Máme za sebou i druhou polovinu zápasu, ve které jsme se již žádné branky nedočkali. Druhý poločas se v podstatě dohrával pouze z povinnosti, protože ani jeden z týmů se do útoku příliš nehnal. Žádnou závažnější brankovou příležitost jsme ve druhé půli sledovat nemohli, takže stav zůstal 4:1 pro Jablonec. Severočeši si se sousedem v tabulce dokázali poradit a poměrně zaslouženě si na své konto připisují tři body. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90
89
Hosté chvilku obléhali šestnáctku Jablonce, ale pak obrana zachytila jednu z přihrávek a odvrací.
88
Nepovedená přihrávka zhatila nadějně se vyvíjející akci jabloneckého mužstva.
87
Fofanah si v souboji přidržel Hájka, nicméně sudí po odpískání faulu žlutou kartu neuděluje.
86
Richterův míč nedokázal udržet na hrací ploše Soukup, ale nutno dodat, že šlo o skutečně těžkou přihrávku.
85
Přihrávka na Davida Hájka byla tečovaná, takže hráč pražského celku může vhazovat na útočné polovině.
84
Fofanah zabojoval o vysoký míč, který se mu udržet nepodařilo. Domácí se ještě ve stejné minutě dostali k centru z pravé strany, který chytá Czehowsky.
83
Utkání se již drahnou dobu dohrává pouze z povinnosti a na tempu je to hodně znát.
82
S centrovaným míčem z volného přímého kopu si dokázal Czehowsky nadvakrát poradit.
80
Druhý poločas bohužel příliš fotbalové krásy nenabízí, což je poměrně velký rozdíl oproti zajímavé první půli.
79
Následný centr z volného přímého kopu se hostům moc nepovedl, takže Jablonec se znovu pohodlně ubránil.
78
David Skuhravý si v osobním souboji na vlastní polovině počínal nedovoleně a je dnešním prvním potrestaným hráčem.
78
Na centrovaný míč z levé strany si nabíhal střídající Fofanah, ale před ním míč ze vzduchu sebral Czehowsky.
78
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází David Breda, přichází Jan Soukup.
77
Ofsajd se však mává a píská i na druhé straně, takže se míč vrací do držení Jablonce.
76
Jablonečtí kombinovali na útočné polovině, jenže pomezní sudí znovu odhalil jejich ofsajd.
75
Fofanah poslal míč na Jelínka, který mu poslal balón zpět na pravé křídlo, ale tam už Fofanah nic zajímavého nevymyslel.
74
Adam Richter poslal hodně nepovedený výkop, který letěl vysoko do autu, takže Michal Štěpánek neměl nárok míč zachytit na hrací ploše, i když stál u postranní čáry.
73
Centr z hloubi pole dokázala obrana Jablonce zachytit bez nejmenších problémů.
73
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Milan Palatický, přichází Sheka Sorie Fofanah.
72
Pomezní rozhodčí signalizuje ofsajdové postavení domácího družstva.
71
Hosté vybojovali standardní situaci na útočné polovině, ale následný centr poslali pouze do rukavic připraveného Richtera.
70
Tomáš Jelínek dobře zpracoval míč na útočné polovině, ale pak místo postupu vpřed poslal zpětnou přihrávku obráncům.
69
Domácí kombinují na vlastní polovině a zatím se kupředu příliš aktivně neženou.
68
Míč letěl na Tomáš Jelínka na pravou stranu, ale obránce Dukly dokázal zasáhnout, i když se úplně zbytečně dostal pod tlak.
67
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jaroslav Diviš, přichází Tomáš Jelínek.
66
Dnešní utkání sleduje 100 diváků.
65
Zápas poklidně plyne a momentálně kombinují s míčem u kopaček domácí.
64
Zajímavá akce Dukly brankou nekončí, protože míč hráči ve žlutém utekl příliš daleko.
62
Domácí se dopustili přestupku proti pravidlům, takže hrát mohou hostující fotbalisté.
61
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Edis Šahini, přichází Lukáš Stýblo.
61
Přihrávku Michala Štěpánka dokázala odvrátit hostující defenziva na autové vhazování.
60
Ve druhé půli zatím nesledujeme příliš vysoké tempo. Domácí mají nahráno a hosté zatím neprokazují dostatečnou kvalitu.
59
Obrana Dukly zblokoval centr z pravé strany na rohový kop, po něm přichází další centr do vápna, s nímž si Pražané poradili.
57
Patrik Czehowsky dokázal udržet centrovaný míč před dotírajícím soupeřem.
55
Bohorovnost Marka Kysely v rozehrávce se mohla vymstít, když jablonecký fotbalista trefil soupeře, ale měl štěstí, že se k němu míč opět odrazil.
54
Na poslední chvíli zastavila defenziva Dukly nadějně rozběhnutou akci domácích.
53
Jablonecký centr z pravé strany nikoho z nabíhajících fotbalistů v zeleném trikotu nenašel.
52
Jeden z hostů končí na trávníku v pokutovém území Jablonce, ale sudí nechává pokračovat ve hře.
51
Jaroslav Diviš zkoušel prostrčit míč soupeři mezi nohama, což mu nevyšlo, ale následně ukázkově zabojoval a dostal soupeře pod tlak. Nakonec je mu však odpískán útočný faul.
50
Jablonečtí byli na útočné polovině obráni o míč, takže se museli opět rychle vracet.
49
V úvodu druhé půle se hosté celkem často dostávají na polovinu soupeře, kde však naráží na pozornou obranu.
48
Michal Štěpánek výborně přečetl úmysl hostů a zachytil přihrávku na pravou stranu.
47
Rychlý protiútok hostujícího celku ztroskotal na nepřesné přihrávce na pravou stranu.
46
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Marek Gábor, přichází David Hájek.
46
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které se hosté poměrně brzy dostali do vedení další brankou Edise Šahiniho, jenže pak přenechali režii domácím a to se jim hrubě nevyplatilo. Jablonečtí totiž dokázali skórovat hned čtyřikrát a prolomili střeleckou nemohoucnost. Nejprve se o vyrovnání postaral David Breda a posléze průběh utkání otočil Milan Palatický. Třetí branku přidal David Breda a úspěšný poločas završil Jaroslav Diviš. Hosté toho mnoho nepředvedli, takže se ve druhé půli musí hodně zlepšit, aby neutrpěli debakl. Druhý poločas začne přibližně ve 14:03.
45
45
Domácí se mohli dostat ještě do jedné šance, ale obrana Dukly tentokrát zareagovala rychle a míč sebrala.
43
Jablonec právě vstřelil branku!
Po chybě Dukly se domácí dostali do nebezpečné akce, kterou si napoprvé JAROSLAV DIVIŠ neproměnil, ale míč se k němu vrátil a přesnou ranou do horní části branky zkušený hráč dává na rozdíl tří gólů.
42
Přenesení hry na pravou stranu v podání Jiřího Žemby vypadalo nebezpečně pro vlastní defenzivu, ale obrana si pod tlakem poradila.
41
Hostující defenziva si pohlídala další nákop Jablonce, a proto bude znovu vykopávat brankář.
40
Nepřesný nákop však končí v zámezí, takže míč do hry uvede Patrik Czehowsky.
39
Jablonečtí se vrací ke kombinační hře a operují na polovině soupeře.
38
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Vojtěch Brabenec, přichází Tomáš Kott.
38
David Douděra napřáhl z poměrně velké vzdálenosti a jeho pokus letěl vysoko nad branku.
37
David Breda poslal příliš krátkou přihrávku, která se stala kořistí hostujícího hráče.
35
Dukla se pokusila založit útočnou akci, která však končí kvůli přestupku proti ofsajdovému pravidlu.
34
Marek Kysela poslal na trávník Adama Vlčka a sudí Ondřej Černý si ho povolal na důrazné vysvětlení, že podobné zákroky vidět nechce.
32
Jablonečtí se prosazují po dalším centrovaném míči do vápna, který za záda soupeřova gólmana poslal DAVID BREDA.
31
Po centru z pravé strany míč propadl až k Tomáši Bulířovi, ale ten trefil pouze Czehowského a uvidíme roh.
30
Další střela jabloneckého družstva pouze lízla horní síťku, takže vykopává Czehowsky.
28
Domácí získali volný přímý kop na útočné polovině, který rozehrál Lukáš Novák, který přesným centrem našel hlavu nabíhajícího MILANA PALATICKÉHO, jenž zamířil přesně do branky.
27
Patrik Czehowsky opět trochu zaváhal v rozehrávce, takže míč letěl na soupeře, ale ten ve zmatku rychle zakončoval hlavou a našel jen rukavice brankáře Dukly.
26
Jenže druhý ofsajd v relativně krátkém sledu dává míč znovu hostům, takže jablonečtí hráči si ho musí vybojovat zpět.
25
Jablonečtí hráči jsou mnohem častěji v držení míče a snaží se prokombinovat k soupeřově brance.
24
Ofsajdové postavení zhatilo útočnou akci jabloneckého družstva.
23
Patrik Czehowsky si dal s rozehrávkou hodně na čas, ale pak poslal poměrně nepřesný míč na pravou stranu, který měl spoluhráč problém udržet, leč nakonec situaci ustál.
22
Severočeši i nadále hrají ofenzivně a snaží se zaskočit soupeře další brankou.
20
Míč se v pokutovém území Dukly dostal k DAVIDU BREDOVI, který přesnou ranou vyrovnává stav zápasu.
18
Po Žembově přiťuknutí na spoluhráče do pokutového území zareagovala velmi dobře pražská obrana a celou situaci vyřešila.
17
Nejprve poslal nepřesný centr Jablonec, ale naprosto stejně špatně si na druhé straně vedla i Dukla.
16
Po další nepříliš povedené akci domácího celku skončil míč v autu a do hry ho tedy uvede Patrik Czehowsky.
15
Centr Jiřího Žemby z levé strany dokázala obrana pražského mužstva odvrátit pryč ze šestnáctky.
15
Po rychlé akci se hosté dostali do zakončení z hranice vápna, ale střela letěla hodně mimo.
14
Dukla vysunula presink, takže Adam Richter musel hodně rychle vykopávat před dobíhajícím protivníkem.
13
Přihrávka na levou stranu Jablonce byla příliš rychlá a dlouhá, takže míč vyskákal pryč ze hřiště.
12
Ani po dalším rohovém kopu jabloneckého celku žádná změna ve skóre nepřichází.
11
Po rohovém kopu už se však domácím soupeře ohrozit nepodařilo.
10
David Breda dostal míč na hranici šestnáctky, ale hledal ještě spoluhráče, takže obrana Dukly dokázala míč odvrátit na roh.
9
Dukla Praha se dopustila nedovoleného zákroku uprostřed hrací plochy, což znamená míč pro Jablonec.
8
Jablonečtí opět kombinují na útočné polovině a hledají cestu, kudy se dostat k soupeřově brance.
7
Tomáš Bulíř centroval do vápna, ale míč z jeho kopačky hlavou odvrátil hostující obránce. Nasměroval balón jen k Novákovi, který však v nadějné pozici poslal míč vysoko nad branku.
6
Dukla právě vstřelila branku!
Po další akci se však přeci jen hosté prosazují, když se do vedení dostávají po střele z bezprostřední blízkosti. Autorem gólu je hostující kanonýr EDIS ŠAHINI.
5
Dukle se ještě podařilo vybojovat výhodu rohového kopu, ale po něm už se Jablonec definitivně ubránil.
4
Se střelou z volného přímého kopu si brankář Richter poradil a vyrazil, načež domácí zpacifikovali další přihrávku do pokutového území.
3
Ovšem ztráta míč a rychlý přechod Dukly do útoku znamená standardní situaci poblíž vápna Jablonce.
2
Jablonečtí fotbalisté jsou hned od úvodu aktivnější a snaží se usadit na útočné polovině.
1

FK Jablonec: Richter – Skuhravý (C), Kysela, Novák, Munzar, Palatický, Diviš, Bulíř, Štěpánek, Breda, Žemba
Náhradníci: Klement – Tešlár, Díl, Soukup, Haitl, Jelínek, Fofanah

FK Dukla Praha: Czehowsky – Nguyen, Brabenec, Lauko, Gábor, Dancák, Vlček, Šahini, Kozel (C), Šimek, Douděra
Náhradníci: Roub – Hájek, Kott, Stýblo

Rozhodčí: Černý – Flimmel, Petřík.
FK Dukla Praha

Pražané se nachází těsně pod svým soupeřem, tedy na dvanácté příčce. Dukla získala 24 bodů za 7 výher, 3 remízy a 10 porážek se skóre 48:49. Dukla tedy narozdíl od soupeře problém se střílením branek nemá a v soutěži jsou jen dva lepší týmy (Brno, Sparta). Ovšem v inkasovaných brankách je Dukla úplně nejhorší v lize. Dukla má více kvalitních střelců – Šahini nasázel 8 gólů, Brabenec 7 a Edmond 5.
FK Jablonec

Jablonecká juniorka se nachází na průběžné jedenácté příčce se ziskem 25 bodů za 7 výher, 4 remízy a 9 porážek při skóre 24:35. Z toho tedy plyne, že Jablonec příliš branek nestřílí. V tomto ohledu je dokonce nejhorším týmem celé soutěže. Na domácí půdě Jablonec 5x zvítězil, 1x remizoval a 3x prohrál. Nejlepším střelcem týmu je šestigólový Milan Palatický. Hráčem posledního kola byl vyhlášen David Breda, který se vrací po těžkém zranění kolena.
Juniorská liga má na programu utkání mezi celky FK Jablonec a FK Dukla Praha. Jedná se o zápas sousedů z tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.