Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Din. Bukurešť - 3. srpna 2017   20:45

Bilbao
Bilbao
24' García  • 29' García  • 86' Aduriz
Branescu – Albin, Anton, Bumba, Busuladzic, Costache, Maric

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 17:15.
Je konec! Athletic Bilbao neponechal odvetné utkání náhodě a po přesvědčivém vítězství 3-0 postupuje do čtvrtého předkola Evropské ligy. Dinamo Bukurešť nepředvedlo v dnešním utkání špatný výkon, nicméně skvěle hrající obrana domácích nepřipustila žádné drama.
90+4'
90+3'
Ani Athletic nikam nechvátá se svojí kombinací, vypadá to, že se další branky již nedočkáme.
90+2'
Utkání se spíše už pouze dohrává. Sledujeme bitvu ve středu hřiště, kde se oba celky střídají v držení balónu.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Albín (FC Dinamo Bukurešť).
88'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aduriz, přichází Aketxe.
87'
O postupujícím je tak definitivně rozhodnuto. Dinamo sice bylo druhý poločas výrazně lepší, zadní vrátka ale pokořil vytáhlý útočník Aduriz.
86'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Opět jsem to zakřikl! ARITZ ADURIZ totiž převzal přihrávku na hranici ofsajdu, udělal pár kroků a zamířil přesně vedle padajícího Peneda. Je hotovo!
85'
Jemným faulem si vypomohl Romera, v roli faulovaného se objevil Susaeta. Po celé utkání je velmi neviditelná největší hvězda domácích Aritz Aduriz.
84'
Mahlangu se skvělým způsobem zbavil San Josého, na hranici šestnáctky vypálil kousek vedle vzdálenější tyče. Hodně povedený moment hostujícího záložníka.
83'
Romera si hlasitým křiknutím řekl o faul, jeho slova z úst nakonec hlavní sudí přeci jenom vyslyšel. Zadáci Dinama kombinují u své šestnáctky.
82'
Druhé dějství opravdu nenabízí žádné velké šance. Susaeta neuspěl s kostrbatým průnikem až k šestnáctce, Penedo okamžitě rozehrál.
81'
Na trávník přišel účastník uplynulého Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let. Španělský křídelník si z tohoto turnaje odvezl stříbrnou medaili.
80'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat, přichází Williams.
78'
Rivaldinho šel do souboje s jedním z protihráčů loktem napřed, hlavní sudí bez váhání píská faul. Laporte se svíjí v bolestech na hrací ploše.
77'
Pokračoval nápor hostujících fotbalistů, Antonův centr opět nenašel žádného se spoluhráčů. Celá akce končí v náruči domácího brankáře.
76'
Beňat byl ve velmi dobrém postavení u bližší tyče, kde musel zablokovat nepříjemnou hlavičku. V opačném případě by měl Herrerín vážné problémy.
75'
De Marcos zablokoval další pokus o centr, téměř všichni hráči v pruhovaných dresech jsou obklopeni ve svém pokutovém území.
74'
Hostující lodivod sáhl ke všem třem střídáním, za to kormidelník Athleticu Bilbaa prozatím pouze k jednomu.
73'
Střídání v týmu FC Dinamo Bukurešť: ze hřiště odchází Nascimento, přichází Anton.
72'
I další centrovaný balón si našel hlavu Etxeity, který míč odklízí daleko do bezpečí. Rumunské mužstvo i nadále zůstává u balónu.
71'
Do konce utkání zbývá necelých dvacet minut. S Dinamem to vypadá už opravdu zle, stále je před hosty úkol vstřelit dvě branky.
70'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází García, přichází San Jose.
68'
Menší zdravotní problémy měl obránce de Marcos, nakonec se přeci jenom pokračuje bitvou jedenácti proti jedenácti.
67'
Střídání v týmu FC Dinamo Bukurešť: ze hřiště odchází Nemec, přichází Albín.
66'
O několik vteřinek později mohlo být ještě veseleji! Aktivní Iker Muniain se prosmýkl kolem brankové čáry, odkud se pokoušel připravit Peneda. Hostující brankář měl se střelou velké problémy, nakonec ji vytáhl alespoň na tyč.
65'
Hezký protiútok táhl Muniaín, který na pravé straně oslovil Garcíu. Centr doposud jediného střelce utkání doplachtil pouze na hlavu Nedelcearua.
64'
Stále jsme neviděli výraznější střeleckou příležitost od hráčů Bukureště. Akce končí povětšinou ještě před šestnáctkou nebo v náruči domácího strážce tyčí.
63'
Hlavní sudí tasí druhou žlutou kartu, za velmi tvrdý zákrok jí uviděl hostující Costache.
62'
Těžiště hry se přesunulo na levou stranu, kde se Rivaldinho pokoušel hlavou sklepnout balón na Nemca. Před slovenským útočníkem včas vyběhl brankář baskického týmu.
61'
Balenziaga zkušeně pohlídal míč směřující za brankovou čáru, jeho kolega z branky uvede balón zpět do provozní teploty.
60'
Ani jeden z domácích hráčů nedoskočil na Susaetův střílený centr. Nejblíže k němu měl Aduriz, který ale i nadále zůstává naprosto neviditelný.
59'
Markel Susaeta kouzlil s míčem, nakonec byl přeci jenom obrán o míč. De Marcos bude vhazovat poblíž rohovému praporku.
57'
Athletic se v úvodu druhého poločasu spíše brání. García to nyní přehnal se svojí agresivitou a je mu pískán nedovolený zákrok na Katsikase.
56'
Střídání v týmu FC Dinamo Bukurešť: ze hřiště odchází Hanca, přichází Costache.
55'
Slušná pasáž hostů. Romera kombinoval s Hancou poblíž pokutového území, nakonec k přední tyči přiletěl přízemní centr druhého jmenovaného. I tentokráte neměla obrana Bilbaa problém.
54'
Sergiu Hanca opět zazlobil na pravé straně, tentokráte z pravé nohy vyprodukoval lahůdkový centr, který bohužel pro jeho tábor skončila pouze na hlavě Laporteho.
53'
De Marcos pláchl kolem bránícího hráče až k hranici šestnáctky, kde se svalil na zem. Pro následný centr si s chladnou hlavou seběhl Penedo.
52'
Svojí připravenost musel před malou chvilkou prokázat Herrerín, z velkého úhlu se do míče opřel Hanca. Domácí brankář neměl s jeho projektilem sebemenší problém.
51'
Muniain táhl balón středem hřiště, následně šajtlí vyslal balón na pravou stranu. Záměr levého křídelníka špatně pochopil Aduriz, který převzal balón taktéž v ofsajdu.
50'
Na opačné straně se Susaeta dostal k zajímavé střele, které bohužel pro domácího hráče předcházelo ofsajdové postavení.
49'
Dinamo Bukurešť zahájilo druhý poločas hodně aktivně, soupeř ze Španělska se prozatím ještě nedostal k míči.
48'
Filipovi nevyšlo vůbec ideální převzetí balónu u levé autové čáry, de Marcos pohledem kontroloval, jak míč přechází mimo hrací plochu.
47'
Druhé dějství je již v plném proudu, úvodní slovo si vzali pro změnu hráči rumunského zástupce v tomto předkole.
46'
První poločas je u konce! Athletic v odvetném utkání neponechává nic náhodě a po prvním poločase vede 2:0. O obě branky se postaral kanonýr Raúl García, díky němuž má baskický celek velmi blízko čtvrtému předkolu.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Zadáci Dinama uklidňují vcelku rozháranou hru, míč se dostává z nohy na nohu hráčů ve tmavých dresech.
43'
Konec prvního dějství se neúprosně blíží ke svému konci. Bude se hrát už jen několik minutek.
42'
Laporte nepustil Nemce ke zpracování míče, slovenský útočník byl lehce přistrčen. Oku hlavního sudího to neuniklo, přesto se bude pokračovat ve hře.
40'
Salomao táhl míč středem hřiště, k hezkému průniku nepřidal přesnou přihrávku. Dinamo zůstává i nadále u balónu.
39'
Rumunský klub zahrával ještě rohový kop. Ten si vzal na starost Nascimento, jehož centr opět nevyvolal před domácí brankou žádný větší rozruch.
38'
Dinamo se začíná osmělovat. Vesga se dopustil dalšího faulu, po kterém na hrací plochu ulehl hostující středopolař Nascimento.
37'
Aduriz se pokoušel sklepnout balón na parťáka Garcíu, před střelcem dvou branek skvěle zasáhl Nedelcearu.
36'
Žlutou kartu dostává Katsikas (FC Dinamo Bukurešť).
36'
Letecký moment nyní předvedl Herrerín. Brankář baskického celku se pořádně proletěl pro vysoký balón, tento vytříbený letecký moment náležitě ocenili domácí příznivci.
35'
Ta byla zahrána opravdu hodně mizerně. Míč mířil do prostoru, kde byla hustina těl. Z ní se vynořila noha jednoho z hráčů v pruhovaných dresech, který balón odklízí.
34'
Naskýtá se slibná šance pro hosty. Nemec byl totiž faulován těsně před šestnáctkou, Dinamo bude zahrávat standardku z levé strany.
33'
Zadáci Dinama se dopustili naprosto laciné ztráty balónu, která vedla k přečíslení domácích. Odpovědnost na sebe vzal Aduriz, jehož střela zpoza šestnáctky vystoupala vysoko nad branku.
32'
Tohle se nepovedlo. Beňat zamýšlel centr ke vzdálenější tyči, kde se měl pohybovat vytáhlý útočník Aduriz. Myšlenka dobrá, provedení o dost pokulhávalo.
30'
Pro rumunského zástupce ve třetím předkole to vypadá ještě víc zle. Nyní je zapotřebí vstřelit dvě branky a pokud možno žádnou neinkasovat.
29'
Baskové slaví podruhé! RAUL GARCÍA obdržel náramný centr přesně na svojí levačku, která vyprodukovala nesmírně přesnou střel ke vzdálenější tyči.
28'
Bilbao pokračuje ve své aktivitě. Na pravé straně si Aduriz vymodlil faul na svojí osobu, následovat bude standardka poblíž rohovému praporku.
27'
Střelec úvodní branky utkání se před malým momentem objevil za pomyslnou linií obrany, pomezní rozhodčí nyní správně odmával ofsajd.
26'
Pro Dinamo Bukurešť se situace nemění, stále hosté potřebují vstřelit minimálně jednu branku. Pakliže by utkání skončilo remízou 1-1, šli bychom do prodloužení.
24'
Po následném rohu už domácí celek slaví! Míč letěl na úplně osamoceného de Marcose, jehož dělovka ještě lízla hlavu RAÚLA GARCÍI. Baskové se dostávají do velmi důležitého vedení.
24'
Až nyní se García dostal k sympatické hlavičce. Vše začalo náramným centrem ke vzdálenější tyči, kde ale španělský záložník hlavičkoval metr vedle tyče.
23'
Hodně neviditelný je prozatím Raul García. Jeden z největších tahounů Bilbaa nemá v úvodních minutách moc míč na svých kopačkách.
22'
Bukurešť si vzápětí došla pro standardní situaci, pro kterou si seběhl brankář Herrerín. Nejisté vyboxování znamená, že s míčem budou přeci jenom hrát domácí.
21'
Ostřejší zákrok musel vytáhnout Viesga, jenž nešetrným skluzem zastavil unikajícího Rivaldinha. Hra je hodně často kouskována.
20'
Na hrací ploše ulehl Aymeric Laporte, který si po předchozím souboji se slovenským legionářem Nemcem způsobil nějaké menší poranění ruky.
18'
Salomao opět svým centrem způsobil rozruch v pokutovém území, ten musel řešit až svým odkopem Etxeita.
17'
De Marcos tak dlouho váhal co s balónem, až po mírné nepozornosti o něj přišel. Celkem laxní ztráta obránce Athleticu Bilbaa.
16'
Muniain se prodíral k balónu na hranici malého vápna, domácí křídelník posléze upadl. Bude se pokračovat ve hře.
15'
Bude to právě brankář baskického mužstva, který uvede balón zpět do provozní teploty. Úvodních patnáct minut hry nabídlo atraktivní podívanou, doufejme, že ty nadcházející v tom budou pokračovat.
14'
Rušno bylo i v opačné šestnáctce. Salomao vyprodukoval zajímavý centr, který Katsikas usměrnil pouze do rukavic Herrerina.
13'
Domácí celek se radoval z branky, ta ale nebyla pro Adurizovo ofsajdové postavení uznána. Z opakovaného záběru jsem si žádného ofsajdu nevšiml. Velká chyba pomezního!
12'
Muniain založil další ofenzivní výpad svého celku, na levou stranu přihrál Balenziagovi, který hledal právě prvního jmenovaného. Centr o dost přeletěl vytyčený cíl, hra se stěhuje na opačnou stranu.
10'
Stejně se prezentoval Laporte, který vyslal nepřesnou přihrávku na Balenziagu. Athletic se nemůže dostat k souvislejšímu držení míče.
9'
Aduriz nedosáhl na prudkou přihrávku, míč následně doputoval až k hostujícímu brankáři, který okamžitě rozehrává do strany.
8'
Služná pasáž hry fotbalistů Dinama Bukurešť skončila nepřesným centrem přesně na hruď Laporteho, francouzský zadák posléze zakládá kombinaci svého celku.
7'
Za šestnáctkou se k míči dostal Susaeta, kterému příprava střely trvala o něco déle. Výsledkem je zablokovaná střela, jenž doputovala až k Penedovi.
6'
Sledujeme celkem rozhárané úvodní minuty, k vidění je nespočet osobních soubojů, oba týmy si nedávají téměř žádný prostor na hřišti.
5'
Španělský celek od úvodních vteřinek udává tempo zápasu, nyní se ale Munian dopustil laxní ztráty balónu, po které bude Romera vhazovat.
3'
Susaeta se neprobil kolem Filipa, domácí mužstvo zůstane i nadále u balónu. De Marcos se ujme autového vhazování.
2'
Utkání nám konečně vypuklo, úvodní rozehrávky si vzali na starost hráči Athleticu Bilbao.
1'

Athletic Bilbao: Herrerin – de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga – Beňat, Vesga – Susaeta (C), García, Muniaín – Aduriz
Náhradníci: Arrizabalaga – Aketxe, Boveda, Lekue, Sabin, San Jose, Williams

FC Dinamo Bukurešť: Penedo – Romera, Nedelcearu, Katsikas, Filip (C) – Hanca, Mahlangu, Nascimento, Salomao – Nemec, Rivaldinho
Náhradníci: Branescu – Albin, Anton, Bumba, Busuladzic, Costache, Maric

Rozhodčí: Radovanovic.
Úvodní střetnutí

První utkání těchto dvou celků skončilo remízou 1-1. Do vedení se dostalo španělské mužstvo, po změně stran ale domácí stačili alespoň vyrovnat. Výsledek z prvního utkání hraje jednoznačně do karet baskickému celku, kterému k případnému postupu stačí i bezbranková remíza.
FC Dinamo Bukurešť

Rumunské Dinamo Bukurešť je stavěno do tohoto předkola do role těžkého outsidera. Svojí domácí soutěž zakončilo Dinamo až na šesté pozici, následné boje o titul napověděli, že se rumunský celek podívá do kvalifikace Evropské ligy. Fotbalisté Dinama Bukurešť se navíc v uplynulých dvou sezónách vůbec nepodívali do pohárové Evropy, s dvouroční pauzou se určitě naskýtá i obrovská motivace.
Athletic Bilbao

Španělský zástupce ve třetím předkole Evropské ligy je jednoznačným favoritem tohoto dvojzápasu. Baskické mužstvo se může opírat i o bohaté zkušenosti napříč pohárovou Evropou. Athletic se v loňské sezóně účastnil skupinové fáze Evropské ligy, a to díky vítězství ve španělské Supercopě. Mužstvo z Pyrenejského poloostrova zakončilo svojí skupinu na druhé pozici a pro nadcházející vyřazovací boje byl z osudí vytažen kyperská APOEL Nikósie. Domácí vítězství 3:2 na postup Bilbau nestačilo, v odvetném utkání totiž APOEL vstřelil dvě branky a zároveň žádnou neinkasoval, což znamenalo, že to bude právě kyperský celek, kdo postoupí do osmifinále.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu odvetné zápasy třetího předkola, my budeme společně sledovat utkání mezi Athletic Bilbao a FC Dinamo Bukurešť.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.