Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Zeta : Željezničar Sarajevo - 6. července 2017   20:30

Zeta
Zeta
29' Kukuličič  • 76' Krsotvič
2:2
(1:1)
Željezničar Sarajevo
32' Zakarič   • 61' Lendrič
Zeta
Novovič – Cavnič, Vujačič (C) (83. Aligrudič), Kalezič, Adžovič (72. Božovič), Vukčevič, Ljuljdjuraj, Milojko, Pesukič, Šekulič, Kukuličič (66. Krsotvič).
Djurovič, Aligrudič, Rogošič, Krsotvič, Božovič, Pešukič, Djukič
Martins – Campos, Almeida
Kjosevski – Stevanovič, Graovac, Zec, Blagojevič, Bogijevič, Stanič, Zakarič, Zeba (C) (85. Žerič), Lendrič (79. Nikolič), Radinovič (70. Markovič),
Fejzič, Markovič, Hasanovič, Zajmovič, Nikolič, Osmankovič, Žerič

Je konec tohoto napínavého zápasu! Ačkoliv se oba týmy dnes rozešli smírně, postupuje Željezničar Sarajevo, které mělo výhodu jednoho vstřeleného gólu z prvního vzájemného zápasu. Zápas to byl dnes velmi vyrovnaný a remíza 2:2 je dle mého zcela zasloužená a spravedlivá. Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji vám příjemný zbytek večera!
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Graovac (FK Željezničar Sarajevo).
90+2'
Žlutou kartu dostává Krsotvič (FK Zeta).
90'
Čtvrtý rozhodčí tohoto utkání ukazuje, že budou nastaveny dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Na druhé straně Žurič! Ten ale také svou střelu přepálil a rozehrávky se ujme brankář.
89'
Ljuljdjuraj vyslal směrem k brance další střelecký pokus. Ovšem i ten končí mimo.
88'
Bogičevič zabránil akci soupeře, když dobře zablokoval střelu. Zeta tak musí celou akci rozjet znovu.
87'
Stevanovič byl přistižen v ofsajdovém postavení, což se mu sice nelíbí, ale rozhodnutí sudího už jen těžko změní.
85'
Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Zeba, přichází Žerič.
83'
Střídání v týmu FK Zeta: ze hřiště odchází Vujačič, přichází Aligrudič.
80'
Žlutou kartu dostává Bogičevič (FK Željezničar Sarajevo).
79'
Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Lendrič, přichází Nikolič.
76'
Zeta právě vstřelila branku!
A Zeta bude chtít tento zápas ještě zdramatizovat! Střídající NIKOLA KRSOTVIČ se na hřišti uvedl skvěle, když se mu za pár minut, co byl na hřišti, podařilo vstřelit gól! Sarajevo tak vede v tomto dvojzápase 3:2!
74'
Milojko se objevil v akci! Ovšem ne jako střelec, ale jako obranář! Nyní dobře zablokoval střelu a tím ji také odvrátil.
72'
Kalezič si připisuje střelu na branku, která ale hostující celek nijak ohrozit nemohla.
70'
Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Markovič, přichází Radinovič.
69'
Žlutou kartu dostává Zec (FK Željezničar Sarajevo).
66'
Střídání v týmu FK Zeta: ze hřiště odchází Kukulič, přichází Krsotvič.
65'
Ljuljdjuraj dnes snad po třetí ve střelecké pozici! Ovšem i nyní minul, a tak trvá skóre 2:1 pro Željezničar.
61'
Željezničar právě vstřelil branku!
A troufám si říct, že o osudu celého dvojzápasu je rozhodnuto. Domácí by totiž museli vstřelit dva góly! Postup se jim vzdálil po přesně trefě IVANA LENDRIČE, který se tak také zapisuje do statistiky střelců.
58'
Adžovič byl tím, kdo se vydal dopředu a nevypadalo to vůbec špatně! Nicméně balón po této akci končí jen mimo branku.
56'
Zeba na sebe vzal rozehrávku od rohového praporku, ovšem jeho centr odvrací pozorná obrana.
54'
Ohrožení domácí svatyně nyní odvrátil Zeta, který dobře zablokoval soupeřovu ránu a míč odrazil do bezpečné zóny.
53'
A opět je to domácí Ljuljdjuraj, který je zachycen v postavení mimo hru. Tento hráč dnes nemá úplně přesná načasování na náběhy.
52'
A další faul v rychlém časovém úsek! Tentokrát se ho dopustil Pesukič. Žlutý kartónek ale také neuvidí.
51'
Blagojevič dostal od hlavního sudího napomenuto, neboť se dopustil faulu na Adžoviče.
49'
Ljuljdjuraj byl hráčem, který se dostával do zakončení. To ale skončilo jen mimo tři tyče.
46'
Kukuličič vlétl do druhého poločasu jako uragán! Bbyl velmi aktivní a nakonec pro Zetu vybojoval faul na svou osobu. U míče jsou tak domácí.
46'
Máme za sebou první poločas! Na ukazateli skóre nám svítí stav 1:1, což znamená, že zatím je postupujícím týmem do další fáze kvalifikace do Evropské ligy Željezničar. Ten má navíc výhodu vstřeleného gólu na hřišti soupeře. Uvidíme, zda domácí Zeta ještě zabere.
45+1'
45'
Rozhodčí Martins přidává k prvnímu poločasu jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
43'
Adžovič se ujal jeho rozehrávky, ale neohrozil hostující celek. Naopak míč se stěhuje na kopačky Sarajeva.
43'
Zeta vybojoval pro svůj tým rohový kop. Jak s ním naloží uvidíme za malý moment.
41'
Vujačič to udělal dobře, ovšem zacílil mimo branku.
37'
Bogičevič rozjel útočnou akci. Naneštěstí pro jeho tým ale minul svatyni.
35'
Žlutou kartu dostává Kukuličič (FK Zeta).
35'
Zec střílel z dobré pozice na branku, ale jeho střelu skvěle zablokoval Novovič!
32'
GORAN ZAKARIČ střílel z přímého kopu, což mu také vyšlo! Zakarič tak vrací vedení v tomto dvojzápasu na stranu Sarajeva!
29'
A máme tu první gól utkání! Jako první se do statistik tohoto zápasu zapisuje FILIP KUKULIČIČ. Stav tohoto dvojzápasu je tak 1:1!
28'
Stevanovič za podpory hostujících fanoušků napřáhl ke střele, k jeho smůle ale pouze minul.
27'
Pesukič byl přistižen v ofsajdovém postavení, a tudíž nemohl pokračovat v dalším útočném snažení.
26'
A vzápětí přichází další faul, tentokrát na hostujícího Zebu. Ani tady se ale žlutit nebude.
24'
Na hřišti se v posledních okamžicích nic moc neděje. Až nyní se zkoušel prodrat do vápna Lendrič, který byl ale nedovoleně stažen k zemi.
19'
Domácí fotbalisté se snaží o vstřelení prvního gólu v zápase, jenže hostující obrana je zatím skálopevná.
17'
Milojko to přehnal v souboji s protihráčem. Nicméně žlutý kartónek sudí ze své kapsičky nevytasí.
15'
A poté končí v ofsajdu i jeho týmový spoluhráč, jímž je Kukuličić. Ten si nabíhal na vzdušnou přihrávku, ovšem přebral ji až za obranou.
13'
Ljuljdjuraj se při snaze dostat se do náběhu dostal pouze do ofsajdového postavení.
12'
Žlutou kartu dostává Radinovič (FK Željezničar Sarajevo).
12'
Ze standardní situace toho ale moc nebylo. Míč končí mimo branku.
11'
Kukuličič vybojoval pro svůj tým zajímavou standardní situaci, když byl nedovoleně stažen k zemi při snaze v útočné akci.
10'
Rohový kop ale neznamenal větší nebezpečí. Blagojevič míč totiž odvrátil do bezpečí.
9'
Rohový kop pro hosty!
8'
Další faul na straně domácích! Tentokrát je na zemi Radinovič, který ale po chvíli také vstává.
7'
Rohový kop hostujícího celku nepřinesl před brankou větší vzrušení.
5'
Asim Zec skončil pro nepříjemném souboji na zdejším trávníku. Nicméně je v pořádku a už se zvedá.
4'
Domácí Ljuljdjuraj to neudělal příliš špatně ovšem balón netrefil ideálně, a tak branku míjí.
1'
Stadion není zaplněn možná ani z poloviny, přesto domácí příznivci společně s těmi hostujícími vytvoří tomuto mači zcela určitě důstojnou atmosféru.
Rozhodčí vyšli společně s hráči z útrob stadionu, což znamená, že zápas nám může za pár okamžiků začít.

FK Zeta: Novovič – Cavnič, Vujačič (C), Kalezič, Adžovič, Vukčevič, Ljuljdjuraj, Milojko, Pesukič, Šekulič, Kukuličič.
Náhradníci: Djurovič, Aligrudič, Rogošič, Krsotvič, Božovič, Pešukič, Djukič

FK Željezničar Sarajevo: Kjosevski – Stevanovič, Graovac, Zec, Blagojevič, Bogijevič, Stanič, Zakarič, Zeba (C), Lendrič, Radinovič,
Náhradníci: Fejzič, Markovič, Hasanovič, Zajmovič, Nikolič, Osmankovič, Žerič

Rozhodčí: Martins – Campos, Almeida.
FK Željezničar Sarajevo

Tradiční klub z Bosny a Hercegoviny si vysloužil účast v Evropské lize za konečné druhé místo v tamní nejvyšší soutěži, když skočil o jediný bod za mistrovským celkem HŠK Zrinjski Mostar. V pohárech se přitom Željezničar naposledy představil na startu sezóny 2015/16, kdy prošel přes maltský Balzan a maďarský Ferencváros až do třetího předkola, kde už ale nestačil na belgický Standard Lutych.
FK Zeta

Zeta je nepříliš známým klubem z Černé Hory, konkrétně z města Golubovci. V tamní nejvyšší soutěži se díky výbornému finiši umístila na druhém místě. V pohárové Evropě se tento celek naposledy představil v sezóně 2012/13, kdy senzačně prošel přes Pjunik Jerevan, JJK Jyväskylä a FK Sarajevo až do čtvrtého předkola, v němž už ale inkasoval debakly 0:5 a 0:9 od PSV Eindhoven.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou odvety o Evropskou ligu a my budeme sledovat duel mezi Zetou a Željezničar Sarajevo, kdy favoritem je hostující celek, který úvodní duel zvládl lépe a vyhrál 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.