Fotbalová národní liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Táborsko - 30. března 2024   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
58' Schön  • 61' Krollis
2:2
(0:0)
Táborsko
Táborsko
74' Šašinka   • 76' Sojka
MFK Vyškov
Stejskal – F. Štěpánek (C) (54. Lahodný), Ab. Sylla, Straalman – Ilko, Mafwenta, Eneme (74. Delferriere), Němeček (84. Aberkane) – Fomba (74. Diallo), Krollis, Schön (84. A. Svoboda).
Borek – Bayo.
Petřík – Leška, Malimánek
Stadion Drnovice
1 012 diváků
Táborsko
Pastornický – Nsunzu (64. Šašinka), Novák (C), P. Plachý – Varačka (75. Tusjak), Koné, Dordić (90+2. Kopáček), Bláha – Zeman (64. Sojka), Svatek (64. Osmančík), Kateřiňák.
Kerl – J. Matoušek I.

Souboj dvou týmů z čela tabulky přinesl gólovou přestřelku, která nakonec skončila nerozhodným výsledkem 2:2. Góly padaly až ve druhém poločase. Bezbrankové skóre prolomil v 56. minutě Patrik Schön, o čtyři minuty později poté ještě vylepšil náskok mírného favorita Raimonds Krollis. Hosté ovšem nesložili zbraně a odměna se dostavila, když v rozmezí 72. a 75. minuty rozvlnili síť žolíci Jakub Šašinka a Alexandr Sojka. Na stranu MFK mohl v závěrečné desetiminutovce strhnout výhru Krollis, akrobaticky však mířil jen do boční sítě.

Svěřenci kouče Kameníka znovu nezvládli bodovat naplno, nicméně zůstávají druzí a vedoucí Dukle se přiblížili na čtyři body, Táborsko je o další čtyři body zpět třetí.
90+4'
90+2'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Jakub Kopáček.
90+2'
Diváci hnali dopředu dvojici domácích fotbalistů, jenže výměna balónu mezi Antonínem Svobodou a Goldenem Mafwentou vůbec nevyšla, druhý jmenovaný poslal zpětný pas daleko před kolegu.
90+1'
Raimonds Krollis prodlužoval nákop brankáře za sebe do prostoru, kde očekával Antonína Svobodu, k míči měl ovšem o poznání blíže Luboš Tusjak.
89'
Domácí kopali roh. Jmenovitě Allan Delferriere, proti jehož centru vyběhl brankář Martin Pastornický a vybojoval na svou osobu faul.
88'
Zdvojený Petr Plachý odvedl dobrou práci, neboť nastřelil clonícího Antonína Svobodu a získal pro Táborsko autové vhazování.
87'
Pavol Ilko bezpochyby plánoval hrát dopředu, jenže neměl na koho. Proto se na polovině hřiště otočil a vyslal dlouhý pas na brankáře.
86'
Nedorozumění mezi Kateřiňákem a Sojkou stálo Táborsko šanci, místo toho míč získal Allan Delferriere a zklidnil hru pasem na Straalmana.
85'
Na vysoký balón z pravého křídla si naskočil Amidou Diallo, ve velké výšce však nasměroval hrací předmět jenom nad břevno.
84'
Jeden na jednoho postupoval Bojan Dordić. Málo vídaný obrat ale nedokonal, technické zakončení totiž poslal právě do clonícího konkurenta.
84'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází David Němeček, přichází Abdallah Aberkane.
84'
ze hřiště odchází Patrik Schön, přichází Antonín Svoboda.
83'
Další žlutá karta směřující do domácích řad. Špatně odhadl dráhu míče Allan Delferriere, zároveň podcenil rychlost protihráče, jehož nekompromisně poslal na trávník.
81'
Táborsko však hodně ledabyle rozehrála a Vyškov mohl trestat! Do vápna dostal těžký centr Raimonds Krollis. Lotyš však skvěle zpracoval zády k bráně a akrobaticky potom vystrašil Pastornického, naštěstí pro brankáře trefil pouze boční síť.
81'
Už to vypadalo, že by jeden z hostujících hráčů mohl postupovat sám na bránu. Za cenu faulu se povedlo zatáhnout za záchrannou brzdu Bartu Straalmanovi, následovala neoddiskutovatelná žlutá karta.
79'
Tentokráte volil Lukáš Lahodný o poznání klidnější řešení. Protože se mu nikdo včas nenabídl, zapojil do hry nohama Jana Stejskala.
78'
Z levého stopera zkusil Lukáš Lahodný přenesení na pravé křídlo, jenže míči dal malou výšku, takže mohl v klidu hrát Luboš Tusjak.
77'
Vyškovští hráči jsou jako opaření. S ohněm si v pozici posledního zahrával Bart Straalman, se štěstím nastřelil Sojku a bude se tedy odkopávat od brány.
76'
Ještě před rozehrávkou dostává žlutou kartu Jiří Kateřiňák, zřejmě za nějaké nevhodné gesto směrem k protivníkovi. A trest neunikl ani domácímu stoperovi Abdoulaye Syllovi za pozdní sestřelení skórujícího Sojky.
76'
Táborsko právě vstřelilo branku!
To jsou věci, hosté vyrovnávají! Mizernou malou domů potrestal měrou vrchovatou ALEXANDR SOJKA, jemuž se povedla klička Stejskalovi, míč potom zvládl poslat do prázdné brány před tím, než ho skluzem sestřelil Sylla.
75'
ze hřiště odchází Matouš Varačka, přichází Luboš Tusjak.
74'
ze hřiště odchází Santiago Eneme, přichází Allan Delferriere.
74'
ze hřiště odchází Issa Fomba, přichází Amidou Diallo.
74'
Ještě to bude drama! Žolík JAKUB ŠAŠINKA si zkušeně počkal v prostoru a z levého křídla skutečně dostal pas pod sebe, aby vzápětí mířil po zemi přesně k pravé tyči, Stejskal se za míčem jen podíval.
72'
Centr od praporku si našel Mamadou Koné, ovšem hrací předmět netrefil vůbec dobře a cílové zařízení minul o poměrně velký kus.
71'
Na pravé straně velkého pokutového území se do balónu opřel Matouš Varačka, s přispěním bránícího hráče míč proletěl nad břevnem.
70'
Defenzivní povinnosti si na jedničku splnil David Němeček, když jeden na jednoho přetlačil Pavla Osmančíka a míč nekompromisně poslal do autu.
69'
Hostující kapitán Pavel Novák moc dobře věděl, že mu na záda dotírá Raimonds Krollis, míč si hlavou pěkně posunul k pravé lajně a rozehrál na Sojku.
68'
Po sraženém centru zleva si odražený balón našel Lukáš Lahodný a rána z první mu vůbec nevyšla, ovšem šťastně míč nasměroval přesně do prostoru, kde byl Ilko, po jeho teči snadno zakročil Pastornický.
67'
Patrik Schön si po vstřeleném gólu dělal zálusk i na asistenci. Jenže Raimonds Krollis dostal nahrávku na paty a ve výsledku vůbec nezakončil.
66'
Útočný faul odpískán Jiřímu Kateřiňákovi, který sice vzal balón, ale ještě předtím bolestivě trefil přes kotníky Němečka.
65'
Táborsko určitě nesloží zbraně předčasně. O pozornost si řekl Alexandr Sojka, dobře provedený střílený centr odvracel Bart Straalman před Kateřiňákem.
64'
Patrik Schön zdviženým palcem poděkoval Lukáši Lahodnému, protože jeho pas za obranu měl oči, křídelník na něj jen těsně nedosáhl.
64'
ze hřiště odchází Vladimír Zeman, přichází Alexandr Sojka.
64'
ze hřiště odchází Pavel Svatek, přichází Pavel Osmančík.
64'
ze hřiště odchází Ngosa Nsunzu, přichází Jakub Šašinka.
62'
Domácí fotbalisté jsou při chuti. Na svou druhou trefu v zápase měl políčeno Patrik Schön, nártem napálil hrací předmět těsně nad břevno.
61'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Fanoušci v Drnovicích se radují podruhé, MFK dává další gól! Fomba vyslal přesný oblouček do prostoru, kde byl trestuhodně volný RAIMONDS KROLLIS, který s chladnou hlavou udělal brankářovi kličku po vlastní levé ruce, prázdnou bránu poté trefil bez problémů.
59'
Excelentně vyvezl balón na útočnou polovinu z přehuštěného prostoru Golden Mafwenta, vzápětí však přihrál za paty Krollisovi.
58'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Bojan Dordić, jenže míč si dal daleko od nohy a fauloval Barta Straalmana.
58'
Bezbrankové skóre již neplatí! Středem se rozběhl Krollis a dostal výbornou přihrávku přesně do nohy. Lotyšský útočník se zachoval nesobecky a po pravé ruce našel v lepší palebné pozici PATRIKA SCHÖNA, jenž mířil tváří v tvář padajícímu brankáři neomylně na zadní tyč.
55'
Na pravé křídlo se vysunul Pavol Ilko a dočkal se nahrávky, aby následně centroval do vápna, kde Pavel Novák přehlavičkoval Raimondse Krollise.
54'
David Němeček vystihl křižný pas doprava a mohl rozjet rychlý protiútok. Nicméně posunul na Goldena Mawfentu a ten celou akci zbrzdil.
54'
Tak bolest je bohužel tak silná, že Filip Štěpánek v zápase pokračovat nemůže. Na jeho místo nastupuje Lukáš Lahodný.
53'
Zničehonic se na trávník položil Filip Štěpánek a do akce poprvé v utkání musí zdravotník některého z týmů. Ztráta kapitána by pro MFK určitě byla citelná.
52'
V úvodu druhé půle je o něco aktivnějším týmem Vyškov, ovšem Martin Pastornický je po většinu času klidný, protože všechny akce končí ještě před šestnáctkou.
51'
Filip Štěpánek správně očekával přihrávku po pravé čáře, nicméně zpracování mu vyšlo, takže Táborsko bude pokračovat autovým vhazováním.
50'
Přestože měl Santiago Eneme dost času i prostoru, tak mu polovysoký pas k levé lajně vůbec nevyšel, Golden Mafwenta neměl šanci míč stihnout ve hře.
49'
Na vedoucí trefu měl políčeno Raimonds Krollis, avšak dobře jej vykrokoval Ngosa Nsunzu a tvrdou střelu zblokoval do zámezí.
48'
Vyškovští měli k dispozici standardku v podobě přímého kopu. A Filip Štěpánek může litovat, že situaci vypustil, protože by se míče dočkal, Pavel Novák totiž promáchl.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:18.
První poločas zápasu mezi Vyškovem a Táborskem příliš atraktivní podívanou nenabídl. Pár momentů k vypíchnutí by se ale přeci jen našlo. Nejprve zahrozilo Táborsko, ale ani trojici hráčů se v krátkém časovém sledu nepovedlo míč dostat až k brankáři. Hosté pokračovali v útočném snažení a ve 25. minutě měl na kopačce vedoucí branku Pavel Svatek, skvěle vyběhnuvšího Stejskala ale nepokořil. Hra se bleskově přelila na druhou stranu a příležitost měl pro změnu Schön, z voleje však vysoko přestřelil.
45+2'
45+1'
Ofenzivní složku mužstva podpořil Mamadou Koné, který ustál souboj s protihráčem, jenže posléze levačkou přihrával na pravé křídlo příliš ostře a před Zemana, ten na míč nedosáhl ani ve skluzu.
44'
Patrik Schön presoval vysoko a snaha málem přinesla kýžené ovoce, po vystižení nahrávky po levé lajně však míč neudržel ve hře.
43'
Na druhé straně Vladimír Zeman zvládl těžké zpracování a druhým dotekem slibně posouval míč na Pavla Svatka, tomu na poslední chvíli odkopl míč před nosem skluzující Abdoulaye Sylla.
42'
Aktivní Golden Mafwenta viděl Issu Fombu, jenže toho zaregistroval Ngosa Nsunzu, dal tělo před protivníka a přihrávku zachytil.
41'
Pavol Ilko poslal centr do prostoru, kde se nacházel Santiago Eneme, přes Mamadou Koného se ale k zakončení neprodral.
40'
Po pravém křídle postupoval Patrik Schön, který chtěl s míčem doputovat do pokutového území. Proti Plachému neuspěl, vybojoval alespoň roh.
39'
Golden Mafwenta se pokusil zrychlit kombinaci, jenže nahrávka z jedničky mu hrubě nevyšla, balón daroval Ondřeji Bláhovi.
38'
Vyškov pokračoval v ofenzivě, ale ani další akce úspěchem neskončila. Opět dobře zapracoval Martin Pastornický, jenž vyběhl proti pasu za obranu a míč sebral před Mafwentou.
37'
Ngosa Nsunzu měl co dělat, aby na zádech udržel Krollise a ani malá domů nebyla dvakrát jistá, Martin Pastornický odkopával opravdu hodně těsně před útočníkem.
36'
Bart Straalman poslal malou domů na Jana Stejskala, na nějž nebezpečně dotíral Pavel Svatek a gólman s problémy nasměroval vysoký míč sotva do poloviny hrací plochy.
35'
Myšlenka dobrá, realizace pokulhávala. Santiago Eneme zkusil nákop za obranu na Patrika Schöna, ten neměl šanci být u míče před brankářem Pastornickým.
34'
Opět na sebe upozornil Pavol Ilko, který se postavil do cesty Vladimíru Zemanovi a soupeře zastavil pouze za cenu faulu.
33'
Pavol Ilko hledal svým nadýchaným centrem v pokutovém území Abdoulaye Syllu, ještě před ním však příkladně zapracoval Pavel Novák.
32'
Individuálně pokusil štěstí Petr Plachý. Doběhl s balónem až těsně za velké vápno, v běhu vypálil nártem vedle pravé tyčky.
32'
První žlutou kartu utkání vyfasoval hostující Matouš Varačka, který těsně za polovinou hřiště špatně přečetl kličku Štěpánka, jehož následně ostře poslal k zemi.
30'
Útok Táborska nevypadal nikterak nebezpečně, jenže soupeř se v obranné činnosti dlouho nemohl domluvit, až Stejskal odkopával do bezpečí.
29'
V hledišti to jenom zahučelo, protože Fombovi vysunutí za obranu z první mělo oči, nicméně Raimonds Krollis zabral příliš pozdě.
28'
Brankář Martin Pastornický chtěl překvapit konkurenta dlouhým a prudkým nákopem na pravé křídlo, kde Vladimír Zeman nestihl míč ve hře.
27'
Vyškov zkusil štěstí pravou stranou. Nakonec centroval Patrik Schön a bránící Ngosa Nsunzu přehlavičkoval Raimondse Krollise.
26'
Nebezpečí i na druhé straně! Na levém křídle Issa Fomba přesně přetáhl centr do prostoru, kde byl naběhnutý Patrik Schön, jemuž se nepovedlo dostatečně sklopit nárt a z voleje přestřelil.
25'
Za obránce obdržel skvěle načasovanou přihrávku Pavel Svatek. Útočníkovi Táborska ovšem výborně zmenšil střelecký úhel Stejskal a střelu vyrazil!
24'
Do skákajícího míče se z větší vzdálenosti opřel Golden Mafwenta a Pastornického nevystrašil, bránu minul o několik metrů.
23'
Postupná kombinace druhého týmu tabulky skončila u Patrika Schöna, na nějž směřovala pomalá nahrávka, míč přesto křídelníkovi projel pod nohou do autu.
22'
Na opačné polovině si o pozornost řekl Petr Plachý. Na levém křídle si nevěřil jeden na jednoho, takže střílel z úhlu a bránu minul.
21'
Dočkali jsme se první střely na bránu, nicméně ta byla propagační, protože Abdoulaye Sylla poslal z pětadvaceti metrů slabý pokus, který Pastornického nemohl ohrozit.
20'
Míč vyvezl Issa Fomba a vymyslel pěkný oblouček k pravé lajně na úplně volného Ilka, ten sklepával druhým dotekem pro Schöna a centr do šestnáctky Pavel Novák s problémy, ale přece přizvedl mimo dosah Fomby.
19'
Fotbalisté v bílých dresech sice kombinují, ale pouze na vlastní polovině, odkud se s jistotou vedoucího gólu nedočkají.
18'
Domácí kapitán Filip Štěpánek dostal přihrávku v okamžiku, kdy na něj dotíral Ondřej Bláha, pod tlakem přihrával jen do zámezí.
17'
Na levém křídle si budoval prostor pro centr Bojan Dordić a skutečně k němu došlo, jenže adresát Pavel Svatek na hrací předmět nedoskočil.
16'
Hodně nepovedené přenesení hry vyzkoušel Matouš Varačka, balón netrefil vůbec dobře a výsledem e autové vhazování pro Vyškov.
15'
Momentálně sledujeme hlušší pasáž utkání. Táborsko se snaží kombinovat, balón si ale zatím vyměňuje jenom v blízkosti poloviny hřiště.
14'
Rychle jednat musel Jiří Kateřiňák a první ligou ostřílený hráč zkusil oblouček za obranu na Pavla Svatka, ten ale s touto volbou nepočítal.
13'
Spoluhráčům i fanouškům přidělal pár vrásek na čele Golden Mafwenta, protože jeho malá domů byla hodně nepovedená, takže místo Stejskala hrál Straalman.
12'
Filip Štěpánek strávil pár vteřin v bolestech na trávníku, ale bude v pořádku. Hned se zapojil do hry, pod tlakem si pomohl malou domů Stejskalovi.
11'
Šance se rýsovala i pro Vyškov. Přihrávka za obranu na Filipa Štěpánka měla oči, avšak dobře ho zakřižoval Ngosa Nsunzu a zpacifikoval jej čistým skluzem.
10'
Sice Mamadou Koné výborně zpracoval vysoký míč, ale potom v momentě, kdy měl dostatek času, poslal nákop naslepo do zámezí.
9'
První gólová příležitost končí neúspěchem! Promrhalo ji Táborsko. Za obranu se procpal Pavel Svatek, jehož ale v poslední chvíli rozhodil protihráč a zakončení bodlem bylo hodně nepovedené, následně z dorážek neuspěli Vladimír Zeman ani Mamadou Koné.
8'
Nejprve Bojan Dordić skvěle získal balón, aby následně uběhl dvacet metrů, narazil si s kolegou a vymýšlel nahrávku k pravé lajně, před Zemanem ve skluzu dobře zakročil Štěpánek.
7'
Dlouhé autové vhazování do vnitra vápna kontroloval Ngosa Nsunzu, když nenechal nic náhodě a z první odkopával na útočnou polovinu.
6'
Znovu akce vzduchem, tentokráte v podání domácího mužstva. Se zpracováním polovysokého balónu si však Issa Fomba neporadil, načež fauloval Nováka.
5'
Nebezpečí i na druhé straně, kdy do pokutového území obdržel zajímavou nahrávku Matouš Varačka, ovšem z úhlu napálil jen dobře postaveného soka.
4'
Santiago Eneme se ve středu hřiště krásně zbavil osobního strážce a ještě vymyslel pěknou průnikovou nahrávku na Schöna, jeho centr se však s úspěchem nesetkal.
3'
Ještě na vlastní polovině hřiště vyrobil velkou chybu Pavol Ilko, ovšem spoluhráči za něj dobře zaskočili a střílený pas zleva do vápna zastavil Sylla.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Táborska oblékli dresy barvy červené. První útok Vyškovu nevyšel.
1'

MFK Vyškov: Stejskal – F. Štěpánek (C), Ab. Sylla, Ilko – Straalman, Mafwenta, Eneme, Němeček – Fomba, Krollis, Schön.
Náhradníci: Borek – Bayo, A. Svoboda, Lahodný, Aberkane, Delferriere, Diallo.
Trenér: Jan Kameník

FC SILON Táborsko: Pastornický – Nsunzu, Novák (C), P. Plachý – Varačka, Koné, Dordić, Bláha – Zeman, Svatek, Kateřiňák.
Náhradníci: Kerl – Tusjak, Šašinka, J. Matoušek I, Sojka, Kopáček, Osmančík.
Trenér: Roman Nádvorník

Rozhodčí: Petřík – Leška, Malimánek.
FC SILON Táborsko

Táborsko také může živit naděje na postup mezi elitu, neboť se nachází na třetím místě s mankem čtyř bodů na dnešního soupeře a devíti na vedoucí Duklu. Nádvorníkova družina odstartovala jaro dvěma bezbrankovými remízami s Chrudimí a brněnskou Zbrojovkou, načež doma udolali Jihlavu těsně 2:1. Střelecké produktivitě vévodí Bojan Dordić se sedmi trefami.
MFK Vyškov

Zatímco podzimní část sezóny vyšla vyškovským fotbalistům skvěle, tak na jaře zatím marně hledají pohodu z uplynulého kalendářního roku. Ve třech utkáních zatím svěřenci trenéra Kameníka nepoznali pocit vítězství, když postupně padli 0:1 s Kroměříží, remizovali 2:2 s Vlašimí a prohráli 0:1 se Sigmou Olomouc B. Reprezentační přestávku si druhý tým tabulky zpestřil zápasem proti celku FAC Vídeň, který porazil 2:0. Nejlepším střelcem mužstva je pětigólový Amidou Diallo.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní dopoledne. Vítám vás při sledování 20. kola druhé české nejvyšší soutěže, u zápasu mezi Vyškovem a Táborskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.