od rohového praporku proletěl přes celou šířku malého vápna. Míč skončil v autu a na řadě je první střídání.
55'
V Roazhon Parku to vře. Na nohou jsou i fanoušci na hlavní tribuně, kteří teď budou přihlížet Florenziho rohovému kopu.
54'
Naděje Rennes opět ožívají! Ačkoliv Maignan směr penalty BENJAMINA BOURIGEAUDA vystihl, tak na kvalitně utaženou střelu k tyči nedosáhl.
54'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Simon Kjær).
53'
Penalta pro Rennes! Simon Kjær zavadil o nohu otáčejícího se Terriera, který se zrovna snažil převzít přihrávku od Trufferta.
52'
Rychlá rozehrávka Rennes po faulu Joviće na Santamaríu moc nepomohla. Nepřesnou přihrávku na Kalimuenda vyzvedl Maignan.
51'
Hodně motivovaný Désiré Doué vedle středového kruhu podkopl Pulišiće. Pokračovat bude dánský stoper Simon Kjær.
50'
Stejně jako v úvodu první půle došlo na konfrontaci mezi Leãem a Mandandou. Portugalec zkušeného gólmana opět nepřekonal, neboť dostatečně nenatlačil střelu placírkou na zadní tyč.
49'
Na základě Truffertova centru poslal Kalimuendo nepřipravenou koncovku do Kjæra. Odražený míč skončil u Désiré Douého a ten ho pro změnu nasměroval vysoko nad břevno.
48'
Désiré Doué vracel míč z vápna pod sebe. Santamaríovi se rána z dálky vůbec nepovedla, dokonce z ní resultuje aut Hernándeze.
47'
Arnaud Kalimuendo si šel pro penaltu, ale portugalský rozhodčí na jeho samovolný pád v souboji s Musahem nehodlal reagovat.
46'
Rennes nastoupilo do odvety s vírou, že ještě může s třígolovým deficitem něco udělat. Šance na velkolepý obrat vzrostly v 11. minutě díky přesné střele z dálky od Bourigeauda, ovšem Pioliho tým nedlouho poté gólovou hlavičkou uklidnil Luka Jović. Domácí aktivita za stavu 1:1 nepolevila. Jedinou větší šanci Kalimuenda však Maignan reflexivně vyrazil.
45+1'
45'
Pulišić byl Binnásirem zahnán do strany. O centr se tam sice pokusil, ale Omari situaci před Mandandou hravě vyřešil.
44'
Martin Terrier nechytil na hřišti přímočarý pas z hloubi pole od Theatea. Maignan získá trochu času před odkopem od milánské branky.
43'
Bourigeaud nekopal standardku zle. Nadýchaný centr proletěl milimetry kolem hlavy Theatea, na kterého v daný moment trochu zapomněl Kjær.
42'
Simon Kjær vyhrál hlavičkový souboj o centr Gújrího. Domácí přesto zůstanou v útoku. Musah udělal faul na Désiré Douého.
41'
Désiré Doué si na levém křídle pečlivě chystal pozici na centr. Ten se mu ve finále hrubě nepovedl, balon vyletěl mimo hrací plochu.
40'
Hernández setřásl několik soupeřů u půlící čáry a předal balon dozadu na Kjæra, jenž zapojil do kombinace i Maignana.
39'
Truffert si v houževnatém souboji ve středu hřiště příliš pomáhal rukama proti Pulisićovi. Milánští navazují postupnou mezihrou.
38'
Theo Hernández rozehrál roh na krátko, nicméně Florenziho nástřel z uctivé vzdálenosti byl odražen až ke kopačkám Maignana.
37'
Theate na útočném výletu pokazil rozhození do křídla. Milánští šli do trochu otevřené obrany a prostřednictvím Jovićova centru získali rohový kop.
35'
Guéla Doué si na pravé straně nepřišel na Hernándeze. Kapitána AC po ztrátě balonu fauloval a francouzský reprezentant rozhodně nespěchá zpět na nohy.
34'
Tak tuhle standardku si Florenzi za rámeček opravdu nedá. Obloučkem z hloubi pole překopl všechny potenciální hlavičkáře. Nepřesnost vzápětí doprovodila i akci Rennes. Velmi špatně mířený pas letěl mimo dosah Kalimuenda.
33'
K velké nevoli bretaňského publika byl sudím Pinheirem zapískán faul na Binnásira a s tím související standardní situace.
32'
Kjær se postavil do cesty Gújrího střely a odrazil míč před vápno, což mělo za následek technický pokus Désiré Douého a banální zákrok Maignana.
31'
Désiré Doué míč neudržel, ale hosté ho hráčům Rennes okamžitě vrátili prostřednictvím chyby v přechodové fázi.
30'
Držení míče: 45 % – 55 %.
29'
Gújrí vyvezl míč před vápno. Tam ho distribuoval doprava, jenže Guéla Doué svůj centr před branku neprocpal.
28'
Kvůli rohovému kopu se defenziva AC tolik nezapotila. Bourigeaud svým centrem nechal vyniknout jednoho z hostujících hlavičkářů.
27'
V dalším případě měl Maignan podstatně těžší práci! Po autu z pravé strany na něj letěl volej Kalimuenda, který levačkou reflexivně vyrazil nad břevno.
26'
Bourigeaud nastřeloval balon přímo mezi tyče, ale francouzský gólman italského týmu byl na tuto variantu připraven.
25'
Yunus Musah spáchal faul na Kalimuenda a Rennes bude zahrávat standardní situaci z těsné blízkosti rohu velkého vápna.
24'
Pulišić vedl další akci po pravé straně. Centr před branku však nebezpečný nebyl a míč se ani neodrazil k číhajícímu Leãovi.
23'
Psychika domácích fotbalistů dostala trochu na frak. Rennes opět potřebuje dát tři góly, aby si vynutilo prodloužení.
22'
LUKA JOVIĆ příkladně odčinil své vyloučení z nedělního ligového zápasu v Monze! Srbský útočník dostal na hlavu prvotřídní centr Thea Hernándeze a zakončením na střed branky vyrovnal na 1:1. Velkou chybu při bránění udělal Theate, jenž o Jovićovi neměl sebemenší tušení.
20'
Hosté si nevyhověli při Florenziho autu. Míč jim utekl do zámezí a fotbalisté Rennes ho posunuli do klidného středu.
19'
Binnásir si to zprava namířil do vápna. Balon si přehodil na levačku a tou nastřelil dobře postaveného stopera Theathea.
18'
Theo Hernández skončil na zemi v důsledku Gújrího nedovoleného zákroku. Míč pro Gabbia.
17'
Pulišićovi nevyšel krok, když se v souvislosti s Hernándezovým přízemním centrem snažil střílet bez přípravy.
16'
Adrien Truffert si řekl o potlesk, když kolem sebe nepustil Pulišiće. Kope se od Mandandovy branky.
15'
Gújrí si pomohl faulem na Reijnderse. Míč vrátí do pohybu Theo Hernández.
14'
Kalimuendo se neprosadil přes stopery AC v hlavičkovém souboji u malého vápna.
13'
Désiré Doué se prezentoval samostatnou akcí po pravé straně. Domácí publikum svou koncovkou však nepotěšil. Maignan zasahovat nemusel.
11'
Francouzské mužstvo se vrací do hry o postup! Maignan byl krátký na přízemní střelu z dálky od BENJAMINA BOURIGEAUDA.
10'
Defenziva AC ubránila první domácí roh a zásluhou Binnásira bude vhazovat.
8'
Rafael Leão uplatnil svou rychlost. Nechal za sebou Omariho, nicméně toho ve vápně fantasticky zajistil skluzující Theate.
7'
Hosté unikli vysokému presinku, jenže náznak rychlého brejku jim zhatila nepřesná přihrávka na rozběhnutého Binnásira.
6'
Nedorozumění mezi Binnásirem a Pulišićem hosty dlouho mrzet nemuselo. Kromě míče získali uprostřed hřiště i faul z produkce Désiré Douého.
5'
Po autu Trufferta se milánskému týmu povedlo zastavit další střelu ještě před Maignanem. Konkrétně to byl Gabbia, kterého nepropálil Guéla Doué.
4'
I domácí poměrně brzy naznačili svůj ofenzivní potenciál. Truffert vypálil z propadlého centru do Florenziho bloku.
3'
AC naznačuje, že do Bretaně nepřijelo jen bránit třígólový náskok z prvního zápasu. Kjær dobrým vystoupením zahájil protiútok a Mandanda musel vyběhnout k rohu malého čtverce proti zakončení zleva útočícího Leãa.
2'
Zahajovacího výkopu se ujali hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Rennes hraje v červenočerné kombinaci.
1'

Stade Rennes FC: Mandanda (C) – G. Doué, Omari, Theate, Truffert – Bourigeaud, Santamaría, D. Doué – Gújrí, Kalimuendo, Terrier.
Náhradníci: Gallon, Lembet – Belocian, Blas, Cisse, Lambourde, Matusiwa, I. Saláh, Seidu, Wooh, Yıldırım.
Trenér: Julien Stéphan

AC Milán: Maignan – Florenzi, Kjær, Gabbia, Hernández (C) – Binnásir, Reijnders – Pulišić, Musah, Leão – Jović.
Náhradníci: Mirante, Sportiello – Y. Adli, Bartesaghi, Ehuwa Eletu, Giroud, Chukwueze, Loftus-Cheek, Nsiala-Makengo, Okafor, Terracciano, Thiaw.
Trenér: Stefano Pioli

Rozhodčí: Pinheiro – Jesus, Maia (POR).
1. zápas

Navzdory masivní podpoře svých fanoušků se fotbalistům Rennes zápas na San Siru vůbec nepovedl. Italský tým si první polovinu tohoto dvojzápasu zcela podmanil a díky výsledku 3:0 jednou nohou nakročil do osmifinále Evropské ligy. Po výhru AC se dvěma góly podepsal Loftus-Cheek. Na konečných 3:0 z krásné spolupráce s Theem Hernándezem skóroval Rafael Leão.
Stade Rennes

Celek z Bretaně z velké části napravuje zpackaný ligový podzim. V Ligue 1 je od 9. prosince neporažen a kromě toho, že se na sedmém místě blíží pohárovým příčkám, pokračuje i v Coupe de France, kde přes Sochaux postoupil mezi nejlepších osm mužstev. Na marodce figuruje mladý obránce Nagida a záložníci Rieder s Le Feem.
AC Milán

Rossoneri se ve druhé polovině sezony začínají upínat k Evropské lize, protože z žádné jiné soutěže se trofeje zřejmě nedočkají. V národním poháru skončili fotbalisté AC ve čtvrtfinále a v Serii A kvůli nedělní prohře 2:4 na hřišti Monzy ztrácí ze třetího místa na vedoucí Inter propastných jedenáct bodů. Trenéru Piolimu chybí zranění obránci Caldara s Calabriou a záložník Pobega.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu z odvetného zápasu šestnáctifinále Evropské ligy. Od osmnácti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Rennes a AC Milán!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.