FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Karviná - 30. září 2017   17:00

0:0
(0:0)

Heča – Reinberk, S. Hofmann, Břečka, Divíšek – Šumulikoski (C), V. Daníček – Navrátil, Havlík, Petr (54. Jakub Rezek, 89. Sadílek) – Zajíc.
Daněk – Jakub Rezek, Hellebrand, Šimko, Sadílek, Kubala, Juroška.
O. Lerch – R. Kotík, T. Mokrusch
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
3895 diváků
Berkovec – Čolić, Hošek, Lischka, Eismann (C) – Janečka, Panák – Jan Moravec, Budínský (73. Šisler), Letić (46. Kalabiška) – Štepanovský (90+2. Smrž).
Le Giang – Šisler, Puchel, Smrž, Kalabiška, Lingr, Weber.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Karviná 0:0. Domácí zoufale čekají na výhru

Utkání skončilo bez branek. Slovácko ve druhém poločase bylo lepším mužstvem, ale potvrdilo, že ho trápí koncovka, šanci změnit skóre měl kapitán Šumulikoski, který nůžkami málem překonal Berkovce, který podržel svůj celek, hosté toho moc dopředu nevyprodukovali a spíše se soustředili na to, aby vzadu neinkasovali, což se jim podařilo. Slovácko čeká na výhru již šest zápasů, naposledy porazilo Baník 5:2.
90+2'
90+2'
Žlutou kartu si také vysloužil za zdržování hry gólman Martin Berkovec.
90+2'
Poslední střídání Karviné. Petera Štepanovského vystřídal Vojtěch Smrž.
90+1'
Peter Štepanovský měl být střídán a zdržoval hru svým pomalých odchodem a vysloužil si žlutou kartu.
90+1'
Sadílek centroval z volného přímého kopu, obrana Karviné z plný sil odolala standardní situaci.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
89'
Druhé střídání Slovácka. Lukáš Sadílek vyměnil Jakuba Rezka.
89'
Slovácko zahrávalo po faulu na Rezka standardní situaci, míč chtěl hlavičkovat Hofmann, ale hostující hráč mu to nedovolil v rámci pravidel.
88'
Druhý standardní situace byla zahrána na přední tyč, kde hlavičkoval Reinberk jen do skrumáže těl.
87'
Slovácko zahrávalo dva rohové kopy za sebou, první obrana odvrátila k Reinberkovi, který centroval na zadní tyč, kde stál Zajíc, který se snažil hlavou zasáhnout míč, ale hostující hráč balon odhlavičkoval na roh.
86'
Havlík centroval z volného přímého kopu, obrana Karviné balon odkopla na roh.
85'
Moravec nebezpečně centroval na malé vápno, tam ale byl jen Milan Heča, který balon stáhl ze vzduchu.
84'
Karviná si do Uherského Hradiště přijela pro bod, podle vývoje zápasu si jej pravděpodobně také i odveze.
82'
Štepanovský kolmicí do vápna našel Kalabišku, který se snažil zakončovat na přední tyč, rána jen proletěla kolem pravé brankové konstrukce.
81'
Havlík centroval ze zkráceného rohového kopu, obránce Karviné balon odvrátil mimo velké vápno.
80'
Navrátil vybojoval u rohového kopu standardní situaci pro Slovácko, když byl faulovaný Eismannem.
78'
Po centru z levé strany si Lischka málem srazil míč do vlastní brány, Gólman Berkovec musel reagovat, jinak by šlo Slovácko do vedení.
76'
Slovácko zahrávalo roh na krátko, ale nic z toho nebylo.
74'
Stanislav Hofmann viděl žlutou kartu.
73'
Druhé střídání Karviné. Lukáše Budínského vyměnil Jan Šisler.
72'
Do šance se dral Zajíc, byl v pokutovém území a v místech odkud se střílí branky, jenže domácí útočník místo střely levou nohou míč chtěl přehodit na svoji silnější pravou a vystřelit, ale hostující obrana mu balon vzala, hosté však balon dostatečně neodkopli zpoza vápna poté střílel Daníček vysoko nad.
70'
Kapitán Šumulikoski obdržel přihrávku a místo aby nacentroval do šestnáctky na spoluhráče míč poslal přímo na branku, Berkovec si připsal další bezproblémový zákrok.
68'
Divíšek měl hodně času si připravit balon na nebezpečný centr, ale místo toho se mu balon svezl po kopačce a míč byl přetažený a skončil až na zadní tyči, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
64'
Reinberk byl faulovan před šestnáctkou. Havlík centroval do šestnáctky, kde jeden z hráčů tečoval balon doprostřed branky, Berkovec míč v pohodě chytil.
63'
Šumulikoski přihrál doprava Havlíkovi, který s míčem vyjel skoro až do středu hřiště, protože si hledal optimální prostor pro střelu, jenže rána šla nad branku.
60'
Čolič viděl, že Štepanovský zabíhá za obranu Slovácka a snažil se mu balon přihrát, jenže dobře zareagoval jeden z domácích stoperu a balon zachytil.
57'
Standardní situace pro Slovácko ale nebezpečně nevyzněla, hosté si situaci pohlídali.
57'
Lékáři rameno Berkovcovi obstříkli a ten může pokračovat v brance.
56'
Parádní fotbalový okamžik předvedl Veliče Šumulikoski, který dostal balon do šestnáctky, byl zády k brance zcela volný a sám si nadhodil míč a nůžkami poslal balon k tyči, krásný zákrok předvedl Berkovec, jenž balon vytáhl a při zákroku se zranil.
54'
Avizované střídání je tady, ze hřiště jde Jakub Petr a místo něj Jakub Rezek.
52'
Do hry se za pár okamžiků dostane Rezek, asistent Stýskal už mu dává první taktické pokyny.
50'
Kalabiška nahrál Štepanovskému do vápna, ale ten neměl seřízená mířidla a domácí svatyni netrefil.
48'
Slovácko sice začalo aktivně ve druhém poločase, ale kombinuje jen po šestnáctku soupeře, nyní se nepodařil centr Reinberka.
47'
Navrátil si narazil míč před vápnem s Petrem, který mu jej vratil, první jmenovaný však mířil vysoko nad branku.
46'
Trenér Weber nebyl spokojenýs výkonem Bojana Letiče a nahradil jej do druhého poločasu Janem Kalabiškou.
46'
Po prvním poločase je zatím stav bezbrankový. V první půli byly vidět jen dvě šanci, tu první měl karvinský Letič, ale netrefil domácí branku, tu mnohem větší si vypracovalo Slovácko, gólman Berkovec již byl překonaný, ale zachránila ho po střele Navrátila levá tyč.
45+1'
45+1'
Dopředu ještě za míčem sprintoval Zajíc, Lischka jej lehce tělem oklamal a míč posunul na svého spoluhráče, který jej ještě přihrával brankáři Berkovci, jenž balon odkopnul.
45'
První půle bude nastavena ještě o jednu minutu.
45'
První poločas pomalu končí, diváky asi pravděpodobně nenadchnul, šancí bylo jak šafránu.
42'
Slovácko postupovalo k brance Karviné, ale akci domácího týmu ukončil faulem Havlík na Čoliče.
40'
O míč na levé straně si řekl Havlík a taky jej dostal, jenže poté poslal míč pouze do rukavic Berkovce.
37'
Domácí fotbalisté to zkoušejí hlavně nákopy za obranu soupeře, na hranici ofsajdu se pohybuje Zajíc, který ve snaze vzít míč Hoškovi u brankové čáry fauloval.
35'
Reinberk si narazil u postranní čáry se Zajícem, ale poté jeho centr směřující na malé vápno byl nepřesný.
34'
Obě mužstva si uvědomují důležitost zápasu a moc šancí k vidění není, hlavně se hra odehrává mezi oběma šestnáctkami.
31'
Rohový kop byl přetažený a skončil až u Petra, který střílel na přední tyč z ostrého úhlu, Daníček se snažil ještě míč hlavou tečovat.
30'
Divišek poslal míč do šestnáctky, do míst kde by se mohl nacházet Zajíc, ale Janečka obětavě skluzem balon odkopl do zámezí.
29'
Na druhé straně na pětníku hosté vykombinovali dva protihráče a Moravec se dostal ke střele zpoza vápna, na poslední chvíli mu do rány vložil nohu Břečka a balon srazil.
26'
Slovácko sice kombinovano u pravé postranní čáry, Navrátil si však nerozuměl se spoluhráčem a balon pod dozorem Eismanna doputoval za brankovou čáru.
24'
Břečka dlouhou přihrávkou na levé straně našel Petra, který míč adresoval Havlíkovi, tomu se však centr do šestnáctky vůbec nepovedl.
23'
Z obrany Slovácka teď letěl centr na Zajíce, jenže balon nebyl přesný a skončil u brankáře Berkovce.
22'
Po centru Reinberka se snažil ve vápně dostat k míči Zajíc, ale přes vysokého Hoška neměl šanci.
20'
Nyní mají míč zase Karvinští, kteří kombinují před vápnem Slovácka, k nějakému vážnějšímu ohrožení se však zatím nedostali.
17'
Havlík to zkoušel technicky, jeho střela byla zblokována na roh. První standardní situaci zahrál Havlík se Šumulikoskim nakrátko, po centru v tísni se snažil trefit balon Hofmann, ale střela nebyla prudká a šla mimo branku, k míči se dostal poté u brankové čáry Reinberk a zpětným centrem našel Břečku, ani jeho rána se mezi tři tyče nevlezla.
16'
Zatím to nepřináší ovoce, nyní mají míč na kopačkách domácí plejeři, hra je však pomalá na vznik protiútoku.
15'
Hosté to zkoušejí jednoduše – narážečkami z první, aby se dostali přes zhuštěnou obranu soupeře.
14'
Karviná je v těchto minutách více na balonu a kombinuje před vápnem domácího celku.
13'
Zleva přiletěl do vápna centr, Moravec se však přes domácího obránce v hlavičkovém souboji neprosadil.
12'
Karviná se teď dostala na polovinu Slovácka a kombinuje před jeho pokutovým územím.
11'
Tak vypadá to, že to u hostujícího hráče nebude nic vážného, neboť se vrací zpět na hřiště.
10'
Hostující záložník je stále ošetřován za postranní čárou, hosté hrají v deseti hráčích.
9'
Teď je hra přerušena, na trávníku leží hostující Budínský, který potřebuje ošetřit.
8'
Lischka před soubojem se Zajícem upadl, což domácímu forvardovi dalo prostor zaútočit, Zajíc se s míčem dostal až do pokutového území a z brankové čáry přihrávkou do druhé vlny hledal své spoluhráče, obrana Karviné však byla na místě a balon odkopla.
6'
Také Slovácko si vytvořilo šanci, nutno podotknout, že stoprocentní. Daníček vysunul Navrátila, který přehodil vybíhajícího Berkovce, jenže míč orazítkoval levou tyč. Diváci i s Navrátilem se pomalu radovali z první branky.
3'
Na druhé straně ale mohlo býti veseleji. Moravec dával přihrávku do rozhozené domácí obrany přesně na malé vápno, kde byl Letič, v tísni minul branku Milana Heči.
2'
Petr si na levé straně zpracoval míč a přihrál jej Divíškovi, který centroval do šestnáctky, k odraženému balonu se dostal Daníček a poslal přes hostujícího hráče slabou střelu na Berkovce.
1'
Jako první provedli výkop domácí fotbalisté, kteří kombinují převážně na své polovině.
1'
-2'
Trojice rozhodčích přivádí základní jedenáctky na hrací plochu. Slovácko bude hrát v bílých kompletech, Karviná nastupuje ve žlutých dresech a černých trenýrkách.
-23'
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty seniora se pomalu plní diváky. Do sektoru hostí přicházejí i karvinští fabnoušci.
-30'
Obě mužstva jsou již na hrací ploše a připravují se na dnešní střetnutí.

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Břečka, Divíšek – Šumulikoski (C), V. Daníček – Navrátil, Havlík, Petr – Zajíc.
Náhradníci: Daněk – Jakub Rezek, Hellebrand, Šimko, Sadílek, Kubala, Juroška.

MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Hošek, Lischka, Eismann (C) – Janečka, Panák – Jan Moravec, Budínský, Letić – Štepanovský.
Náhradníci: Le Giang – Šisler, Puchel, Smrž, Kalabiška, Lingr, Weber.

Rozhodčí: O. Lerch – R. Kotík, T. Mokrusch.
-34'
Absentujícího Machalíka nahradí od první minuty Jakub Petr a do základní sestavy se vrací Reinberk, jinak se na ostatních pozicích nemění. V karvinské sestavě na hrotu útoku bude Štěpanovský místo Ramiréze, který na soupisce vůbec není.
-45'
Jako první vybíhá na pokropený trávník dvojice domácích brankářů s jejich trenérem.
Ohlasy před zápasem

Michal Kordula, trenér 1. FC Slovácko

„Čeká nás nesmírně důležitý zápas, který potřebujeme zvládnout. Chceme po pěti zápasech, v nichž jsme získali jen dva body, vyhrát. Také proto, abychom měli v reprezentační přestávce větší klid na přípravu.“

Josef Weber, trenér MFK Karviná

„Výhra nad Brnem nás malinko povzbudila. Ale protože jsme předtím doma body poztráceli, z problémů se můžeme dostat, jen když nějaké body ještě získáme venku. Čeká nás velice houževnatý soupeř.“
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Břečka, Divíšek – Navrátil, Daníček, Šumulikoski, Sadílek, Havlík – Zajíc

MFK Karviná: Berkovec – Čolič, Hošek, Lischka, Eismann – Moravec, Janečka, Budínský, Panák, Letič – Ramírez.
K dispozici bude trenéru Kordulovi už vykartovaný Reinberk, který se pravděpodobně objeví v základní sestavě za zaskakujícího Jurošku. Určitě nenastoupí Machalík, který viděl v Liberci od sudího Příhody rovnou červenou kartu za faul na Voltra. V karetním ohrožení je dvojice středopolařů Šumulikoski – Daníček, kteří mají tři žluté karty. V případě, že v duelu s Karvinou obdrží žlutou kartu, vynechají moravské derby v Brně.
Slovácko se střetlo s Karvinou v první lize jen dvakrát a neodešlo poraženo, v domácím prostředí remizovalo 1:1 a předtím v Karviné vyhrálo brankou Koného 0:1. Zajímavostí, že ve dvou zápasech ukázali rozhodčí celkem devět žlutých karet.
MFK Karviná

Karvinský celek otočil domácí zápas se Zbrojovkou, když prohrával po brance Škody za začátku zápasu, za domácí tým vyrovnal Ramirez, osmnáctiletý mladíček z Venezuely, který vstřelil první svoji ligovou branku. Ve druhém poločase Karviná otočila vývoj zápasu ve svůj prospěch proměněnou penaltou Budinského, po hodině hry byl navíc vyloučen Zbrojovce brankář Melichárek, který neudržel nervy na uzdě a udeřil Hoška. Brno se snažilo vyrovnat, ale svůj tým podržel brankář Berkovec.
1. FC Slovácko

Slovácko remizovalo v minulém kole u NIsy s Libercem 1:1. Od 7. minuty však hrálo o jednoho hráče méně, když byl po faulu ve středu hřiště vyloučen Machalík, Liberec paradoxně přesilovku nevyužil a vstřelil branku až když také hrál o jednoho hráče méně, po druhé žluté kartě šel v 64. minutě předčasně do sprch Karafiat. Střídající Hybš využil nedorozumění mezi Juroškou a Hečou ve vápně a pohotově střelou k tyči poslal Slovan do vedení. Slovácko ukázalo Liberci jak tým může být efektivní, když vyrovnalo z jediné střely na branku tři minuty před koncem normální hrací doby. Hostující hráči využili Váchovy chyby a Daníček poslal míč před branku a Zajíc překonal domácího brankáře Hladkého.
Příjemný sobotní podvečer z Uherského Hradiště. Vítám Vás u sledování 9. kola HET ligy. 1. FC Slovácko hostí souseda v tabulce MFK Karviná.Oba dva celky mají sedm bodů a jsou na jedenáctém a dvanáctém místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.